Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

http://s3.flog.pl/media/foto/3272681_czubajka-kania-.jpg

 

http://s3.flog.pl/media/foto/1737779_czubajka-kania.jpg

 

Czubajka_kania_2004_10_10.JPG

 

http://cdn26.poradnikzdrowie.smcloud.net/t/image/thumbnails/46633/muchomor_sromotnikowy_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

4-dscf4588.jpg

 

http://www.galeria.nagrzyby.pl/d/149530-1/1384+Muchomor+sromotnikowy.jpg

 

Ja bym prędzej pomyliła sromotnika z gąską zieloną, dlatego to gąsek się boję zbierać. Zielone podobne do sromotnika, czerwone jadalne do mierzliwej zwanej również wymiotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja niestety nie znam się na grzybach i ich nie zbieram. Mam wypróbowanego zbieracza, u którego składam zamówienia. Mój dziadek twierdził, że nie ma grzybów trujących, a wszystko jest kwestią ilości i długości gotowań ze zmianą wody. Ale wolę jego teorii nie sprawdzać. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, zależy ile chcesz zainwestować i co chcesz mierzyć.

Najlepsze są rtęciowe ale ich już nie ma

Następne w kolejce zegarowe bez automatu.

A dla laików: automat z mankietem nad łokciem. Jeżeli jest arytmia, to trzeba taki, żeby ją uwzględniał, czyli droższy. Jeżeli nie ma, to jakikolwiek.

A dla zdrowych to nawet nadgarstkowy obleci.

 

Na aledrogo bym nie kupowała, raczej w sklepie internetowym.

Dobre są Medel, Omron. Reszta też obleci. Trzeba patrzeć na opis i wybrać w zależności od potrzeb. No i najważniejsze - mankiet (wielkość) musi pasować na ramie. Za mały i za duży przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki z gruszką i słuchawkami.. ale zastarjania jest tyle co nie miara i chyba ruski jest albo skośnooki... nie jest dobry...

Muszę jakiś wybrać.. a rękaw i dla mnie i ślubnego może być taki sam...

A tych Medel i Omron.. gdzie szukać...

No dobra.. poszukam wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że któryś z grzybów ma ruchomą tę firankę a drugi nie - wiem! Ale za cholerę nie moge zapamiętać, który??? Dlatego sama kani i gołąbków nie zbieram!!!

 

Ewa, a te elektroniczne ciśnieniomierze to warto kupić? Nie wiem, czy bym umiała sama sobie nałozyć taki rekaw i do tego jeszcze go "nadmuchać" .... jakkolwiek by to nie brzmiało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza.. założysz bez problemu, a guzik załatwia cały pomiar.. dasz radę...

Zadzwoniłam do teściowej i też ma Omron... z przed 5 lat model m4 plus... jest zadowolona...

.... teraz zastanawiam się nad wyborem modelu m3 czy m6 a nie przejrzałym jeszcze Medel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, problem w mierzeniu. Jak jest arytmia typu jakiś skurcz dodatkowy, to aparatowi nie przeszkadza. Ale jak ktoś ma migotanie przedsionków i całkowicie nieregularną pracę serca, to musi mierzyć dłużej, kilka razy i uśrednić. I wtedy musi być ten lepszy, z opcją arytmii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam do żywych i na forum. Jakoś tak mi się składało wszystko, że od ub tygodnia ganiam jak kot z pęcherzem a dodatkowo, oprócz atrakcji podstawowych domowych mam atrakcje zawodowe i samych dziwnych pacjentów. Może już koniec serii? Byłam tak wykończona, że działalność komputerową ograniczyłam do tępego wpatrywania się w stare filmy z Ritą Hayworth (nie wiem, dlaczego akurat z nią). Nie miałam siły nawet zapłacić rachunków, odkładam wejście na konto od tygodnia. No, to nic miłego. Akurat w tym miesiącu jestem biedna jak mysz kościelna i jadę na karcie kredytowej :(. Taka karma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ja nie nadwyrężyłam, samo się zrobiło ;) Spadły na mnie jakieś opłaty, o których zapomniałam, ssą mnie korepetycje dziecka i jako tak wyszło.

Nawiasem mówiąc, jeżeli chcecie adres najgorszej szkoły nauki jazdy, to chętnie podam. Być może wkrótce nawet z nazwy. Kurs Zuzy to jakiś horror i śmiało może startować w tej konkurencji, miejsce w czołówce ma zapewnione. Poszłyśmy do TEJ szkoły, bo był polecony instruktor. Instruktor się wypiął a że nie wyobrażam sobie, że nie ma ochoty jeździć i zarabiać, to raczej przypuszczam, że własciciel nie bardzo chce mu płacić a on nie ma ochoty za darmo. Zuza pół jazd jeździła z właścicielem, który doprowadzał ją do pasji, bo tylko dogadywał a nic nie uczył. Potem, po mojej awanturze zaczęła z takim podobno bardziej sensownym panem, ale ... albo jazdy są przekładane, albo ich nie ma, albo mają być 2 godziny a jest jedna.. Jednym słowem nikt tego nie ogarnia i bur...del na kółkach. Nie obejdzie się pewnie bez dodatkowych jazd, ale nie w TEJ szkole, to pewne. Mamy wszyscy jedno marzenie - skończyć kontakty wszelkie tutaj. Przenosić się gdzieś na kilka ostatnich jazd to nie ma sensu. Ale jestem wściekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niedawno zdała egzamin i miała też jakieś dziwne przeżycia związane ze szkołą. Instruktor ciągle był po imprezie i chyba niewyspany, bo darł się na młodą, co ją strasznie dekoncentruje i przychodziła z jazd wściekła, że popełniała błędy, bo ten krzyczał albo gadał z kolegami przez telefon w czasie jazdy. Egzamin na szczęście zdała, ale teraz mówi, że chetnie by temu instruktorowi dupe skopała. Szkoła była tez polecona :mad:, ale jak się okazało, to polecający tam zdawał kilka lat temu.

Jeśli Zuza nie czuje się na siłach,weź jej kilka lekcji z innym instruktorem przed egzaminem praktycznym, bo szkoda nerwów i pieniędzy. Szkoda tylko, że potem zdanie egzaminu zasili statystyki tej szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...