Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

[

 

Wczoraj zrobiłsm podsumowanie czesci wydatkow na domek..Tak wiem nic nie mam a wydatki są...a no sa ..Zalezy jak na to patrzeć, ja do kosztów wrzuciłam benzyne na szukanie działki gazety z ogłoszeniami itd... Jestem ciekawa wyniku ..To wsumie takie głupoty a jednak. bede wiedziała ile kosztuje całe zamieszanie zwiazane z budowaniem i jak się to ma do całkowitych kosztów :roll: Prawdziwy oszołom ze mnie;)

 

 

Aha zapojniałam Wam zapisać co mi wyszło:

 

Wszelkie gazety z domami, ogłoszeniami, muratory itd: 737,5 :o

Benzyna wydana dotuychczas na poszukiwanie dzialki i załącznik w negocjacjach ;) 403

 

Wsumie całe nic a z drugiej strony to cos jest a prawie na nic ;)

 

dolicz jeszcze zużycie energii przez kompa w czasie jak siedzisz na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy wiecie ile teraz kosztuje zalozenie ksiegi wieczystej? wpis 200zl, wykreslenie 100zl, a zalozenie ksiegi ile?

 

 

Juz wiem, dlatego nikt nie wie bo to jest w kosztach notarialnych. Notariusz wysyla akt do sadu, tam zakladaja ksiege, a potem samemu sie jedzie i sklada wniosek o wpis do ksiegi, - to kosztuje 200zl, a mozna tez przez notariusza zrobic ten wpis a to kosztuje 1500. Fajnie, prawda? My mamy tak przygotowane dokumenty z banku ze sami jedziemy do sadu i 1300 w kieszeni (he,he, jesli sie je ma, bo ja bym muszala na to pozyczac) Wystarcza koszty notarialne - w calosci 3300 za zakup dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Wczoraj zrobiłsm podsumowanie czesci wydatkow na domek..Tak wiem nic nie mam a wydatki są...a no sa ..Zalezy jak na to patrzeć, ja do kosztów wrzuciłam benzyne na szukanie działki gazety z ogłoszeniami itd... Jestem ciekawa wyniku ..To wsumie takie głupoty a jednak. bede wiedziała ile kosztuje całe zamieszanie zwiazane z budowaniem i jak się to ma do całkowitych kosztów :roll: Prawdziwy oszołom ze mnie;)

 

 

Aha zapojniałam Wam zapisać co mi wyszło:

 

Wszelkie gazety z domami, ogłoszeniami, muratory itd: 737,5 :o

Benzyna wydana dotuychczas na poszukiwanie dzialki i załącznik w negocjacjach ;) 403

 

Wsumie całe nic a z drugiej strony to cos jest a prawie na nic ;)

 

dolicz jeszcze zużycie energii przez kompa w czasie jak siedzisz na forum :-)

hehe, trudno mierzalne;) A swoja droga to u nas kompy chodza 2 non stop...Często nawet w nocy... Nie wyłacza się ich więc ksozty zero;)

 

Sliczny domeczke:):)

 

Dorbie to fajnie faktycznie oszczedność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Wczoraj zrobiłsm podsumowanie czesci wydatkow na domek..Tak wiem nic nie mam a wydatki są...a no sa ..Zalezy jak na to patrzeć, ja do kosztów wrzuciłam benzyne na szukanie działki gazety z ogłoszeniami itd... Jestem ciekawa wyniku ..To wsumie takie głupoty a jednak. bede wiedziała ile kosztuje całe zamieszanie zwiazane z budowaniem i jak się to ma do całkowitych kosztów :roll: Prawdziwy oszołom ze mnie;)

 

 

Aha zapojniałam Wam zapisać co mi wyszło:

 

Wszelkie gazety z domami, ogłoszeniami, muratory itd: 737,5 :o

Benzyna wydana dotuychczas na poszukiwanie dzialki i załącznik w negocjacjach ;) 403

 

Wsumie całe nic a z drugiej strony to cos jest a prawie na nic ;)

 

dolicz jeszcze zużycie energii przez kompa w czasie jak siedzisz na forum :-)

hehe, trudno mierzalne;) A swoja droga to u nas kompy chodza 2 non stop...Często nawet w nocy... Nie wyłacza się ich więc ksozty zero;)

 

Sliczny domeczke:):)

 

Dorbie to fajnie faktycznie oszczedność.

 

dzia tylko na koncie pustka, od chwili obecnej jestem prawdziwym oszołomem.

Dwa miesiące przerwy (moze zrobię elektrykę) i czas na kredyt. :-(

Zaczynam się dołować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Oszołomki!!!

Prawdziwy oszołom robi wszystko na kredyt, tak jak my.

Teraz się pochwalę (jak by było czym). Wbiłem pierwsza łopatę w moją ziemię. Brzmi dumnie a prawda jest taka - pod część ogrodzenia :lol: Pieniażki oczywiście zapewnia mi bank, ajak, debet rośnie. Jeszcze troszke i mini erok kredytu na działkę, jeszcze tylko dwa latka. A i mam jeszcze coś, czekam na pozwolenie na budowę i to mnie cieszy. Nie wiem tylko kiedy uda mi się ta budowe ruszyć, narazie nie mam co liczyć (i nie moge brać) na kredyt :cry:

Pozdrowienia dla Wszystkich Oszołomków, jesień idzie, uwaga na "doły" (ja juz mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorbie napisał:

Słyszałam ze czeka sie dlugo w Millenium, miesiac? dluzej? od zlozenia wszystkich dokumentow. My od zlozenia dok czekalismy ok tygodnia, ale to nie na dom, wiec dokumentow mniej, chociaz wycena dzialki nas kosztowala 610zl i tydzien czekania

 

 

No witam ziomala Mu jeszcze tez z Ujesciska ale licze ze juz z nowym rokiem z za Gdanska

 

Co do Millenium to zalecalbym ostroznosc. Jak czytalem w kilku miejscach (m.in. i na tym forum) z tym bankiem sa straszne przewaly.

 

My mamy kredyt na działkę w PKO BP i na decyzje czekaliśmy tylko tydzień i jak na razie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amigo, hehe, no to idzie generalnei, ku dobremu ...a że schody..No cóz chyba sa zawsze.

 

POwiem Wam teraz co u nas. Nibu nic a jednak dużo chciaż chyba bardziej w negatywy uderzamy.. No więc pamiętacie może tą moją historię o pieknej działeczce w cudownej okolicy, blisko krakowa, z widokiem na wieliczkę i niedrogą>> jak na okolice pod Krakowem? Brzmiało jak z bajki z małym mankamentem nie można się było na niej budować bo miała 10 arów a od 12 w gminie wg planu mozna bylo doiero...

 

Dużo tu było debtad i rad, ogólnie wszyscy mi odradzali, więć zrezygnowalismy z niej. Mimoże miła pani twierdził, że do końca roku uchwała być powinna. Nie mielismy kasy żeby zaryzykować.znaczy kuując tą działke gdyby okazała się newypałem moglismy zablokować sobuie gotówke, zdolność redytowa itd.

 

Ja to ciagle przeżywałam, sprawdzałam w gminie co się dzieje.

 

Wczoraj były obrady.

 

UCHWALILI tą decyzję!!

 

A działki już nie ma

 

Uchwała :cry:

 

joker tak spobie pomyslalam, ze Wasze dylematy podobne do naszych, tylko, że u nas d Bielska bardziej pod górke chyba jest, zanczy z tą firmą itd, u Was łatwiej, na Waszym miejscu wybralabym Tarnów, bo tutejsza młodziez zepsuta a dzieci wkoncu rosną itd. Ja nie mam miłych doswaidczeń z nauczania, może dlatego. No ale to moje argumenty, krakow teraz jesdno z trudniejszych niejksc w Polsce neistety, pobijamy warszawę :(

 

No ale dobra, już się nie smucę, moze to znak? Mize na nas gdzieś pod bielskiem dzialeczka czeka.... ;)

 

Pozdro :)

 

aisaf jak sie napatocze na dworkowy projekt z inspiracją doklejenia garażu to dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mam rodzine w bielsku b. i tereny jaki sa wokół to po prostu bajka - np. okolice Dębowca w drodze na Szyndzielnie.... dawno tam nie byłem a wspominam to zawsze z lekkim ciepełkiem na sercu. myśle że tam jest tak pieknie że szkoda tego zostawiać.... Moj znajomy z Poznania dostał prace w Bielsku i przeprowadził się tam na 3 lata - już wrócił - i stwierdził że gdyby miał szanse powrotu tam to zrobiłby to bez zastanowienia.... ! tak wiec ciesz sie z tego co masz!! a co do poszukiwań działki to radze wiecej rzeczowości i konkretów - wiem zrealizowanie marzeń przy małych środkach - jakichkolwiek - nie tylko finasowych jest trudne.... ale trzeba być twardym nie miętkim ;)

POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mam rodzine w bielsku b. i tereny jaki sa wokół to po prostu bajka - np. okolice Dębowca w drodze na Szyndzielnie.... dawno tam nie byłem a wspominam to zawsze z lekkim ciepełkiem na sercu. myśle że tam jest tak pieknie że szkoda tego zostawiać.... Moj znajomy z Poznania dostał prace w Bielsku i przeprowadził się tam na 3 lata - już wrócił - i stwierdził że gdyby miał szanse powrotu tam to zrobiłby to bez zastanowienia.... ! tak wiec ciesz sie z tego co masz!! a co do poszukiwań działki to radze wiecej rzeczowości i konkretów - wiem zrealizowanie marzeń przy małych środkach - jakichkolwiek - nie tylko finasowych jest trudne.... ale trzeba być twardym nie miętkim ;)

POWODZENIA!!!

 

Moi rodzice mogą chodzić na debowiec na piechotkę mieszkają pewnie ze 2 miuty od drogi na szyndzielnię....

 

No właśnie szkoda mi tych terenów, gór...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aida77

Rozumiem Cię że szkoda Ci pięknych gór ale morze, łoj. Mówię Wam, kupcie działke nad morzem a w góry będziecie zawsze powracać.

"Pochwalę" się moim kawałkiem ziemii, tylko zdjęcie mało ciekawe ale postaram się kiedyś o lepsze. To zrobione jest w zeszłym tygodniu.

pozdrowienia dla oszołomów.

http://kppsp.puck.pl/moje/dzialka.jpg

Niestety braki finansowe nie pozwalają wykonać ogrodzenia do końca :( ale w lecie jeszcze niczego nie było.

Jak widać (choć trochę) sąsiedzi "jadą z koksem" i to ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amigokoktajl lOJ tY MI NIE MóW BO WIEM I UWIELBIAM:) aLE GóRY BARDZIUJ UNIWERSALNE A MORZ...TO DRUGI DOMEK NA WYPADY JAKIEś I NA LATO;)

 

A w góry to ja moge po pracy wyskoczyc w akzdy weeken, i gidzes pojezdzic na nartkach, no ne tak zle>> musze sie jakoś pocieszac ;)

 

 

a kraków to zarabista atmosfera i mega imprezke...tez fajnie, ale....co z dziecmi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety braki finansowe nie pozwalają wykonać ogrodzenia do końca ale w lecie jeszcze niczego nie było.

Jak widać (choć trochę) sąsiedzi "jadą z koksem" i to ostro.

 

Amigokoktajl

… pomyśl może na temat tzw. siatki leśnej ja będę potrzebował do ogrodzenia mojej działki około 300 metrów i wyniesie mnie to około 1200 zł , oczywiście za samą siatkę a nadaje się ona znakomicie na pierwszy budowlany płot potem z czasem i z przypływem gotówki zawsze można ją wymienić ….

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aida77

Serdeczne dzięki w imieniu Julci (niezły brojek).

Co do działeczki, nam się podoba choć miejsce nie jest z tych najpiękniejszych w okolicy. Mam kilka fotek:

http://kppsp.puck.pl/moje/strony.jpg

Zrobione zostały w dośc chłodnym u nas sierpniu.

 

Od zachodu i teraz już północy krajobraz nam się zmienia (dla mnie nawet super) ze względu na takie wiatraki:

http://kppsp.puck.pl/moje/wiatraki.jpg

 

A tu moja Olcia, "na swoim"

http://kppsp.puck.pl/moje/olcia.jpg

 

stanek - myślałem o tej siatce, oczywiście się nadaje. Tylko ja mam już z jednej strony ogrodzenie wspólne z sąsiadem, słupki i siatka, od "pleców" sam robiłem słupki, sąsiad powiesił prowizoryczną siatkę no i zostały mi dwie strony, zachodnia - też będą słupki, no i od drogi. Tu muszę zrobić prowizorkę i to jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej Aida77

Właśnie, niczego więcej nie chcę jak tylko zaczynac tam budować. Jak już przejdę sprawy papierkowe to będzie git. Mam nadzieję że za góra dwa tygodnie dostanę pozwolenie na budowę.

Co do Olci to fakt, każdy mówi że wygląda na więcej, z Julą jest tak samo, ma roczek a wygląda na półtora. :D

A wracając do działki to miałem na mysli że w naszej okolicy są ładniejsze tereny, z widokiem na zatokę a nawet na morze, uuuu . No ale tam ceny są nie dla normalnego zjadacza chleba.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety braki finansowe nie pozwalają wykonać ogrodzenia do końca ale w lecie jeszcze niczego nie było.

Jak widać (choć trochę) sąsiedzi "jadą z koksem" i to ostro.

 

Amigokoktajl

… pomyśl może na temat tzw. siatki leśnej ja będę potrzebował do ogrodzenia mojej działki około 300 metrów i wyniesie mnie to około 1200 zł , oczywiście za samą siatkę a nadaje się ona znakomicie na pierwszy budowlany płot potem z czasem i z przypływem gotówki zawsze można ją wymienić ….

Pozdrawiam

 

Stanek, jaka to jest siatka lesna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dorbie

 

Siatka leśna jest powszechnie stosowana przez nadleśnictwa do zagradzania niektórych terenów leśnych ,jest zrobiona z drutu stalowego ocynkowanego, stosunkowo lekka i łatwa w montażu. Do zrobienia płotu potrzebne są jeszcze słupki najlepiej drewniane a to też jest mały koszt bo w nadleśnictwach można kupić za małe pieniądze nie obrobione jeszcze np. sosnowe paliki ucięte na wymiar. Do tego dokupujesz jeszcze tylko smołę żeby przed włożeniem do ziemi zabezpieczyć palik i gotowe. Troszkę pracy jest przy indywidualnym stawianiu płotu, ale ja się zdecydowałem na to , ponieważ jak wcześniej pisałem jest to bardzo tanie rozwiązanie ( ja potrzebuje 300 m ogrodzenia ) i dzięki temu że nie za duże pieniądze w to włożę mogę poczekać i zastanowić się jakie ma być moje docelowe ogrodzenie.

PS . Ja wybrałem siatkę na wydry bo ma najmniejsze oczka .....

Tu są linki do niektórych stron

 

http://www.zol-tarnobrzeg.com.pl/siatki.htm

http://www.allegro.pl/item136490355_siatka_lesna_w_najlepszej_cenie_.html

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=137639912

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dorbie

 

Siatka leśna jest powszechnie stosowana przez nadleśnictwa do zagradzania niektórych terenów leśnych ,jest zrobiona z drutu stalowego ocynkowanego, stosunkowo lekka i łatwa w montażu. Do zrobienia płotu potrzebne są jeszcze słupki najlepiej drewniane a to też jest mały koszt bo w nadleśnictwach można kupić za małe pieniądze nie obrobione jeszcze np. sosnowe paliki ucięte na wymiar. Do tego dokupujesz jeszcze tylko smołę żeby przed włożeniem do ziemi zabezpieczyć palik i gotowe. Troszkę pracy jest przy indywidualnym stawianiu płotu, ale ja się zdecydowałem na to , ponieważ jak wcześniej pisałem jest to bardzo tanie rozwiązanie ( ja potrzebuje 300 m ogrodzenia ) i dzięki temu że nie za duże pieniądze w to włożę mogę poczekać i zastanowić się jakie ma być moje docelowe ogrodzenie.

PS . Ja wybrałem siatkę na wydry bo ma najmniejsze oczka .....

Tu są linki do niektórych stron

 

http://www.zol-tarnobrzeg.com.pl/siatki.htm

http://www.allegro.pl/item136490355_siatka_lesna_w_najlepszej_cenie_.html

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=137639912

 

pozdrawiam

Zamiast wtykać w ziemie gołe paliki (nawet jesli smołowane) lepszym rozwiązaniem byłoby użycie specjalnych szpilek/kotw i do nich dopiero mocowanie palików. Będę własnie tak miał zrobiony płot u siebie. I niekoniecznie musi to być roziwązanie tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...