Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać rekuperator


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To może ja też, chociaz nie potrafie pochwalić się doświadczeniem.

 

O tym, że nie zamarza to słyszałem również przy okazji dyskusji o NIKOL-u. Tam tez nie ma dodatkowej grzałki. Dodatkowo mniejszy niż Bartosz.

 

to że mniejszy to akurat wydaje się być wadą.

 

pod warunkiem, że mniejhszy oznacza gorszy a to nie jest jednoznaczne

 

Nie bronię bo nie mam i na razie sam poszukuję najlepszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też, chociaz nie potrafie pochwalić się doświadczeniem.

 

O tym, że nie zamarza to słyszałem również przy okazji dyskusji o NIKOL-u. Tam tez nie ma dodatkowej grzałki. Dodatkowo mniejszy niż Bartosz.

 

to że mniejszy to akurat wydaje się być wadą.

 

Cenę robią wentylatory. Z moich skromnych badań wynika, że to klucz do sukcesu. W Nikoli ładuja dośc drogie niemiecke. Ja za 400-tkę zapłacę niebawem ponad - 10tys. Sroga to cena w porównaniu z jednorazówkami Mistrala, ale cóż - wierzę w fachowość kilku ludzi doradzających mi, którzy uratowali mne przed w/w sprzętem symulującym odzysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro, co to za reku i wenty?

masz linka?

 

No Bartosz i Nikol -ta raczej nie ta sama firma :lol:

Nikol to następca nieprodukowanego już Żubra (pisaliśmy już tu o tym). Może koncepcja podobna, ale kto inny to robi.

co nieco jest tutaj:

http://katalog.pf.pl/Bia%C5%82ystok/ELMECH-Jan-Niko%C5%82ajuk-F4856618G0B7575-m19.html

http://netsprint.pl/serwis/card?id=4856618&catid=7575&q=Pompy

http://www.elmech-nikol.pl/

 

Ale na stronie mniej o produkcie niż w informatorach firmowych. Dziwna polityk tej firmy. Gdybym się z nimi miał kontaktować - to bym wymiękł. Mój instalator rdzi sobie z nimi lepiej, więc to jego działka. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie niewiele na tych stronach nicola.

 

daro, co on w sobie ma szczególnego? mógł byś napisać w pktach?

 

Jedno: jest sprawdzony przez kogoś komu ufam i mam od niego gwarancje skuteczności działania.

To dla Was niestety nie za wiele.

 

dla niektórych moze dość:))

 

a co z tymi wentylatorami? coś tam piszą że dobre to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarO K a jedno pytanie - skąd ta opinia o "jednorazowości"I Mistrala? Co to w ogole znaczy wdłg Twojego instalatora? Bo to taka dośc tendencyjna opinia.... kurcze, a nie jest tak, ze większosc tych urządzeń jest podobnych?

 

Jestem dość oszczędny w słowach opisujących Mistrala w porównaniu z tym co mówili mi Ci co się na tym znają. Nie czuję się upoważniony do narzucania swojej oceny innym. Szukajcie, pytajcie itd.... Może Adam się wypowie, 1000 razy więcej wie ode mnie na ten temat.

Mnie do Nikol w porównaniu z Mistralem przekonuą akurat wentylatory - ale to kwestai indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wypowie, bo jeszcze nie znalazł danych.

Google go chyba nie bardzo widzi , bo posłał mnie tu: http://www.nikol.pl/index2.php

(tylko dla dorosłych)

Poszuka, chyba, że ktoś da linkę...

Ta powyżej mało twórcza... no, wentylacyjnie...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wypowie, bo jeszcze nie znalazł danych.

Google go chyba nie bardzo widzi , bo posłał mnie tu: http://www.nikol.pl/index2.php

(tylko dla dorosłych)

Poszuka, chyba, że ktoś da linkę...

Ta powyżej mało twórcza... no, wentylacyjnie...

Adam M.

Adam usuń ten link, chyba że weźmiemy od nich kasę za reklamę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Nikol faktycznie cicho w necie :roll:

Ale znalazłem taki tekst

Najnowszy produkt pn. NIKOL oparty na najnowocześniejszych technologiach,zawiera unikatową konstrukcję typy bypass,został zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym R P. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w dziedzinie remontów silników elektrycznych zastosowaliśmy w naszych systemach wentylacyjnych NIKOL produkty o bardzo wysokich parametrach użytkowych firmy ebmpapst. Jako pierwsi w kraju wykorzystaliśmy w budowie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła wentylatory z elektroniczną komutacją opłynnej regulacji obrotów ,ciche i energooszczędne

 

Khe, khe, dobrze, że nic nie jadłem w tym czasie bo bym miał monitor do czyszczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam

Do czego Wy mnie tu zmuszacie?... :lol:

 

Bywałem też na forum wentylacji. Takim specjalistycznym, a tam nie zostawiali na nim przysłowiowej "suchej nitki". Podnoszono jego niedostosowanie do wielu przepisów o higienie, czystości, możliwości czyszczenia itp...

 

A co na tym forum polecali, dobrze oceniali specjaliści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Nie wiesz?

Każdy to, czego najwięcej zamontował i to, gdzie ma największy upust instalatorski! (rabat przy zakupie na potrzebę montażu).

Żarli się ostro!

Adam M.

 

Naprawdę Cię dręczy problem?

Napisz emilka. Powiem Ci co sądzę, bo tu to by mi .... :-?

Tu wymieniamy poglądy i nie robimy reklamy. No, zwykle wymieniamy i zwykle nie robimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem na etapie poszukiwań najlepszego systemu centralnej wentylacji. Na razie mam ofertę z firmy Polski Komfort na rekuperator firmy Carrier. Czy ktoś miał styczność z tym reku? Dodam że cena jest chyba wysoka.

 

Reku 350m3/h 7960 pln, a cały system dla kubatury 450 m3 wynosi 27 000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...