Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Odpoczywałam tylko 2 tygodnie ale za to intensywnie. Nie miałam netu, nie odbierałam nieznanych telefonów, marudzenie mamy przekierowałam na męża z komentarzem, że ja się resetuję. Czytałam tylko Chmielewską i tym podobne lekkie książki i.... rozleniwiłam się. Jak wczoraj wróciłam do pracy, to wstyd powiedzieć- cały dzień spędziłam na czyszczeniu poczty, porządkowaniu papierów i plotkach ;) Pełna rozbiegówka. Teraz, nawiasem mówiąc, czekam na zmiłowanie czyli wyjazd rodziny. To też jest rodzaj urlopu :) Jak to jest- mam 1 dziecko i to dorosłe a wymaga tyle uwagi? Co by było, jakbym miała troje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przywiozłam dziś od mamy 100 jajek!!! Od "baby". Ma tam taką kurzą hodowczynię niedaleko i ona jej te jajka wciska niezależnie od potrzeby. Mama kupuje, kupuje. A że ja byłam 2 tygodnie na urlopie, to się uzbierało.

Co można zrobić ze 100 jajek?

jajcoka zrobiłam!

Z litra spirytusu. Ale śmieszny! Te jajka z mlekiem były rzadkie a jak wlałam spirytus to zrobiły się gęste. Tam jakas reakcja chemiczna musi zachodzić! W każdym razie zapakowałam łyżką do słoików, bo do butelki szans nie miałam.

Wiola, zmieniłam proporcje, dałam 40 jajek a mniej mleka. I niestety było tylko słodzone w sklepie, więc dosłodziłam tylko trochę cukrem z melasą, daje taki smak karmelowy.

Upiłam się przy wlewaniu spirytusu! Lałam po trochu i wisiałam z głową nad miską a opary parowały i się wchłaniały. Poprawiłam przy wylizywaniu miski... Dopiero teraz doszłam do siebie.

Ale dooobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekend pod znakiem robienia "wódy" ja wczoraj zrobilam 4,5 litra limoncello i tez sie ubąblowałam:lol2: tylko nie wiem czemu jak dodaje esencje (spiryt przemacerowany ze skorkami) do syropu to calość mi metnieje. co robie nie tak:confused: ze nie ma kliru. teraz w ciemnosci stac beda 6 tygodni i potem mozna pic, pic,pic :D a w miedzyczasie oryginala sobie z wloch przywioze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiozłam dziś od mamy 100 jajek!!! Od "baby". Ma tam taką kurzą hodowczynię niedaleko i ona jej te jajka wciska niezależnie od potrzeby. Mama kupuje, kupuje. A że ja byłam 2 tygodnie na urlopie, to się uzbierało.

Co można zrobić ze 100 jajek?

jajcoka zrobiłam!

Z litra spirytusu. Ale śmieszny! Te jajka z mlekiem były rzadkie a jak wlałam spirytus to zrobiły się gęste. Tam jakas reakcja chemiczna musi zachodzić! W każdym razie zapakowałam łyżką do słoików, bo do butelki szans nie miałam.

Wiola, zmieniłam proporcje, dałam 40 jajek a mniej mleka. I niestety było tylko słodzone w sklepie, więc dosłodziłam tylko trochę cukrem z melasą, daje taki smak karmelowy.

Upiłam się przy wlewaniu spirytusu! Lałam po trochu i wisiałam z głową nad miską a opary parowały i się wchłaniały. Poprawiłam przy wylizywaniu miski... Dopiero teraz doszłam do siebie.

Ale dooobre...

 

 

I o to chodzi :)

 

 

TARcia.. bo nie taki spiryt...

 

A reakcja .. no a jakże.. z C2H5OH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo woda czyli rozcieńczalnik jest bardzo ważna... Aby dobre było to najlepiej niegazowana z butelki...

Nie wiem jak u Ciebie.. ale czasami sprawdza się powiedzenie.. : Pamiętaj chemiku młody...wlewaj zawsze kwas do wody.. a jak nie masz czasu to wlewaj wodę do kwasu.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARcia... wodę najlepiej jak najzwyklejszą może być demineralizowana (destylowana) albo zwykła w bańce 5 litrów najtańsza z biedronki....

Spirytus musi być dobry... ten sklepowy pali, wyczuję go nawet w każdej nalewce... niezależnie z jakiego owocu robionej... dla własnego użytku mówię, że to z "proszku" spiryt czy wódka jest...:p

 

Ewa a ile Ci wyszło?

Mąż pyta czy dobry? ... nooo chyba retoryczne pytanie...

 

Dobrego spożywania :) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, bo ja dalam kranowe gotowana, nic to rozpije sie szybko i zaraz nastawiam nowe:lol2: tylko kto mi te 40 cytryn znowu obierze:rolleyes: watpie czy milosc moja znowu da sie wrobic, zwlaszcza ze tego nie pije. ;) :D

 

aaa spiryt wlewalam do wody i ja nie wiem czy on tak pali, samego spirytu nie pijam :D to troche jak z tymi jajkami z biedronki % jest %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciełam znowu perukowca. Czy on oszalał? Im więcej tnę, tym więcej rośnie. Niedługo będzie widać na działce wieeelki perukowic i mały domek ;)

A poza tym nie chce mi się pracować. Ja chcę mieć więcej wakacji. Stanowczo! W ostateczności posiedzieć w pracy to bym mogła, ale nie mam kiedy. Ciągle muszę coś gdzieś załatwiać, jeżdzę zawodowo po całej Łodzi Jakie to męczące, błeee.

Idę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajny dzień był.....

1. projekt, który miał mi zapewnić finansowanie wisi na włosku. Jeszcze nie przepadł ale...

2. Piec gazowy zaczął mrugać do mnie czerwonym oczkiem. Ponieważ czerwone źle mi się kojarzy, zadzwoniłam do serwisu. Wymiana elektrod, prawie 300.

3. Jak wymieniał te elektrody, to podciągnął za mocno żaluzję. Tą w łazience, ozdobną. Zacięła się. Nie umiem opuścić. Hmmm

4. Jak podlewałam rozwalił się wąż. Wujo naprawił...

5. Jak czekałam na pana serwisanta chciałam szybko odkurzyć psie kudły z podłogi. Pękła rura odkurzacza.

Boję się oddychać, bo się mogę udławić. Poza tym jestem koszmarnie zmęczona tym dniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...