Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

deszcz dziś mi podlał roślinki, fajnie. Przedtem zdążyłam goowienko wyłożyć, to się rozpuści i o to chodzi. Po to gówno jechałam jak głupia z pracy, bo się zanosiło niebo i chciałam zdążyć :)

Jak ja luuubię wiosnę. Żadna pora roku nie jest taka cudna. A jeszcze taka ciepła wiosna to rarytas.

Szkoda tylko, że mam teraz tak dużo pracy, na działkę mnie ciągnie a nie mam czasu. Jak to mawiała znajoma pani profesor.. praca będzie zawsze a wiosna nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kocham wiosne a ulubiony miesiac to maj - takiej majowej soczystej zieleni, tylu barw, cudownego przejrzystego powietrza, niebieskiego nieba, dobrego slonca nie ma zaden inny miesiac. i ta milosc majowa:cool: w maju poznalam mojego polowina i w maju tez slub bralismy, ech kiedy to bylo:cool:

 

i dlugi weekend -tez majowy :lol2: to tak apropo's pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesien jest tylko zółto pomaranczowa czerwona (nie przepadam za tym zestawieniem kolorystycznym) a wiosna (wszelkie odmiany zieleni, kolorowe kwiaty, biel wisni i jabloni, fiolety bzow, blekit nieba) nieee jesien tego nie pobije:D i ten zapach wiosenny jest zupelnie inny, swiezy, dajacy zywotnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesien to ulga po lecie, feeria barw nie dających sie pobić. :no:

Wiosna to świeżość, zieleń, róż, żółć.

Jesień - czerwień pomarańcz, żółć, fiolet wrzosów.

Ja tam lubię wszystkie pory roku, byle we właściwym dla siebie czasie były! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobiła mnie dziś jedna pani. To a'propos rozmowy o dodatkach dla opiekujących się dorosłymi niepełnosprawnymi u Mirka.

Rozmowa z panią wyglądała tak: ma tarczycę do leczenia ale jest bezrobotna i bez zasiłku. Do szpitala iść może, oczywiście, ale ona woli poczekać (a nie powinna!) aż ktoś ją do pracy przyjmie, to wtedy od razu na operację pójdzie (kolejkę ma i przekłada) bo jej będą potem płacić za zwolnienie. Zagotowało mnie, biedny ten pracodawca, garba zamiast pracownika dostanie. Pani elokwentna choć z wykształceniem niewielkim ale za to oblatana w necie i przepisach. Od 10 lat miała zasiłek na ojca. Pielęgnacyjny. No to pytam, co było tatusiowi, a nic nie było, ale stary był, 95 lat miał, jak umarł i musiała się opiekować. Miał grupę ale w sumie to ze starości! I zabrali pani ten zasiłek w lipcu i ona nie ma za co żyć! Do tego tatuś umarł więc jego renta czy emerytura też poszła sobie i pani doszła do wniosku, że teraz musi koniecznie zacząć się leczyć bo pieniążków nie ma, tylko pracodawcę - jelenia musi znaleźć. Lat ma coś ponad 40, zdrowa generalnie i w dobrym stanie.

No i popatrzcie. Można u nas całymi latami na koszt państwa żyć, pracą się nie hańbić. Pani - jak wyczułam- już sobie grunt pod własną rentę szykuje, a że całkiem inteligentna jest to pewnie dopnie swego.

Takie osoby szkodzą tzw wizerunkowi, poza tym są wyszczekane i głośnie i je widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, nie pierwszy raz sie we mnie gotuje jak slysze cos takiego. u nas taka jedna najpierw byla strasznie chorowita jak tylko z umowy na probny okres przeszla na czas nieokreslony, potem w bardzo szybkim czasie zachrowala na ciąże, potem poszla na macierzynski i szybciutko druga ciaza, no i pracodawca sie zdrzaznil nie chce lasek zatrudniac na umowe stala. jedna glizda napsula krwi innym. popracowala raptem 2 miechy a zatrudnienie znalazla na ponad 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrrany, kiedy takie czytam, to rozumiem tych pracodawców, którzy nie chcą młodych kobiet zatrudniać. No bo nie w tym rzecz, że ona niedługo w ciążę zajdzie, potem macierzyński, być może wychowawczy, potem zwolnienia na dziecko - jeżeli kobieta normalna, uczciwa, to nie będzie nadużywała zwolnień. Tylko jak się dowiedzieć, czy ona "normalna" i "uczciwa" przed faktem? A może właśnie nienormalna? Bo ja się czuję mocno nienormalna i zaczynam się wstydzić przyznawać, że w ciągu trzech ciąży byłam na L-4 raz (zapalenie krtani - normalka u nauczycieli) przez trzy dni. A poza tym pracowałam dosłownie do ostatniego dnia (w dzień byłam w pracy, w nocy albo rano następnego dnia jechałam rodzić). Dzieci mi prawie nie chorowały (wiem, to rzecz szczęścia), więc też zwolnienia rzadko brałam. No głuuupia byłam normalnie! Trza było ginekologom się skarżyć na złe samopoczucie i w domu siedzieć od trzeciego miesiąca! A potem na każdy dziecięcy katar zwolnienie brać! Tak się robi przecież! Należy się, to trza korzystać! A potem moja koleżanka się dziwi i oburza, że ją z każdej rozmowy w sprawie pracy spuszczali po brzytwie, bo "pani młoda, w ciążę niedługo zajdzie, i co ja zrobię wtedy?".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starszakk ostatnio ma alergie i mocno kaszle, źle mu się oddycha.... w zeszłym roku odwiozłam w nocy go do szpitala bo już oddychać nie mógł.. lekarz u nas jest w godzinach kiedy on pracuje.. i wczoraj i przedwczoraj była w domu akcja , że na kaszelek chce iść do lekarza i na L4... poszedł do pracy, ale widzę, że go alergia męczy..Leków nie ma bo lekarz rodzinny może i przepisze tylko co.. a i bez zniżek bo nie ma specjalisty, a do specjalisty kolejki , kartkę trzeba mieć do rodzinnego .. i kwadratura koła.. Dostał to co miałam w domu i poszedł do pracy... jak będzie znów źle to wyląduje w szpitalu...

A czy jak się pójdzie na zwolnienie to taka osoba dostaje normalną pensje czy mniejszą?

Jak to jest w kodeksie? Ja nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mu tłumaczyłam, że pensje mu obetną... już i tak niewiele zarabia to by miał o te 3 dni sporą stratę..

Czyli rozumiem dlaczego ludzie chodzą z grypą czy przeziębieniami do pracy.. szkoda tylko , że nie ma lekerza rodzinnego po południu.. wówczas wpadłby po leki... ale i tak 100% odpłatności.. ja za swoje od pulmo płaciłam 100% czyli coś pow 200zł, bo nie miałam kartki od specjalisty. Jest mi lepiej, więc zanim będę w połowie maja to już będzie mi dobrze..

Czyli jakby leżał w szpitalu to by dostał jeszcze mniej???? a jaka jest różnica... jest chory i siedzi w domu. a jest chory i trafia do szpitala (w zeszłym roku chcieli go położyć jak nie mógł oddychać..., naszprycowali go zastrzykami, kroplówkami i puścili w końcu do domu...) bo w wypłaconych pieniądzach spora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni te pytania nie do mnie, ja sie nie podejmuje wyjasniac co ktos mial na mysli wymyslajac takie a nie inne przepisy ;)

 

Jesli chodzi o leki to za kpl. swoich (krople, tabletki, wziew kapsulki, wziew pompka) place ok 80 zl. a kropelki chyba sa nierefundowane. no ale musze szczegolnie teraz jest mi nieprzyjemnie, ostatnio tak zle czulam sie w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat opieki zdrowotnej w naszym kraju można niezły thiller napisać. Nie wiem jak jest w innych państwach, jakie są rozwiązania, może lepsze może gorsze ... Od naszej reformacji jakoś tak dziwnie obojętne stało się rządzącym czy mają zdrowe społeczeństwo, czy wręcz przeciwnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia.. ale ja to wiem... tylko , że starszak nie chodzi do specjalisty, i leki ze zniżką się nie należą.. a specjalista nie wiadomo kiedy przyjmie... za parę miesięcy, tylko tyle , że do rodzinnego musi dojechać... aby mieć skierowanie do specjalisty, a rodzinnego po południu brak... a L4 brać o alergie...

Kwadratura koła...

Ja przy astmie czekam na szybko 2,5 miesiąca do specjalisty,... i leczyłam się już u tej pani kiedyś, to i szybciej.. starszak nie był u specjalisty dłuuuugo .. więc i się nie dostanie szybko...

 

Braza.. chore społeczeństwo = mniej wypłaconych emerytur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...