Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać rekuperator


Recommended Posts

Witajcie po dłuższej przerwie.

Lato kalendarzowe w pełni. Niestey jeszce nie mam Nikoli zainstalowanej, więc nie umiem powiedzieć czy w połączeniu z GWC skutecznie umie obniżyć temp w domu.

Priorytetem jednak jest wrzesień - wtedy to muszę mieć już centralkę. Czas na wprowadzenie oszczędności w zużyciu gazu i mam nadzieję, że mi sie to uda z Nikol 400.

Ma ktoś już ten model u siebie?

 

 

Adam - wpadał Ci już Nikola w rączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Zaczynam się wgryzać w temat central wentylacyjnych z wymiennikiem.

 

Owe 330 W właśnie nie daje 1k m3/h tylko 400 m3/h. :/ Do tego dodajemy sprawność rzędu 60-70% - nie wiem czy to wygląda tak różowo.

Dość duże jest za to ciśnienie robocze - 390 Pa.

 

Co tu wybrać chol.era jasna.? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu wybrać chol.era jasna.? :-?

Reklama operatora komorkowego przemycona :lol: :lol: :lol: :wink:

Poszukaj czegos na prad staly, maja one znacznie mniejszy apetyt na prad

Moze Renovent HR Large, moze do 400m3 pociagnac ale cena nie nalezy do najnizszych na rynku.

Jeszcze zalezy jakie masz potrzeby instalacji dokladnie, ja wyslalem do ASK pod Krakowem i mi zaproponowali taka wlasnie, wystarcza na moje potrzeby ale to juz trzeba indywidualnie rozpatrywac.

Ja zakladam, ze z gwc latem krotkotrwale bede na max jechac aby wywietrzyc dom a reszta na "standardowych dwoch biegach co najwyzej. Pierwszy na ok. 0,4 wymiany a drugi moze 0,8-1 wymiany na godzine no i wspomniany trzeci na max, ile fabryka dala

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama operatora komorkowego przemycona :lol: :lol: :lol: :wink:

 

hehe :D

 

piwopijca, daro_k - dzięki za informacje.

 

jeżeli chodzi o zapotrzebowanie to ok. 300 m3/h.

centrala współpracować będzie okresami z gruntowym rurowym wymiennikiem ciepła - i jak rozumiem musi być na tyle mocna aby zaciągnąć taki strumień powietrza.

Piwopijca - czy planujesz GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,zrob''obrzed grmoniczy'"

 

:o ???

 

Co do central : jak pobiera 330W na 300m3 to sie nie nadaje do niczego. Zdaje sie ze nawet gdzies jest (Instytut w Darmstadt?) jakas norma, że wentylacja nie powinna brać więcej, jak xW/m3.

 

Anyway - moje EBM pobierają 160W razem przy wydatku 2x większym i sprężu 200Pa.

 

Po co ci 390Pa?

 

Jedyne, moim zdaniem, centrale went z rekuperacją, które nadają się na kupienia, to jan-gaz.com.pl

 

Dobra konstrukcja, widać że facet się zna i ceny są do przyjęcia. Jakbym nie robił sam, to bym kupił właśnie ten.

 

Popatrz ile te jan-gazy zużywają prądu - UŁAMEK tego, co te 330W. Właśnie dzięki wentylom na prąd stały EBM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwopijca pisal o podcinaniu drzwi,ale ma watpliwosci,czy bedzie gwizdalo -przeciagi przy reku;-),tak zrozumialem,wiec Mu odpisalem....

''Mam nadzieje ze 1cm nie bedzie powodowal "gwozdow" pod drzwiami, moze ma ktos juz doswiadczenia w tym wzgledzie?''

Obrzed gromniczny-opisywany-nazwany przez Adama MK,niech sobi zrobi,uwidoczni dzialanie wentylacji mechanicznej,nie robiles Depi?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, nie mialem na mysli "zycia codziennego", raczej na maxie gdy pociagne reku to czy przy zamknietych wszystkich drzwiach bedzie "pizgac" halasem :lol:

Nie ma to wiekszego wplywu na moja decyzje, tak z ciekawosci pytalem :oops:

@KaMaL

No wlasnie mam gwc zwirowe w garazu ale podwojne, beda pracowac na przemian co 12h -we wspomnianycm ASK wszycho mi zmontowali z automatem do sterowania przepustnicami z obydwu pokladow gwc

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o podcięciu wszystkich drzwi wewnętrznych do pomieszczeń wentylowanych mechanicznie.

 

Sugeruję to zrobić przez fabrykę, będzie ładniej:

http://images49.fotosik.pl/166/11d70d856644c540m.jpg http://images46.fotosik.pl/166/da78f40275f5030dm.jpg

Ja mam drzwi z Polskone i nie było probelmu z podcięciem, w innym przypadku można zastosoać przelotki/otwory jak w łazienkach, ale to źle wyglada. Za to z podcięciem (w przypadku nie posiadani dywanów) dźwięk rozchodzi się po domu bardzo mocno, po gładkich i twardych posadzkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...