Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać rekuperator


Recommended Posts

Drzwi szerokości 90 cm, podcięcie 1cm to daje pole powierzchni 90 cm2 jest to znacznie więcej niż przekrój czynny anemostatu. Skoro anemostat ma pracować bezgłośnie to tym bardziej przepływ pod drzwiami będzie niesłyszalny.

 

Dokłądnie a bez podcinania takie szpary są pod drzwiami więc nie ma sensu się nad tym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No nie do konca, jak nie zamierzasz miec dywanow etc. to nie musialbys takich szpar dawac. Monter potrafi duzo mniejsze szpary pozostawic po sobie jesli tylko zechcesz :wink:

 

Pzdr.

 

Co do dywanów masz rację, nie pomyślalem choć raczej ich pod drzwiami nie dajesz ale fabrycznie np. moje drzwi mialy już ok 1 cm.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca, jak nie zamierzasz miec dywanow etc. to nie musialbys takich szpar dawac. Monter potrafi duzo mniejsze szpary pozostawic po sobie jesli tylko zechcesz :wink:

 

Pzdr.

 

Co do dywanów masz rację, nie pomyślalem choć raczej ich pod drzwiami nie dajesz ale fabrycznie np. moje drzwi mialy już ok 1 cm.

 

pzdr

 

No to powodzenia 8) przy szybkim wietrzeniu na najwyższym biegu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca, jak nie zamierzasz miec dywanow etc. to nie musialbys takich szpar dawac. Monter potrafi duzo mniejsze szpary pozostawic po sobie jesli tylko zechcesz :wink:

 

Pzdr.

 

Co do dywanów masz rację, nie pomyślalem choć raczej ich pod drzwiami nie dajesz ale fabrycznie np. moje drzwi mialy już ok 1 cm.

 

pzdr

 

No to powodzenia 8) przy szybkim wietrzeniu na najwyższym biegu 8)

 

Nawet jeżeli przez szczelinę pod drzwiami o powierzchni 90 cm2 miało by przepłynąć 100m3/h to prędkość wyniesie ok 3 m/s czyli ok 11 km/h. Na prawdę przy tych prędkościach nie będzie słychać szumu powietrza. Jeżeli miało by być słychać szum powietrza pod drzwiami to anemostat ustawiony na szczelinę ok 1 cm wył by jak fagot. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witajcie!!! Pół roku minęło, czas coś napisać :)

Ja dostałem wycenę od Bartosza na 16 000 netto z centralą Vena 4 (dom ok 160 m2 użytkowej [ M 02a z muratora dla dociekliwych:)

 

Byłem też w firmie REKUPERATORY.pl , zobaczymy co da za ofertę. W ich SHOW ROOM'ie wszystko bardzo ładnie wygląda. Dwa plusy po ich stronie (w stos. do Bartosza):

1. Całość instalacji na rurach sztywnych, wg pana sprzedawcy jest to lepsze rozwiązanie, bo trwalsze (ważne głównie przy ewentualnym czyszczeniu rur). Bartosz stosuje też takie sztywne, ale każdy "zakręt" ma już z takiej giętej, aluminiowej- sprzedawca z REKUPERATORY.pl twierdzi, ze może się tam syfek zbierać. Marny plus, ale zawsze plus :)

 

2. Podoba mi się funkcja w ich reku, ze na czas lata można włączać jedynie wentylator wyciągowy, a powietrze wpuszczane jest do domu "tradycyjnie", czyli przez pootwierane okna-jak to w lecie na wsi :) Łazienki i kuchnia oczyszczana na bieżąco, a chodzi tylko jeden wentylator- upatruję tu oszczędności na zużyciu prądu, które może po części zrekompensują zwiększone zużycie prądu w zimie- ta cholerna nagrzewnica prądowa :[

 

Jutro idę do Bartosza, zobaczymy jak oni się sprzedadzą :)

 

A co sądzicie generalnie o tych z REKUPERATORY.pl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBAWCO!!!

Znalazłeś kogoś, co czyścił instalację za filtrami EU3 w domu jednorodzinnym!!!

 

NAMIAR!!! DAJ NAMIAR!!!

Od lat takiego szukam!!!

Chcę go zapytać CZEMU musiał za tymi filtrami czyścić!

Adam M.

 

Parafrazując angielskie "where there's a will, there's a way" można powiedzieć "daj mi rurę, znajdę brud". :wink: Wygląda na to że da się żyć z czyszczenia tego co czyste. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_mk -> namiar- Krakowski oddział REKUPERATORY.pl :)

 

Byłem dzisiaj u Bartosza. Cena za istalacje (wspomniane wcześniej 16 k PLN) to cena za rury flexy. Dodatkowo pan nie był w stanie powiedzieć gdzie (i czy) będą przepustnice-powiedział "GDZIE BĘDĄ NIEZBĘDNE" :) Może ktoś wie, gdzie to jest?

 

Cena za wentylacje na full wypasie, czyli na sztywnych, gładkich rurach, z przepustnicami (tu pan wiedział gdzie mają być), z elektronicznym by-pass'em, z ładnym, podświetlanym na niebiesko strerownikiem to juz 19.500 zł. Ewentualnie nagrzewnica wodna to +1500 zł.

 

Natomiast sama VENA 4, to naprawde potwór-wielki, nie zgrabny i szpetny. Już chyba wiem, gdzie tkwi sekret w jego skuteczności- w wielkości. Wszystkie pozostałe reku wyglądają jak piecyki gazowe :/ Tylko gdzie go zmieścić?? :o

 

Ceny z rekuperatory.pl jeszcze nie dostałem, poki co wiem tyle, że cholernie drogie to wszystko i coś czuję, że mi też CENKA OPADNIE :)

 

Swoją drogą co powiecie o instalacjach w rurze flex a normalnej, gładkiej? Gładka ma napewno mniejsze opory... Opłaca się dopłacić? Czy może nie?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti44 - a czy analizowałeś Nikol ? to cenowo lepsze rozwiązania od Bartosza i Rekp....pl.

No i już nawet dobrze wyglądają.

Ja mam Nikol - sprawna maszynka, ale nie powiem o korzyściach, bo jeszcze sezon nie minął.

 

robiłem wstępną wycenę samego reku w bartoszu i nikolu: wygrywa bartosz ok. 10% niższą ceną przy takim samym wyposażeniu, do tego na maila oferta profesjonalnie przygotowana, wymiennik wydaje się być solidniejszy niż nikol, więcej opcji do wyboru (sterowanie, siłownik, wentylatory) niż jeden model wyposażenia nikola, bartosz chyba też ma większe doświadczenie w zakresie rekuperacji i wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

robiłem wstępną wycenę samego reku w bartoszu i nikolu: wygrywa bartosz ok. 10% niższą ceną przy takim samym wyposażeniu, do tego na maila oferta profesjonalnie przygotowana, wymiennik wydaje się być solidniejszy niż nikol, więcej opcji do wyboru (sterowanie, siłownik, wentylatory) niż jeden model wyposażenia nikola, bartosz chyba też ma większe doświadczenie w zakresie rekuperacji i wentylacji

a to ciekawe, bo mi wyszło dużo taniej, za reku Nikol 320 z przesyłką od firmy zapłaciliśmy cenę netto (specjalny prezent od właściciela, bo stwierdził, że skoro sama do niego trafiłam to dostanę taki "prezent" - nie wiem, może to u nich tylko taka marketingowa "ściema" :wink: ).

Za instalację zapłaciliśmy 5 tys. a przy Bartoszu wycena była na prawie 20tys. Więc w sumie zyskaliśmy jakieś 6 tys. Reku jest ok. Nawet nie bardzo głośny, a każdym razie cichszy od mojego jeszcze nie obudowanego legalletu.

Pozdrawiam noworocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bartosza to oni oferują różne wersje wykonania ale oczywiście handlowiec wciska wersję najdroższą wskazując jakie to ona ma bardzo ważne zalety.

 

Bartosz nie wykonuje sam instalacji tylko robią to podwykonawcy. I tutaj oczywiście można się już domyslić co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie :wink: wycena bartosza była na model podstawowy a do tego dalsza część opracowania to wybór opcji, z nikola dostałem cenę za chyba max wyposażenia i tylko w tej konfiguracji

a jeśli mowa o właścicielu to mam jakiś odrzut od gościa :wink: dwa razy na targach się z nim widziałem i zbyt nachalny sposób próby sprzedaży centrali mnie do gościa zniechęca (ale może to dlatego ze swego czasu byłem dość silnie prosprzedażowo szkolony, do tego lata praktyki, i teraz na kilometr wyczuwam kogoś kto zbyt mocno chce mi coś wcisnąć :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła oferta od reku pl. 26 000 netto :o Nie uważam, żeby to było warte tych pieniędzy.

Gdyby ten BARTOSZ nie był taki wielki, to bym miał problem z głowy, a tak to poszukiwania trwają. Za cholere mi się nigdzie nie zmieści.

 

A wogóle to coś czuję, że przewody rozprowadze sobie sam- im więcej o tym czytam, tym bardziej wszystko robi się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...