Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Salgol :) Fajnue:) wiesz my tez wolelibysmky bliżej, ale jednak kwestia ksoztów. Szukam dzialki w pełni uzbrojonej w okkreślonym kierunku, byłoby mił w jakimś miasteczku pod Krakowem, wtedy nie byłoby problemów na przyszłość z dzieciakami...

 

Dario2 Witaj, napisz cos więcj o W Was o sytuacji i o planach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladałam kosztorysy archetonu:)

 

Dlaczego? Bo znalazłam ciekawy projekt, podobny do tego jaki chcemy mieć... Oczywiście to nie ejst to ale myślałam, że to mnie przybliży do teoretycznych kosztów budowy tego własnie domku.

 

No i tak:

1.Znalazłam projekt o edntycznej wielkości iz bliżoenje funkcjonalności - domek parterowy z poddaszem nieużytkowym.

2. Znalazlam projekt podobny z poddaszem użytkowym.

 

{Podliczyłam strop w przypadku pierwszym i drugim...

 

Co dostałam? Że w domku prostym jak chcemy na powierzchni ok 65m/kw strop pod poddasze użutkowe jest drozsze o około 13 000....

A domek p[arterowy 65 m/;kw to koszt wg Archetonu 123 000 wiec dostałam sume 140 000 z rezerwą 10 000 :)

 

Wniosek?

 

W teorii wielu z tego forum z inncyh kosztorysow no generalnie z róznych zrodel

 

DA

SIE WYBUDOWAC DOMEK JAKI CHCEMY DO ZAMIESZKANIA NA PARTERZE DO 150 000

 

I o to chodz:)

 

Moja glowa w tym, żeby nasz plan się powiodl :):)

 

Dzis do nas rpzyjezdzaja bacia męza, pewnei bede zabiegana i bedzie mnie mniej..ale pozostałych oszołomow ZAPRASZAM DO DALSZEJ RELACJI I WYMIANY ZDAN:)

 

Powodzenia, moze jak zdąże to maznę widok ogłony domku;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, zauważylem parę dni temu ten wątek ale dopiero teraz udało mi się go przeczytać i...

 

jak najbardziej wpisuję się do oszołomów! :-)

 

Jestem właśnie na etapie kupna działki w Bibicach (jestem po umowie przedswstępnej). Zamierzam na całość wziąć kredyt. Na razie po wstępnym rozeznaniu w grę wchodzą 3 banki:

- BPH

- Multibank

- Santander Consumer Bank

Aida77 - przejrzyj ich oferty - może Ci coś przypasuje. Każdy ma jakieś zalety i nie wymaga wkładu własnego i dotępne są zarówno PLN jak i CHF. Ja celuję w CHF. Multibank wygląda bardzo ciekawie ze względu na złożoność oferty. Tzn mając u nich kredut hipoteczny i chcąc kupiś np samochód można dostać kredyt oprocentowany jak kredyt hipoteczny złotówkowy czyli w ich przypadku coś pona 7%.

Santander ma niskie oprocentowanie, a BPH jest do nich porównywalny.

 

pozdrw,

ali

 

ps jak wybiorę kredyt to może coś napiszę a powinno się to stać w przeciągu miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam.

 

Dario2 Witaj, napisz cos więcj o W Was o sytuacji i o planach:)

[/color]

 

 

Mamy własna działkę uzbrojoną w prąd,wodę i kanalizację więc teraz zaczynamy myśleć o domku z użytkowym poddaszem, około....ja wiem...100-130m☻,taki do rodziny 2+2.

I wszystko byłoby ok, gdyby nie ta kasa ...jak zawsze, chociąż drobna sumka by sie znalazła. 8) [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie przerazaja Was glosy niektorych wplywowych teraz politykow domagajacych sie ograniczenia niezaleznosci NBP?

 

Likwidacja RPP --> oslabienie NBP --> ucieczka inwestorow /nadmierna inflacja --> kryzys walutowy --> rata kredytu?

 

Oczywiscie nie uwazam aby taka mozliwosc mialaby byc powodem rezygnacji z marzen , ale warto chyba brac pod uwage czarny scenariusz.

( i wyciagac wnioski kiedy czas wyborow )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sylvio;) Wad? HmmOba sa bardzo ładne, oba dość proste, ten z muratora to jest ten tańszy prawda? Mnie nie dziwi różnica w cenie.

1. Słoneczko jest wiekszy 118m przy 9 m dom codzienny

2. Słoneczko ma większą ilość pokoi - 4 poza salonem a codzienny 3 słoneczko ma dodatkowy stryszek..- wszystko kosztuje;)

 

3. Słoneczko ma większe i więcej łazienek większe pomnieszczenie gpospodarcze - pytanie czy tyle potrzeba-- zależy od rodziny stylu zycia itd - ale zgrupowane w jednym miejscu więc trudnej troche porownac kosztowo ,

wiecej lazienek_ dorzej w jednym miejscu ...taniej

 

w Codziennym mniej lazienek ale neistety w innych czesciach budynku na parterze i piętrze - drożej

 

całościowo łaziekni cenowo moga wyjść podobnie - ale nie musi>> nie potrafie oszacować

4. Codzienny - garaż w bryle budynku - taniej niz obok bo jest prostsza bryla budynku.

 

5. w słoneczku tarasy sa chyba bardziej skomplikowane a więc droższe.

6. codzienny taras czesciowo zadaszony w słonecxku niezadaszony - to już co kto lubi;)

 

hmm, no ja widze tyle głownych różnic.

 

Ja bym pewnie wybrała codzienny ze względu na niższe koszty...ale jeśli stać na ten drugi to czemu nie chyba ejst ciekawszy no i mozna gołatwiej podzielić na etapy bo na parterze ma się do dyspozycji pokój dodatkowy poza salonem...

 

Tyle mjoich uwag:) Pozdrawiam, moze się ktoś dorzuci i łatwiej będzie dokonac wyboru, powodzenia;)

 

Aha a róznica w kosztach moze być jeszcze spowodowana tym, że wycena codziennego ejst bez wykończenioa wewnętrznego, nir wiem jak jest w tamtym ale chyba widzialam jaikies farby i gresy itd...

 

 

Ali my zaczniemy chyba konkretniej od dzialki, czekamy na kaske i autko jak cos znajdziemy to kredyty bardziej na tapete pójdą ale dzieki za namiary na pewno od nich zaczniemy.

 

Ps Bibice - pieknei tam bardzo mi sie podobają te okolice:)

 

Dario heh no to standart, kasa kasa...

 

Peleton...myslimy myslimy ale co zrobic, czasami ma sie mały wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida gdybysmy kupowali codzienny to zamiast garazu byłby pokój i powiekszone pom. gosp. kosztem tego, poza tym wyszła nam porównywalna powierzchnia podłóg przy mniejszym skosie w codziennym,

mimo wszystko chyba wybierzemy słoneczko- :wink: mężowi sie bardzo podoba (mi codzienny) ale faktem te rzeczy o których piszesz mają znaczenie...

dzięki

 

a myślałaś o np krzeszowicach? znajomi sie tam pobudowali i twierdzą że bliżej do krakowa niz z niektórych dzielnic albo wieliczka tez ponoc bliziutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia oba projekty mi się podobają, ale chyba wybrałabym na waszym miejscu słoneczko, będzie mniej zmian, bo w zasadzie jest dostosowany do tego co chcesz w nim mieć, wg. mnie to całkiem dobry projekt, przy stosunkowo niewielkiej powierzchni, jest wszystko co potrzeba, w odpowiedniej wielkości, do tego z zewnątrz wygląda bardzo fajnie.

 

Na marginesie szwagierka buduje słoneczko, ale są dopiero na etapie fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który wybrac? pomóźcie...

 

prosze o wskazanie wad tych projektów słoneczko czy codzienny c117

codzienny cena wg kosztorysu 146 000 +vat

 

słoneczko cena wg kosztorysu 197 000 +vat

 

ciekawe skąd takie rozbieżności w kosztorysie? wszak domy po obrysie bardzo podobne wielkościowo

:roll:

Witaj! My też długo zastanawialiśmy się nad Słoneczkiem, ale w końcu zdecydowaliśmy się na chaber2 z Archetonu. Ale Słoneczko nadal bardzo mi się podoba . Podaję Ci link do wątku o tym projekcie- jak jeszcze tam nie byłaś to poczytaj. Pozdrawiam cyla 8)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1025659#1025659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich oszołomów, do których poniekąd też mogę się zaliczyć. :wink:

Podobnie jak inni tu zaglądający zamierzm zbudować domek. Na dzień dzisieszy mamy działke, mamy projekt, mamy pozwolenie na budowe a obecnie jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i z niecierpliwością czekam na koniec zimy

 

Jeśli mogę dodać coś odnośnie pytania sylwii. To o czym wcześniej napisała Aida napewno ma duże znaczenie jeśli chodzi o kosztorys budowy, jednakże ja zauważyłam jeszcze coś innego.

Niestety bywa i tak, że te kosztorysy załączne do projektów zamieszczanych w internecie są mało prawdziwe, często nieaktualne np sprzed kilku lat. I tak np zdarzały się kosztorysy 120 tys zł za domek o powierzchni 200m2. Zwykle po mailowej korespondencji z biurami projektowymi okazywało się że np kosztorys był zrobiony kilka lat wcześniej, lub tez opiera sie na wyliczeniach skądś tam itp. tak więc na te kosztorysy należy chyba czasami spojrzeć tak bardziej realnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni oszołomi.

 

Czy może ktoś już miał do czynienia z pomysłem samodzielnego zaprojektowania domu, a następnie w jakiś sposób uzyskania pieczątki uprawnionego na projekcie?

 

Jak się ma stosunek ceny projektu "na zamówienie" do kosztu realnego zakupu "projektu gotowego"?

 

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinezka doszlismy już do tego ze te kosztorysy sa niewiele warte...

wybieramy słoneczko... :D

bo

łazienki skomasowane czyli jedna nad druga...

wszystko ma co potrzeba

zgrabna bryła

prosty dach

 

zmiany to:

- przesuniecie scianki miedzy wiatrołapem a pom. gosp i wykonanie jej częsciowo z pustaków szklanych

- powiekszenie wiatrołapu tak by wejscie do pom. gosp. było w wiatrołapie

- połaczenie łazienek na dole w jedna dużą z wejściem do holu

- na górze likwidacja okien dachowych

- powiekszenie okien zwykłych (teraz 90x120)

- dodatkowe okno doświetlające schody (schody ze spocznikiem a nie jak w projekcie)

- zamiana tarasu betonowego na drewniany

- przystosowanie fundamentów do wysokiego poziomu wód gruntowych

- zamiana daszku przy wejściu na normalny ganek

- zamiana daszku przy tarasie na daszek jednospadowy zasłaniajacy wiecej tarasu

 

 

co o tym myslicie?

 

 

Olasaa gdize twoja szwagierka buduje? moze jak juz pociagnie sciany to dałaby sie namówić na wizyte? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...