Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

No wiesz, resztka, to resztka - najwyżej pół małej miseczki na pięć kotów, ale najczęściej mniej. Kiedy już nie opłaca się wstawiać kartonu do lodówki, wylewam im do miseczki. Jednak kiedy czasem dzieci zaszaleją i wleją im więcej, nie zauważam kociej niedyspozycji, a przecież zimą załatwiają się częściej do kuwet. Mimo to nie mam zamiaru poić kotów mlekiem - po co ryzykować.

Kiedy małe były małe, kupiłam im parę razy specjalne mleko, ale też bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mała dostaje mleko i nic się nie dzieje, absolutnie żadnej biegunki.

Zostaniemy więc przy mleku, skoro jest ok.

Śmieszna jest, podskakuje, zaczepia, gania, i rozrabia, mały czort. :D

Oj, będzie pilnowania, jak zacznie móc wskakiwać na stoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno koty powinny pić mleko mamy do ósmego tygodnia życia. Po tym czasie dopiero przestają trawić laktozę.

 

Nasze koty są już mądre i doskonale wiedzą, że nie wolno chodzić po stołach i blatach... kiedy człowiek widzi. Nie łudzę się, że nie robią tego, kiedy nie widzimy. Ja wiem, że one wtedy włażą wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje łażą po stołach i blatach bez względu na nasze "widzenie" - ale ja im pozwalam!!!

 

Ewa, nabyłam drogą kupna tę krmę Fitmin i wygląda na to, że pasa!! Tyrion raz na kilka-kilkanaście dni dostaje świeżą surową wątróbkę drobiową lub serca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowej wątroby czy surowego mięsa???

Bo surowe mięso to jak najbardziej. Przecież dla drapieżnika i mięsożercy gotowane jest dziwne. Z surowym to się wzięło stąd, że jak pies miał pilnować obory z cielakami a dostałby wołowinę, co pachnie podobnie, to mógłby cielaka potraktować jako jadłodajnię. Podobnie kurę.

Wątróbki w ogóle nie wolno jeść za dużo, ale nie dlatego, że tłusta, bo tłusta być nie powinna. Po prostu przy przemysłowej hodowli daje się tak dużo chemii i świństw, że wątroba jest bombą z chemią. Tam się to wszystko zbiera w celu odtrucia. Myślę, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale ciągle to już inna sprawa. Serca za to są niepełnowartościowe, bo to mięśnie co prawda prążkowane, ale układ i skład włókien jest inny, niż szkieletowych i mają mniej białka, no i w ogóle mniej mięsa.

ja Lunie daję mięso surowe, jak coś kroję, to zawsze sterczy gotowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w niedzielę rano audycje Pani Doroty Sumińskiej, doktora weterynarii. W necie też jest dużo jej porad. Można też dzwonić w czasie audycji i prosić o radę. Taka ciekawostka, że to córka Michała Sumińskiego, autora "Zwierzyńca". :)

 

http://audycje.tokfm.pl/audycja/33

Edytowane przez amalfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i szanuję wiedze weterynarzy a szczególnie Pani Doroty Sumińskiej z drugiej jednak strony, jak mówi Ewa: pies to mięsożerca i mysliwy. Co upoluje, to zjada!

Surowe mięso też Tyrionowi daję, nie za często tak jak wątróbkę czy serca. I nie chodzi mi już nawet o tzw składniki żywieniowe ile o smak mięsa, witamin i minerałów to ma od groma w karmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś z dziewczyn opowiadała, jak jej kota z dzwoneczkiem polowała tak, że nawet nie brzęknął :)

 

Mam psa z problemami psychologicznymi :o

Od tygodnia nie je, boi się miski. Tak ni z tego ni z owego. Podchodzi, wącha, pokazując zęby łapie kawałeczek mięsa i ucieka.

Dziś dostała kurzą nogę na masełku z ryżem !!!!! Nie tknęła. Poszła do kosza. No to wzięłam miskę i wstawiłam jej na posłanie. Zjadła i wylizała! Na leżąco.... Popchnęła chrupkami podawanymi do pyska.

Tan poza tym biega za rowerem, cieszy się na spacery, patyki obgryza jak zawsze. Nie widać, żeby jej coś było. Tylko nie je. Mam iść do psychologa?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nawet z dzwoneczkami polowały, ale może trochę mniej? Chyba nauczyły się chodzić tak, żeby dzwonek milczał. Czasem mam ochotę kupić Miście taki wielki "krówski" dzwonek - może by i nie dzwonił, ale z takim ciężarem by nie zaszalała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutalna prawda jest taka, że kot to łowca - naturalny. Koniec, kropka, żadnych dzwoneczków zakładać im nie będę. Znajoma dawno temu opowiadała, że jej kotka powiesiła się na takiej obróżce z dzwoneczkiem na jakiejś gałązce, ledwo ja odtratowali. Ptaki muszą sobie jakoś radzić, co nie umniejsza faktu, że ile razy jakiś zewłok ptaka znajduję to mnie szlag na kicię trafia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tegoż zdania, co Braza, kiedyś kupiłam Nefce dzwoneczek, ale ciągle bałam się, żeby się nie powiesiła i w końcu jej zdjęłam.

Nie będę kupować, niech ptaki jakoś sobie radzą, trudno.

 

Ewa - ale skoro ta sama miska tylko w innym miejscu jest ok, to problem chyba tkwi w umiejscowieniu michy, które nagle przestało być fajne dla suni... :rolleyes:

Nie znam się, nie jestem behawiorystką zwierzęcą, ale tak na zdrowy rozum mi wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nasze koty bez obróżek chadzają. Włażą na drzewa, po płotach się włóczą - boję się, że mogą zawisnąć. Piórek jakby mniej w tym roku znalazłam. Albo zjadają wszystko gdzieś daleko od domu, albo nie polują na ptaki z powodzeniem. Pewnie znów będzie gorzej, kiedy młode zaczną wylatywać z gniazd, bo to one najczęściej padają ofiarą kotów. W tym roku nie mamy budki dla szpaków właśnie dlatego.

Niedawno latały po okolicznych płotach sowy - cała rodzinka. Koty chciały szału dostać, jakby nie rozumiały, że w tym wypadku mają większą szansę na zostanie karmą niż na nakarmienie się...

 

Ewa, a nie możesz tej miski po prostu wstawiać psicy do legowiska na czas karmienia? Taniej Ci wyjdzie niż wizyta u behawiorysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...