Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Ewa moje gratulacje :)

 

a co do drzewiastych u mnie nie przemarzaja, a kupilam jakies nieznane sadzonki (pewnie holenderskie) byly posadzone w zlym miejscu i z lekka cherlawe, po przesadzeniu w osloniete miejsce naprawde ruszyly i rozkwitly. w ub. roku mialy po raz pierwszy kwiaty, to chyba moj sukces - w drugim roku po posadzenu i kwiaty:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie będę oryginalna: gratuluję również.

 

Moja piwonia krzewiasta rośnie w pełnym słońcu, w miejscu nieosłoniętym, nie owijam jej na zimę (no dobra - pierwszej zimy owinęłam), nie podlewam. Zakwitła w drugim roku po posadzeniu i nie wybrzydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwonii u ogrodnika nie było. "dziadek" stwierdził, że w Łodzi przemarzają i nie chcą rosnąć :confused:

Kupiłam jedną zwykłą wczesną, podobno w czerwcu kwitnie, jednego ciemiernika zielonego (bo innego nie było), jedną lawendę, miała ją wsadzić zamiast wrzosu a w końcu zapomniałam i wepchnęłam obok. Jak zawsze. Wiosną kupuję i dopycham, bo łyso a latem kwiaty walczą ze sobą ;) Już jak tego ciemiernika chciałam wsadzić, to gdzie nie pomacałam, to coś kiełkuje (a bo ja wiem, co?) to jakaś cebula, tam korzeń z kiełkiem... no nie miałam gdzie go upchnąć a na wierzchu łyso!

Poza tym kupiłam 10 l impregnatu i młoda malowła, malowała... płot. usiadły sobie z ciocią po dwóch stronach, każda malowała swoje i było miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floksy mi konsekwentnie marnieją. Może gliny nie lubią? A ja lubię floksy... Czyżby kolejna punktowa wymiana gruntu? W takim wymienionym rosną sasanki. Od zeszłego roku. Ciekawe, czy się w tym roku rozkręcą, czy nadal będą takie karłowate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie floksy rosną, teraz dwa dokupiłam. Za dobrze to nie mają, bo siedzą głównie w piasku, ale coś tam im podsypałam na początek no i goowienka regularnie dostają. Muszę kompost obejrzeć, może gotowy? Jak wygląda gotowy kompost?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie im piasek odpowiada. U sąsiada Brazy też rosną, a u nich piach. Znaczy muszę kolejny dołek wykopać i piachem zmieszanym z kompostem wypełnić. Jak tak dalej pójdzie, to cały kwietnik za domem będzie się składał z takich dołków...

Dojrzały kompost wygląda jak ziemia po prostu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/53/Compost-dirt.jpg/250px-Compost-dirt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz, że mój kwietnik jak wygląda? też same dołki, bo w marnej ziemi nic nie chce rosnąć. Żeby było zabawniej mam dwie części działki. Na jednej piach i taka szara wstrętna ziemia a na drugiej piękny czarnoziem. Ale na tą drugą część moja rodzina przez 100 lat wylewała pomyje, a wtedy nie było płynów do naczyń :D no, łyżeczki też się tam trafiają, nawet był kiedyś srebrny widelec ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...