Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Honzki


Recommended Posts

Honzka dom piękny, dech zapiera. Wszystko się błyszczy i lśni. Zrobione ze smakiem.

Podoba mi się wszystko, ale spytam sie o kuchnię: prosze napisz jak wysoką masz kuchnię; jakiej firmy (i symbol) macie okap, na jakiej wysokości od blatu wisi i jak długi jest jego komin.

Czy nad zabudowaną mikrofalówką jest półka czy coś innego (nie widać za bardzo), też będę miała podobny układ i dlatego się pytam.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

 

dzięki :wink:

blat mam na wysokości ok 92 cm,

dolna krawędź szafek wiszących 50 cm od blatu,

okap wisi na ok 75 cm od płyty

wysokość komina to ok 82 cm

okap WHIRPOOL AKR 950 IX

nad mikrofalą mam półke na winko a nad nią jeszcze szafke, może uda mi się jeszcze wrzucić zdjęcia, ale nie obiecuję :wink:

 

pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 691
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Honzko przepiękne wnętrza, podłogi i sufity to normalnie dech mi zaparło,

po twoich podłogach upewniłam się, że chcę mieć gres.

Powiedz mi proszę jak masz zabezpieczony taraz ten nie zadaszomy nad salonem bo ja mam taki tylko zamiast poręczy mam murek i odpływ ale niestety u mnie przecieka, napisz proszę jak go zabezpieczali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka dziękuję bardzo za odpowiedź.

Faktycznie z tą półką na winko to bym nie wpadła.

 

wyszła bardzo spontanicznie :p najpierw mikrofala i piekarnik były na linii blatu, ale mikrofala była zbyt wysoko, można było sie poparzyć i obniżyli mi agd ale nie wiadomo było co dać nad mikrofalą i wyszła półka na winko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzko przepiękne wnętrza, podłogi i sufity to normalnie dech mi zaparło,

po twoich podłogach upewniłam się, że chcę mieć gres.

Powiedz mi proszę jak masz zabezpieczony taraz ten nie zadaszomy nad salonem bo ja mam taki tylko zamiast poręczy mam murek i odpływ ale niestety u mnie przecieka, napisz proszę jak go zabezpieczali.

 

dzięki :wink: szczerze mówiąc nie wiem jak to było zabezpieczane, postaram się dowiedzieć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się :wink:

 

troche ciemne, ale tak to wygląda

 

http://i203.photobucket.com/albums/aa191/adas_album/Dom/kuchnia007.jpg

 

http://i203.photobucket.com/albums/aa191/adas_album/Dom/kuchnia002.jpg

 

pozdrawiam,

 

Honzka przepraszam że tak Cię męczę :roll: Prosze napisz mi jak wysoka jest ta zabudowa. Jak wysoka jest lodówka/ I ile potrzeba miejsca na te butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się :wink:

 

troche ciemne, ale tak to wygląda

 

http://i203.photobucket.com/albums/aa191/adas_album/Dom/kuchnia007.jpg

 

http://i203.photobucket.com/albums/aa191/adas_album/Dom/kuchnia002.jpg

 

pozdrawiam,

 

Honzka przepraszam że tak Cię męczę :roll: Prosze napisz mi jak wysoka jest ta zabudowa. Jak wysoka jest lodówka/ I ile potrzeba miejsca na te butelki?

 

Aga, nie ma sprawy

 

cała zabudowa ma 2,25 m od podłogi

 

szafka pod piekarnikiem ok 72 cm, piekarnik ok 60 cm, mikrofala ok 46 cm, półka na winko 17 i szafka na górze ok 30

 

lodówka ma wys ok 1,95 m

 

pozdrowionka,

 

p.s. kiedy robisz kuchnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzko... powiem tak: spędzam kolejne godziny nocne na ślęczeniu przy kompie i oglądaniu Twoich wnętrz zamiast przekładać się na drugi boczek smacznie śpiąc ( a śpiochem jestem strasznym :roll: ) ... To chyba wystarczy :D Gratuluję - rewelacyjnie wykończone wnętrza :D :D :D Pewnie cosik tam podpatrzę gdy będę na etapie wykańczania ( mam nadzieję że domu - nie siebie :lol: ) . Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Honzko

od pewnego czasu przeglądam to froum, jestem zachwycona Twoimi wnętrzami, bardzo inspirujace. Sama jestem na etapie wykańczania domu no i pojawił się pierwszy problem. W salonie założyłam gres polerowany Paradyża mistral, przed fugowaniem zaimpregnowalam go zgodnie z zaleceniami i po umyciu opadły mi ręce. Pojawiły się smugi i plamy, które w żden sposób nie chcą zejść. Mówię o tym ponieważ widzę że też masz`gres, czy nie miałaś takich problemów, ponieważ ja już nie wiem co robić.

 

BARDZO PROSZĘ o pomoc, wskazówki!

 

Tak bardzo dużo osób odwiedza te strony może ktoś mówił o podobnej sytuacji.

Jak mi się uda to umieszcze zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzko... powiem tak: spędzam kolejne godziny nocne na ślęczeniu przy kompie i oglądaniu Twoich wnętrz zamiast przekładać się na drugi boczek smacznie śpiąc ( a śpiochem jestem strasznym :roll: ) ... To chyba wystarczy :D Gratuluję - rewelacyjnie wykończone wnętrza :D :D :D Pewnie cosik tam podpatrzę gdy będę na etapie wykańczania ( mam nadzieję że domu - nie siebie :lol: ) . Pozdrawiam!

 

mam wyrzuty sumienia, wiem co traciszbo sama jestem śpiochem :roll: dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Honzko

od pewnego czasu przeglądam to froum, jestem zachwycona Twoimi wnętrzami, bardzo inspirujace. Sama jestem na etapie wykańczania domu no i pojawił się pierwszy problem. W salonie założyłam gres polerowany Paradyża mistral, przed fugowaniem zaimpregnowalam go zgodnie z zaleceniami i po umyciu opadły mi ręce. Pojawiły się smugi i plamy, które w żden sposób nie chcą zejść. Mówię o tym ponieważ widzę że też masz`gres, czy nie miałaś takich problemów, ponieważ ja już nie wiem co robić.

 

BARDZO PROSZĘ o pomoc, wskazówki!

 

Tak bardzo dużo osób odwiedza te strony może ktoś mówił o podobnej sytuacji.

Jak mi się uda to umieszcze zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Małgosia

 

ja mam grs z nowej gali, niczym go nie impregnowałam i jest ok, niestety nie moge nic doradzić, najlepiej spytaj w wymianie doświadczeń może tam ktoś coć pomoże :roll:

trzymam kciuki żeby było ok...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Honzko,

 

właśnie obejrzałam Twój domek, wielkie brawa- bardzo mi się podoba.

 

Niektóre rozwiązania mamy nawet podobne.

Chciałam zapytać jak poradziliście sobie z oświetleniem schodów. Chodzi mi o te halogeny w ścianie. Wróciłam właśnie ze sklepu elektrycznego w którym to sprzedawca dość długo utwierdzał mnie w przekonaniu, że zrobienie czegoś takiego w ścianie jest nierealne. :o

Przecież nie wyssałam sobie tego z palca, inni tak mają ! Mnie też się to podoba, więc czemu nie :wink:

Mam doprowadzomny prąd, obsadzone puszki, więc teraz tylko dobranie odpowiednich halogenów? Chyba tak ? A może cos źle zrobiliśmy? Prosze o podpowiedź.

Druga sprawa to łązienka ( piękna zresztą), otóż wyjdzie na to, że wczoraj miałam kiepski dzięń jeśli chodzi o sprzedawców - ale widze, że to prawda.

Chcemy z mężem założyć taką samą baterię nad wanną jaką masz ty Hnzko, jedyny problem widzieliśmy w słuchawce prysznica ( nie chciałam jej mieć montowanej na ścianie) i oto miła pani poinformowała nas, że nie ma możliwości dokupienia samej słuchawki którą monżna zamontować w wannie ???? A jak sobie Wy poradziliście z tym "problemem"?

 

Z góry przepraszam, za głupkowate pytania :wink:

 

Z pozdrowieniami i uściskami dla synka

 

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Honzko,

 

właśnie obejrzałam Twój domek, wielkie brawa- bardzo mi się podoba.

 

Niektóre rozwiązania mamy nawet podobne.

Chciałam zapytać jak poradziliście sobie z oświetleniem schodów. Chodzi mi o te halogeny w ścianie. Wróciłam właśnie ze sklepu elektrycznego w którym to sprzedawca dość długo utwierdzał mnie w przekonaniu, że zrobienie czegoś takiego w ścianie jest nierealne. :o

Przecież nie wyssałam sobie tego z palca, inni tak mają ! Mnie też się to podoba, więc czemu nie :wink:

Mam doprowadzomny prąd, obsadzone puszki, więc teraz tylko dobranie odpowiednich halogenów? Chyba tak ? A może cos źle zrobiliśmy? Prosze o podpowiedź.

Druga sprawa to łązienka ( piękna zresztą), otóż wyjdzie na to, że wczoraj miałam kiepski dzięń jeśli chodzi o sprzedawców - ale widze, że to prawda.

Chcemy z mężem założyć taką samą baterię nad wanną jaką masz ty Hnzko, jedyny problem widzieliśmy w słuchawce prysznica ( nie chciałam jej mieć montowanej na ścianie) i oto miła pani poinformowała nas, że nie ma możliwości dokupienia samej słuchawki którą monżna zamontować w wannie ???? A jak sobie Wy poradziliście z tym "problemem"?

 

Z góry przepraszam, za głupkowate pytania :wink:

 

Z pozdrowieniami i uściskami dla synka

 

Joanna

 

Cudka,

 

nie ma głupich pytań, są tylko... :roll:

 

halogeny w schodach to zwykłe halogeny, nic specjalnego, nam wykonawca poprowadził prąd i włożył puszki i kupił normalne niedrogie kwadratowe halogeniki, więc u Ciebie jest OK, do dzieła.

 

jeśli chodzi o baterie nad wanną, nie wiem gdzie udzielają takich informacji :o jak widzisz u mnie jest i działa, ja chyba kupowałam wszystkie elementy osobno, nie w komplecie, widze że jesteś z Warszawy, polecam TTW OPEX na Domaniewskiej, tam jest sklep na I piętrze od razu jak się idzie ze schodów (lewych) po prawej stronie i ja tam kupowałam (nie pamiętam nazwy, ale są tam też umywalki, kabiny, lampy i nowoczesne meble). Bardzo mili panowie :wink: doradzili właśnie takie rozwiązanie, polecam.

 

dzięki za miłe słowa

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka, szybka jesteś jak błyskawica :D

 

No to jeszcze Cię pomęczę w kwestii halogenów:

-puszki w ścianie macie plastikowe czy metalowe?

- halogeny 12 W czy 220 W ( być może się mylę, być może nie ma halogenów na 220W, ale ja takie muszę mieć, bo co zrobię z transformatorem. A może jakaś podpowiedź?)

 

Jakoś nigdy mi nie po drodze do TTW ale widzę, że trzeba będzie tam pojechać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka, szybka jesteś jak błyskawica :D

 

No to jeszcze Cię pomęczę w kwestii halogenów:

-puszki w ścianie macie plastikowe czy metalowe?

- halogeny 12 W czy 220 W ( być może się mylę, być może nie ma halogenów na 220W, ale ja takie muszę mieć, bo co zrobię z transformatorem. A może jakaś podpowiedź?)

 

Jakoś nigdy mi nie po drodze do TTW ale widzę, że trzeba będzie tam pojechać.

 

Pozdrawiam

 

puszki plastikowe i halogeny na 220 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...