Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Arctica, a kiedy młodzież miała łatwo? Wróć, ci co mają układy lub bogatą rodzinę zawsze mieli łatwo. A ci inni- nigdy. Ja skończyłam ciężkie studia i przez pierwszych 5 lat, zanim zrobiłam specjalizację, żyłam z zapomóg rodziców. Mieszkanie- gdyby mi nie dali, nigdy by mnie nie było stać. Teraz też nie. Młodzi zapatrzyli się na pokolenie, które kończyło studia zaraz po transformacji. Wtedy wystarczył jakikolwiek dyplom i znajomość języka i robiło się karierę. teraz jest normalnie, normalnie dla naszego poziomu bogactwa państwa. Magistrów potrzeba 20%, ze 20% zrobi karierę, bo jest obrotna i bez studiów. Z 10% ma kapitał. Reszta będzie biedna. Mniej lub bardziej. Tylko nie ma odważnego, który to powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa jest: Ty to mowisz, ja tez nie raz w rozmowach (moze nie tu na forum) i jeszcze pare osob ale prawda i ekonomia sa niewygodne, tego zle sie slucha i nie pasuje do wyobrazen i "zlotego snu", wiec jest jak jest. Brutalna rzeczywistosc :rolleyes:

 

Tylko jest tez druga strona medalu, nie wszyscy chca pracowac i sie rozwijac, wiem bo od jakiegos czasu mamy problemy z zatrudnieniem fachowcow. i nie chodzi tu o zarobki, bo te sa calkiem niezle, warunki socjalu tez ludzie sobie chwala. tylko mlodzi nie maja polotu, dyscypliny, odpowiedzialnosci za to maja papiery i wymagania ;). o doswiadczeniu nie pisze, bo trudno by 19 czy 20 latek takowe mial. ale sory dwie lewe rece to skrzywienie w druga strone, do pracy nie przyjdzie, bo za daleko, za wczesnie i w ogole trzeba pracowac. a dziewczyny do biura, ktore przychodza sa jeszcze gorsze, papiery jak malowane ale w glowach niestety sieczka. ech duzo by pisac.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pójdę, bo może mój przykład sprawi, że ktoś inny też pójdzie.

A młodzi?

Patrzą na inne kraje, teraz łatwo pojechać, porównać i... też tak chcą, nie interesuje ich, że to nie takie łatwe.

Spora część nie jest też zainteresowana faktem, że ci, którzy na Zachodzie przyzwoicie zarabiają, muszą się wykazać fachowością, solidnością i dyspozycyjnością.

A inna spora część czyta, patrzy, słucha i jest wkurzona, bo jakkolwiek młodzi by nie byli, myśleć potrafią, czytać też.

I doskonale wiedzą, że ostatnie 8 lat niby skutkowało rosnącymi wskaźnikami makroekonomicznymi, ale większość społeczeństwa nie tylko nie odczuła poprawy, ale nawet odczuła zwiększenie obciążeń fiskalnych.

Słyszą rozmowy w domach, na ulicach.

I chcą zmian.

Tylko nie są świadomi, że oczekiwanie tego rodzaju zmian od PiS-u jest poważnym błędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przywilej wieku, że młodzi zawsze chcą zmian. Jakichkolwiek zmian, bo się nudzą. A poglądy? Większość znanych mi osobiście lub ze słyszenia świeżo upieczonych wyborców ma poglądy swoich rodziców. Rzadziej koleżanek i kolegów - to w wypadku totalnego buntu przeciwko rodzicom albo silnego wpływu rówieśników. Dopiero ci, którzy zetknęli się już z prawdziwym życiem, spróbowali znaleźć pracę, zarobić na siebie, mogą mieć własne, wyrobione poglądy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi chcą jak na zachodzie. Fajnie. Ale nam pod wzgledem skumulowanego kapitału bliżej jest do Rumunii. To może tam powinni jeździć i porównywać? Bo zachód na swoją pozycję pracował od XIX w a nas wtedy i potem okradali wszyscy wokoło :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie idzie na wybory.. to albo wypadek losowy i coś się zdarzyło, albo jest ignorantem.. a oczekuje właściwych dla siebie wyników..

Po co chcesz pójść DPS na wybory parlamentarne, skoro teraz nie poszłaś????????

"...I doskonale wiedzą, że ostatnie 8 lat niby skutkowało rosnącymi wskaźnikami makroekonomicznymi, ale większość społeczeństwa nie tylko nie odczuła poprawy, "

Jakoś jeździsz po nowych drogach.. a to nie rozwój?

"Słyszą rozmowy w domach, na ulicach.

I chcą zmian."

A co chcą dać od siebie?????

"Tylko nie są świadomi, że oczekiwanie tego rodzaju zmian od PiS-u jest poważnym błędem.."

Nie poszłaś na wybory... to czego oczekujesz... wobec tego w/g mnie jesteś współwinną tego wyniku.. dałaś przyzwolenie, bo nie poszłaś.... co innego gdybyś poszła, a wybrano by nie Twojego kandydata to trudno... trzeba przyjąć z pokorą wynik i go zaaprobować... choć strach...

 

Ewa.. zgadzam się i z TARcią i Agduś też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi chcą jak na zachodzie. Fajnie. Ale nam pod wzgledem skumulowanego kapitału bliżej jest do Rumunii. To może tam powinni jeździć i porównywać? Bo zachód na swoją pozycję pracował od XIX w a nas wtedy i potem okradali wszyscy wokoło :(

Wtedy wszyscy naokoło, a teraz od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja aprobuję wynik i nie drę szat.

Duda - ok, Komorowski - ok...

Mnie wszystko jedno, żaden nie jest moim kandydatem/prezydentem.

Ale też nie skreślam żadnego.

A oczekiwać mam prawo, bo pracuję w tym kraju od wielu lat, jak wszyscy obywatele i niezbywalnym moim przywilejem jest, aby rozliczać władzę, która ma pracować dla mnie i moich współobywateli, w naszej służbie.

Prezydent póki co mi wisi, bo niewielki ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPSia ma rację z tym, ze

.......że ostatnie 8 lat niby skutkowało rosnącymi wskaźnikami makroekonomicznymi, ale większość społeczeństwa nie tylko nie odczuła poprawy, ale nawet odczuła zwiększenie obciążeń fiskalnych...............

o tym się mówi i tu jest wina PO, chwalili się tą makroekonomią, wzrostem gospodarczym więc ludzie czekali na tę mannę, co na nich spłynie. No bo skoro jest tak dobrze to może i socjal dojdzie do 2 tyś/msc i nie trzeba będzie pracować ;) A tu nic nie spływało, pracodawcy nie ustawiali się w kolejce machając banknotami. No to znaczy, że tę mannę ktoś ukradł po drodze. Proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

ooo fajnie ze jestes :) Leszek, Ty jako forumowy spec od pomidorow powiedz czym zasilac takie zwykle koktajlowe w donicach, przesadzilam z malych pojemnikow do duzych donic ale widze ze listki jakies takie zolknace sie robia. podlalam woda odstala z dodatkiem zelaza. ochelatowac tez dolistnie czy cos innego zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAM00370.jpgCAM00372.jpgtak wygląda moja glicynia na tarasie. Fajnie siedzieć i patrzeć tylko dlaczego jest tak zimno????

 

A poniżej moje dwa holenderskie tulipany. Fajne, bo wielowarstwowe :)

CAM00363.jpgCAM00364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku i coraz więcej :)

Szkoda, że już się sypie, najfajniejsze kwitnienie oglądałam przez okno bo za zimno było, zeby posiedzieć. Dziś też, w dzień OK a teraz już zimno, wywiało mnie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...