Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Honzki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 691
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Honzka,

cieszę się ze znowu jesteś i cieszę się że wkleiłaś zdjęcia :D .

Mogę teraz pooglądać Twój dom w całej okazałości.

Super są u Ciebie te przestrzenie :D .

 

Ciekawa jestem co jest teraz na tapecie, tzn. jakie prace planujesz na najbliższą przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika,

 

dzięki wielkie, już się martwiłam że w ogóle do mnie nie zaglądasz :lol:

miałam duży problem ze zdjęciami, powoli traciłam nadzieję, że zdołam coś jeszcze wklejić ale udało się, uff...

 

jak Ci się podoba łazienka, czy w dobrym miejscu proszę o porady i opinie? bo nikt nic nie pisze, więc nie wiem :oops:

 

w jakim wątku mam umieszczać projejty, chciałabym też prosić o porady odnośnie kominka, pokazać projekt podłóg na dole

 

dużą łazienkę będę robiła w pierwszej kolejności, tzn. teraz muszę jeszcze kupić baterie ale na szczęście mam już wybrane, a w połowie macra wchodzi Pan glazurnik i będzie działał, już się nie mogę doczekać :D

 

a w sobotę przywiozą mi wannę, WC i umywalki, kabinkę i brodzik już mam, no i oczywiście płytki też

 

po dużej łazience zrobię małą, ale jeszcze nie mam gotowego projektu, jest w trakcie realizacji, może w sobotę będzie coś konketnego,potem układanie podłóg na całym dole i część góry (chyba pokoi na razie nie będę kończyć, zobaczę i tak się będę mogła ganiać z mężem, bo malucha jeszcze nie mamy :cry: ), a jeszcze wcześniej kominek, tu będzie problem...

 

mam nadzieję że do czerwca/ lipca się z tym uporam, potem malowanie i kuchnia no i najgorsze drzwi, nie wiem czy z nimi wyrobię się finansowo, najwyżej na początku będziemy mieszkać w domu bez drzwi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam, zaglądam tylko zabiegana ostatnio jestem, a i czasem dół mnie dopada :wink: , to siedzę cicho i nic nie piszę :wink: .

 

Projekt mi sie podoba, tylko kto i jak Ci wytnie ten łuk?

I co to jest, ten pomarańczowy prostokąt na prawo od WC?

To sa inne płytki, czy tylko mi komp. przekłamuje?

 

I jakie będą płytki, masz może jakieś zdjęcia?

 

Projekty wklejaj obowiązkowo tutaj, popatrzymy, doradzimy.

A dlaczego miałaś problem ze zdjęciami, co się działo?

 

Brakiem drzwi się nie przejmuj, tylko sobie wybierz teraz jakie chcesz mieć, bo drzwi różnych firm się w różnych miejscach zamykają - chodzi o to po prostu, żeby linia zajścia się podłóg w np. łazience i holu wypadła pod skrzydłem.

U nas trzeba było podłogi łazienkowe wypuścić 1cm przed linię ściany.

 

Strasznie mętnie to chyba napisałam :oops: , daj znać czy cokolwiek z tych moich wypocin zrozumiałaś :wink: :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mi sie podoba, tylko kto i jak Ci wytnie ten łuk?

I co to jest, ten pomarańczowy prostokąt na prawo od WC?

To sa inne płytki, czy tylko mi komp. przekłamuje?

 

I jakie będą płytki, masz może jakieś zdjęcia?

 

Brakiem drzwi się nie przejmuj, tylko sobie wybierz teraz jakie chcesz mieć, bo drzwi różnych firm się w różnych miejscach zamykają - chodzi o to po prostu, żeby linia zajścia się podłóg w np. łazience i holu wypadła pod skrzydłem.

U nas trzeba było podłogi łazienkowe wypuścić 1cm przed linię ściany.

 

Strasznie mętnie to chyba napisałam :oops: , daj znać czy cokolwiek z tych moich wypocin zrozumiałaś :wink: :D ?

 

wszystko zrozumiałam :wink:

 

drzwi mam już wybrane, bo musi być atki sam kolor jak zewnętrzne od środka, oj też gamtwam

 

glazurnik powiedział, że łuk to żaden problem dla niego, mam nadzieję, bo jak wkleję projekt podłóg na dole to łuków jest trochę wiećej :o

 

pomarańczowy prostokąt koło WC to jest ściana bez płytek, bo nie chcę dużo płaytek na ścianie i architekt powiedział, że tam przydałby się chociaż pasek płytek na wysokości kibelka, a nad i pod będzie ściana pomalowana, tylko kolor na tym projekcie wyszedl beznadziejny :evil:

 

zrobię w sobotę zdjęcia płytek do łazienki i wkleję, aż wstyd że nie pamiętam jak się nazywają ale to chyba gres :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć, ale do tego co mówi glazurnik na temat wycinania łuku podchodziłabym trochę sceptycznie.

On już gdzieś takie kształty wycinał?

 

Ciekawa jestem bardzo jak on to ma zamiar zrobić, żeby wszystko było do siebie dopasowane i żeby łuk się zaczynał na tym rogu jak w projekcie?

 

Wypytaj go dokładnie o to i porozmawiaj jeszcze z architektem.

Sama mam łuki i wiem jak to z nimi było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ciął tego glazurnik tylko daliśmy do cięcia firmie, która to robi piłą wodną.

Musieliśmy dostarczyć bardzo dokładny projekt, gdzie wszystkie krzywizny musiały być rozrysowane co do mm, łącznie z uwzględnieniem szerokości fugi.

 

Prawdę mówiąć nie wyobrażam sobie, ze glazurnik jest w stanie to zrobić sam, tak na oko, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie chcę myśleć jak zrobi podłogi na dole :cry:

 

musi zrobić, ale czeka mnie z nim poważan rozmowa..., mam nadzieję że wie co mówi, znajomy mi go polecił...

 

takie będą podłogi na dole, jak zwykle kolory nie oddają rzeczywistości, w części salonu będzie terakota imitująca drewno, potem b. jasny beżowy gres, potem j.szary i c.szary, płytki już mam to też zrobię zdjęcia i wkleję

 

uwaga...

 

XXX

 

i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ciął tego glazurnik tylko daliśmy do cięcia firmie, która to robi piłą wodną.

Musieliśmy dostarczyć bardzo dokładny projekt, gdzie wszystkie krzywizny musiały być rozrysowane co do mm, łącznie z uwzględnieniem szerokości fugi.

 

Prawdę mówiąć nie wyobrażam sobie, ze glazurnik jest w stanie to zrobić sam, tak na oko, ale może się mylę.

 

 

teraz to mnie przerażasz :-?

 

pogadam z architektem i z glazurnikiem czym on ma to zamiar ciąć...

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ciął tego glazurnik tylko daliśmy do cięcia firmie, która to robi piłą wodną.

Musieliśmy dostarczyć bardzo dokładny projekt, gdzie wszystkie krzywizny musiały być rozrysowane co do mm, łącznie z uwzględnieniem szerokości fugi.

 

Prawdę mówiąć nie wyobrażam sobie, ze glazurnik jest w stanie to zrobić sam, tak na oko, ale może się mylę.

 

rozmawiałam dziś z glazurnikiem

pytałam jak ma zamiar wyciąć łuki z płytek i czy to będzie precyzyjne, powiedział, że maszyną elektryczną... :o , a potem szlifuje żeby było równo, mówi że robił już takie wycięcia i jego metoda jest sprawdzona

 

ale powiedział też że jeżeli chcę żeby to było super dokładnie (jak od producenta) to można to wyciąć wodą, czyli tak jak u Ciebie Sonika miał na mysli tą piłę wodną, tylko że to trochę drogo

 

ma zawieźć projekt do firmy kamieniarskiej, która tnie w ten sposób żeby to wycenili, ja tak czy inaczej też zorientuję się ile to może kosztować

 

dzięki, że mi o tym powiedziałaś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam jeszcze Wam pokazać projket calego domu, ale jak już wceśniej wspominałam nie mam w formie elektronicznej, zrobiłam zdjęcia planów, coś tam widać :-?

 

parter

 

http://i42.photobucket.com/albums/e317/Honzka/domek003.jpg

 

oczywiście, jest trochę zmian w porównaniu do tego co na papierze, przede wszystkim wejście do kotłowni jest z garażu i zostal powiększony wiatrołap, tak że do niego wchodzi się z zewnątrz i z garażu, niestety dzięki temu też do WC wchodzi się z wiatrołapu, ale wolałam tak, niż zsotawić tak jak jest w projekcie, przynajmiej oście będą mogli załatwić w psokoju swoje potrzeby. Na dole więcej zmian nie ma, a jescze zostało dodane w jadalni jedno okno i nie ma ścianki przy wyjściu na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i piętro

 

http://i42.photobucket.com/albums/e317/Honzka/domek006.jpg

 

tutaj zmian jest troszkę więcej

 

strych zostal zmniejszony o 1/3 - powstał zadaszony taras, który się bardzo przyda bo na strychu będzie pralnia i suszarnia, więc w razie czego pranie bez stresu na taras :p

 

z WC i łazienki powstał pokój, a zamaist pokoju (1.02) będzie łazienka,

 

mam nadzieję że coś widać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...