Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena za metr2 położenia podłogówki


Gość

Recommended Posts

Czasami. Wiele rzeczy już robiłem. Firmę mam raczej elektryczno - elektroniczną, ale i usługi i wytwórstwo też. Kilka takich popełniłem i jak na razie ludzie zadowoleni. Na betonach i betonowaniu słabo sie znam. Betoniarka nie wchodzi mi do Sierry. Lutownica i drabinka się mieści. :lol:

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj Adam, to Ty masz czas jeszcze na prowadzenie firmy elektronicznej? Czytając Twoje posty myślałam, że masz więcej wspólnego z hydrauliką - te solary, rekuperatory, palniki na owies. Toś Ty, jednym słowem, chłopak do wszystkiego :lol: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję z tego co ZBYCH. Stawiam alarmy, kamery i różne zabezpieczenia. Tych zleceń jest najwiecej. Nie stronię i od innych ciekawych wyzwań. Od nastu lat obmyślam sobie chałupkę i oglądam w praktyce jak działa to, co chciałbym mieć u siebie. Widywałem już świetne pomysły bardzo spieprzone przy wykonaniu i takie, które wspaniale działają, bo nie popełniono błędów przy ich budowie. Stale się uczę czegoś ciekawego. Lubię to. Jestem fizykiem, ale nie tylko.

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, mój mąż gdyby zobaczył jak się robi instalację c.o. "w praniu" czyli na własne oczy, z pewnością sam by sobie ją zrobił, ale nie widział i nie za bardzo wie, jak się ma za to zabrać. A trudno znaleźć coś o układaniu na forum.

 

Bardzo łatwo znaleść

na stronie purmo jest półgodzinny film i pokazane jest wszystko każdy etap

na stronie kisan jest instrukcja nawet ze sposobem wyliczania itp

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna zlecic wykonanie profesjonalnego projektu ogrzewania podlogowego. Poszukuję kogos takiego w woj zachodnich- lubuskie. planuje tylko ogrzewanie podlogowe we wszystkich pomieszczeniach parterowego domu, chcialabym aby było dobrze wykonane i abym za pare lat nie narzekała na zimno w domu. dodatkowo planyje kominek z DPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

koszt 1m2 podłogówki ; czyli ułożenie styropianu (zależnie od jego grubości)

6-12 zł , rura podłogowa PURMO 3.9zł/1mb.(ok4-5mb na m2 czyli 15.6-19.5zł)

klipsy ok 15 szt.tj 1.5zł.folia izorol pod rury 2.8zł/m2 i taśma dylatacyjna 1.8 zł/mb. cena materiałów to od 27.7 brutto do 37.6 za 1m2.

Robocizna czyli ułożenie tego wszystkiego na gotowo to 8-10zł/m2

- wykonawca ,okolice Koszalina

 

P.S. MICKEY30 za 1punkt grzejnikowy od 130 do 180 zł.w zależnosci czy rury na wierzchu czy wkówane w ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacje w prasie branżowej mówią na ten temat następująco:

Koszt materiałów i robocizny dla 10 m2:

 

jastrych 6,5cm : 150-250zł

rury grzewcze: 300-520zł

folia polietyleowa: ok.20zł

klipsy: ok.45zł

styropian EPS

100-038,gr. 10cm: 190-260zł

termostat: 150-250zł

 

materiały: 855-1345zł

robocizna: 800-1100zł

Koszt całkowity: 1655-2445zł

 

Do kosztów należy doliczyć koszt rozdzielacza,pompy obiegowej, zaworu czterodrogowego ok. 1500

******

Mam tego 120 m2 parteru więc wychodzi całkiem sporo, a gdzie jeszcze piec :-?

Jak to wychodzi u Was w praktyce drodzy Inwestorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...