Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

te pieniadze ktore juz wydalismy to wszystkie trzeba miec przed podjeciem kredytu.przylaczy w tym nie ma bo to mam w cenie dzialki.te koszty to zadatek,projekt,adaptacja projektu,geodeta i mapki,kierbud do podpisania umowy o sprzedazy, weksel, ubezpieczenie braku wkladu wlasnego( w tym ubezpieczenie na zycie), 2X rzeczoznawca, 3x notariusz za umowe przedwstepna, aneks do umowy i umowe sprzedazy

 

 

i to wszystko w ciagu niecalych 4 miesiecy...dolina.a ja s ciagle zastanawialam gdzie wydajemy te swoje pieniadze.teraz juz wiem :-(.

ale latem mam nadzieje i obowiazek juz zamieszkac w swoim domku co mi umila ten stres i wysilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pieniadze ktore juz wydalismy to wszystkie trzeba miec przed podjeciem kredytu.przylaczy w tym nie ma bo to mam w cenie dzialki.te koszty to zadatek,projekt,adaptacja projektu,geodeta i mapki,kierbud do podpisania umowy o sprzedazy, weksel, ubezpieczenie braku wkladu wlasnego( w tym ubezpieczenie na zycie), 2X rzeczoznawca, 3x notariusz za umowe przedwstepna, aneks do umowy i umowe sprzedazy

 

 

i to wszystko w ciagu niecalych 4 miesiecy...dolina.a ja s ciagle zastanawialam gdzie wydajemy te swoje pieniadze.teraz juz wiem :-(.

ale latem mam nadzieje i obowiazek juz zamieszkac w swoim domku co mi umila ten stres i wysilek

 

 

Chyba z racji bliskości rejonu i koszty nam sie wydają podobne bo nas te papierkowe duperele kosztowały dokładnie 14 tysięcy. I też byłam za głupia żeby policzyć to jako wkład własny. Ale na szczęście sprzedałam piec za 60 tysięcy i to zaliczyli mi jako wkład. Teraz jednak widzę, że i tak bank mnie trochę w konika zrobił.

A z innej beczki co ty tak z tymi nazwami (brzydlak, paskud:):):)?

 

pozdr

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu

 

az boje s zapytac co za piec sprzedalas za tyle sianka :o ...czy aby na pewno nie solidnej niemieckiej roboty z roku ok 40 :o i czy przypadkiem nie chowasz gdzies drugiego co by mnie zaprosic na piwo a pozniej :o

 

 

 

brzydlak bo brzydki bydlak

paskud bo paskudny mam charakter :-( ale tylko czasem zalaze za skore :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida

 

tylko ze ten zadatek to musisz dac z kieszeni a nie z kredytu wiec musisz je miec.zwyczajowo to 10% .my tyle nie mielismy wiec dalismy tylko 3 tys ( co jest jedynym pozytywem ktory moge powiedziec o swoim ziemianinie - ze na tyle s zgodzil...)

 

 

a bank niestety nie liczy wszystkich kosztow i oplat jakie ponosisz przed budowa jako wkladu wlasnego.szkoda...cwani sa.gdyby to policzyli to dolozylabym do tego 3 kawalki i mialabym ten wklad a tak lipa :-(

 

 

Asiu

 

a jak imprezka urodzinowa.czy odbyla s w niezadaszonym domku, okraszana swiezymi wybuchowymi piorunami zamiast fajerwerkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem jak to jest. Chcialem tylko jakos pomoc :) Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie poszukac ineg obanku. My, tzn. zona ma konto w mBanku, wiec wydawalo nam sie ze skoro jest konto i takie ekstra warunki itd itp - bedzie latwiej i w ogole super, i oprocentowanie nizsze. I okozalo sie, krotko mowiac, ze lufa w krzokach. Oprocentowanie bylo nizsze - w momencie podpisywania - jak doszlo do wyplaty okazalo sie ze juz uroslo. Teraz pierepalki z kwitami. Olewam taki bank srodkowym strumieniem. I zegnam ozieble. Wole wydac pare zlotych wiecej ale miec spokojny sen.

 

Dziękuję za słowa wsparcia.

Szukamy dalej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bank niestety nie liczy wszystkich kosztow i oplat jakie ponosisz przed budowa jako wkladu wlasnego.szkoda...

A u mnie trochę jednak policzył. Dzisiaj byłem po kolejną pożyczkę, bo jak pisałem wcześniej się trochę niedoliczyłem i dostałem kosztorys, który przedstawiłem przy branu kredytu. I tam w pozycjach: inne, przyłącza, drogi uzbierałem prawie 10 tysięcy. I w ten sposób (razem z wkładem na działkę) uzbierałem wymagane dla niższego oprocentowania 20% wkładu własnego. Troczę się wtedy tłumaczyłem co to za inne ale jakoś to poskładałem do kupy. Kredyt brałe w PKO BP.

Jeszcze jedna ciekawostka. Nie mogę wziąć kredytu na dokończenie budowy, bo wszystko było już w poprzednim kosztorysie. Musiałem więc wymyślać kosztowne duperele: kominek, zabudowa kuchni, okiennice, taras-lux i tak jakoś uzbierać te brakujące 80. Więc bądźcie czujni przy kosztorysach. Z jednej strony musi być mały - żeby było dużo wkładu własnego (niższe oprocentowanie) a z drugiej musi starczyć.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 kupuj dzialke szybko bo niedlugo ceny ziemi zwariuja tak jak ceny mieszkan. Najlepiej kup 2 dzialki , na jednej postawisz domek , druga bedzie mozna sprzedac na etapie wykanczania. Nie stracisz a byc moze sporo zarobisz. I nie boj sie dzialek bez gazu , teraz domy tak sie ociepla , ze nie ma jakis wielkich roznic w kosztach ogrzewania pradem i gazem. Szczegolnie w mniejszych domach a i niski koszt inwestycji w prad w porownaniu z instalacja gazowa jest kuszacy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cemik

 

u nas bank nie chcial policzyc :-( ale poza tym na niego nie narzekam Kredyt B.bo millenium to nas zameczal jakimis papierami.nawet w ostatniej chwili ich analityk dopatrzyl s jakiegos starego kredytu i chcilei zaswiadczenia ze juz spalcony.w ostatniej chwili! dlatego musielismy im podziekowac. no i ubezpieczenie na zycie w KB jest juz wliczone w ratach a w millenium to byl dodatkowy koszt

 

co do kosztorysu to bylismy w dziwnej sytuacji.musielismy go bardzo zanizyc zeby nie byc zmuszonym brac wiekszego kredytu niz chcielismy.to bylo trudne ale s udalo :-)

 

 

byle do przodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 kupuj dzialke szybko bo niedlugo ceny ziemi zwariuja tak jak ceny mieszkan. Najlepiej kup 2 dzialki , na jednej postawisz domek , druga bedzie mozna sprzedac na etapie wykanczania. Nie stracisz a byc moze sporo zarobisz. I nie boj sie dzialek bez gazu , teraz domy tak sie ociepla , ze nie ma jakis wielkich roznic w kosztach ogrzewania pradem i gazem. Szczegolnie w mniejszych domach a i niski koszt inwestycji w prad w porownaniu z instalacja gazowa jest kuszacy.

 

Pozdrawiam.

 

Goni_mnie_peleton, dzięki za troskę, wiem widze co się dzieje, ale pewnych rzeczy nie jestesmy w stanie przeskoczyć, a co do dwoch działek, to niestety nie bardzo nas stac...a szkoda bo trochę kasy i jest taka jedna co teraz malo warta a w p[rzyszlości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Aida77 kupuj dzialke szybko bo niedlugo ceny ziemi zwariuja tak jak ceny mieszkan. Najlepiej kup 2 dzialki , na jednej postawisz domek , druga bedzie mozna sprzedac na etapie wykanczania.

 

Dobra rada. Ja się sfrajerowałem. Zamiast kupić 30ar, to ja głupi tylko 15 wziął. Teraz by sprzedał 2x drożej. A tak te se w brodę pluję. A kasa była jeszcze do pobrania. Ech, ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu

 

az boje s zapytac co za piec sprzedalas za tyle sianka :o ...czy aby na pewno nie solidnej niemieckiej roboty z roku ok 40 :o i czy przypadkiem nie chowasz gdzies drugiego co by mnie zaprosic na piwo a pozniej :o

 

 

 

brzydlak bo brzydki bydlak

paskud bo paskudny mam charakter :-( ale tylko czasem zalaze za skore :-)

Piec był po prostu dziełem sztuki z końca XIX wieku albo nawet wczesniej (rokoko) - czy niemiecki - nie wykluczam tego ale wiesz Polacy też wiele solidnych rzeczy robią.

A urodziny spędziłam na budowie oczywiście ochrzaniając wykonawcę i gości z Lafarge :D

Charakter masz normalny - temperament bardziej jednak słowiański niż germański :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

wielkie dzieki za piwniczki ;-)

O co chodzi z tymi piwniczkami? Ja też chcę później pobudować sobie piwnicę poza domem. Taką nieogrzewaną z wejściem po schodach i przysypaną ziemią. Mały schron a przydatny na warzywa dla żony i wino dla mnie. Nie chwaląc się w czasach świetności wstawiałem u rodziców do czterech balonów.

Jeżeli to coś w tym stylu może przślesz dalej na [email protected]

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu

 

mialam konkretny piec na mysli dlatego niemiecki :o i ciesze s ze to nie taki piecyk spieniezylas :-) a Polacy to oczywiscie zdolne bestie zwlaszcza ze musieli duzo kombinowac bo nic w sklepach nie bylo i nijak temu nie zaprzeczam ze potrafia solidnie cos zrobic :-) na szczescie ten rzeczony piec

:o to nie oni zrobili

 

a charakteru nie mam niemieckiego a kozacki rizuński :-)

 

ciesze s ze urodzinki mialas jednak na swoich włosciach :-) i z poglebiona dyskusja w tle :-)

 

cemik

 

ta piwniczka o ktorej mowisz to wlasnie taka jakiej schemat przyslal mi ich troje.podesle ci ja ok 14.

 

powodzenia wszystkim bobom budowniczym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu

 

mialam konkretny piec na mysli dlatego niemiecki :o i ciesze s ze to nie taki piecyk spieniezylas :-) a Polacy to oczywiscie zdolne bestie zwlaszcza ze musieli duzo kombinowac bo nic w sklepach nie bylo i nijak temu nie zaprzeczam ze potrafia solidnie cos zrobic :-) na szczescie ten rzeczony piec

:o to nie oni zrobili

 

a charakteru nie mam niemieckiego a kozacki rizuński :-)

 

ciesze s ze urodzinki mialas jednak na swoich włosciach :-) i z poglebiona dyskusja w tle :-)

 

cemik

 

 

Już gdzies napisałam, że przez ta budowę i związane z nia kłopoty jakby inteligencji mi ubyło:)

Ale gdzies tam w tle właśnie taki niemiecki piec mi przyszedl na myśl.

Kiedy się u ciebie zaczyna?

 

Będę obserwować rozwój..tylko namierzę tą działkę z brzozami na tym polu w klinach :wink:

 

ta piwniczka o ktorej mowisz to wlasnie taka jakiej schemat przyslal mi ich troje.podesle ci ja ok 14.

 

powodzenia wszystkim bobom budowniczym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piekna pogoda...a ja zamist coś w kierunku domku albo relaksować sie...nadrabiam zaległości w pracy ;) Ale wide po dziennikach że inny nie tracą czasu, oby tak dalej:)

 

I zapewne pięknej pogodzie zawdzięczamy taką ciszę na forum. Wszyscy szukaja działek albo piknikują popołudniami :) Albo się budują póki sezon trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...