Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Arnika, a o problemach dzieci niepełnosprawnych to nikt nawet słyszeć nie chce. Przecież już się urodziły, czyli państwo wykazało się, bo powstrzymało niecną matkę od zabicia życia. A co dalej z tym życiem, to jej sprawa.

Na serio- to nie jest problem znany, bo nie ma o nim dyskusji w necie. Trzeba by postrajkować, opony popalić, jakiemuś pismakowi wytłumaczyć, żeby umiał napisać (bo sprawa trudna a oni są już po nowych szkołach). Nie wróżę dobrze temu tematowi

Wiem o tym .. od 17 lat...

A walczą o życie poczęte, .. klauzula sumienia... a rehabilitacja, egzystencja, nauka, wszelakie zajęcia...

Owsiak wyposażył szpitale w super sprzęt, bo przecież nie NFZ .., ratuje życie.. tylko co dalej z tym życiem....

Matka zajmuje się dzieckiem dokąd może... ale te dzieci rosną... rodzice się starzeją... później nie dają już rady...

A te dzieciaki bardziej kumate jak Emil... Na oko wszystko OK... i tak ma być... Tylko co ja mam z nim zrobić za rok.. kończy gimnazjum, nie da sobie rady w zawodówce, której nie ma, ale zawodu jest w stanie się nauczyć, coś robić, pod warunkiem , że w pracy będzie miał osobę wspomagającą, sprawdzającą go i motywującą do pracy...

Podpalać opony, strajkować.. to tez rodzice strajkują od lat.. teraz niedawno nawet w Brukseli byli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Dla rozluźnienia wkleję moją kamizelkę. jest gotowa. tadammmm

[ATTACH=CONFIG]335860[/ATTACH]

 

a na koniec moja jedna z hortensji. Kwitnie mało, rzadko, ale kwiatki ma super

[ATTACH=CONFIG]335861[/ATTACH]

Muszę moją alpaczą kamizelkę wyciągnąć na nową stronę. Pękam z dumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kamizelki!!! Pełna podziwu jestem i jeśli o mnie chodzi to możesz się nia chwalić na kolejnych stronach!!!! Poważnie!!!

 

Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się, od jakiej małpy pochodzą nasi "eksperci" od spraw wszystkich, bo że myslą inaczej i co gorsza w wielu dziedzinach bez sensu "reformują" (czytaj: burzą do zera co jest) to widzę gołym okiem!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem skonczy sie na wzniosłych deklaracjach i durnych pomyslach, czyms trzeba "ciemny lud" zajac by poszczuc jednych na drugich. koniec koncow mam nadzieje, ze odbija sie mocno od sciany, to nie jest takie hop siup przeprowadzic wszystko, to co sie "zamarzylo jasnie panu".

 

czytajac wiadomosci mam wrazenie, ze ludziki z wygranej partii nie ogarniaja wszystkiego i przescigaja sie w pomyslach co rozpier....lic :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam dzisiaj do koleżanki w zupełnie-innej-sprawie, a skończyłyśmy oczywiście na polityce. To było przed pierwszą kawą, a ja się czułam jakbym wypiła dwie pod rząd duszkiem.

Co ciekawe, byłyśmy zgodne. Ona też jest przerażona perspektywą przedłużonego o dwa lata pobytu naszych dzieci w ukochanej szkole podstawowej. A gadałyśmy nie tylko o szkole...

Coby sobie wieczoru nie psuć, nie podejmę dyskusji. A zresztą, co to za dyskusja, skoro się zgadzamy? Ciekawe jest tylko to, że rozmowy mają taką temperaturę, chociaż się nie kłócimy.

 

Braza, masz rację, najlepiej by było przestać czytać, słuchać, oglądać. Tylko że te informacje jakoś i tak nas dopadną. Qfa, czy oni naprawdę sp...ą wszystko tak od razu, jak zapowiadają, czy jednak trochę się to rozciągnie w czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja w kosztach. Może się okazać, że trzeba będzie oddać do ZUSu to, co z OFE zabrali a to już czyni dziurę. Dodamy jeszcze 500 zł na dziecko (Agduś, nie marudź, dostaniesz 1000 zł miesięcznie) i kilka innych drobiazgów i gimnazja będą snami o potędze. Już słyszałam głosy, że to nie 8+4 ale ma być 4+4+4 czyli 4 lata podstawówki początkowej (w starych budynkach) 4 lata podstawówki pewnie częściowo w budynkach gimnazjalnych i 4 lata liceum. A tak naprawdę to nie chodzi o reformęani żeby było lepiej/ sensowniej, ale o to, żeby pozwalniać bezbolesnie nieprawomyślnych dyrektorów i zmienić program na bogoojczyźniany. A to można załatwić dość tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podoba mi się pomysł 4+4+4! Czwartoklasiści w nauczaniu początkowym... A co z zerówkami? Zlikwidować? Sześciolatki w przedszkolach - ok, moje chodziły do przedszkoli w tym wieku, ale miały tam naukę w zerówkach (Małgo tajne komplety, bo zabroniono uczyć w przedszkolach). Program zerówki w pierwszej klasie, program pierwszej klasy z drugiej... I tak będzie o rok nauki mniej w efekcie. Obiecują więcej historii (oczywiście w wersji błagonadiożnej), może przy okazji uda się przemycić więcej religii, może kreacjonizm jako nauka równouprawniona z darwinizmem, oczywiście precz z wdż, bo to świństwa same, a dzieci niewinne są i aseksualne jako aniołowie do pełnoletniości.

Fiu, fiu, fiu, a ja mam to wszystko w głębokim poważaniu. Ostatecznie nauczanie domowe można załatwić, jeżeli nie będzie innego wyjścia, a potem... wyjść.

A wieczór taki upojny. Może pogadamy o kwiatkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kwiatki mają się świetnie, moje dziecię jedyne juz na studiach, Szanowny znalazł apartament w Ribadeo za jedyne 125.tys eurasiów .... A co ja będe sobie głowę zawracać! I dodam jeszcze ... znowu kupiłam Politykę i Angorę, no jaki gwizdek mi to????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Ja szczęśliwa bo już od kilku lat reformy edukacji w tym kraju nie interesują mnie.

Choć wkurza mnie rugowanie historii i wcale nie mam na myśli wprowadzania nauczania bogoojczyźnianego, bo to jest równie wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPSia, po pierwsze masz w Polsce syna w wieku rozrodowym, więc może Cię zainteresować temat szybciej, niż myślisz ;) Braza, hmmmm też...Po drugie jak dają komuś, to komuś muszą zabrać. Jak marnują pieniądze na pseudo-reformy, to zapłacimy za to wszyscy. Wsi może bezpośrednio nie zabiorą, bo by skończyli rządy jeszcze szybciej, niż zaczęli, ale pośrednio w postaci różnych podatków, podateczków to już nie popuszczą. Ich pomysły są baaardzo kosztowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie oglądać TVN i czytać Lisa, bo widzę, że się bardzo nakręcacie i ulegacie panice ;). Dla równowagi proponuję poczytać np. http://niewygodne.info.pl , chociaż wiem, że wielu nie wierzy. Jeszcze się nawet Sejm nie zebrał, a wszyscy już wiedzą jak to będzie. Dzisiaj słuchałam rano audycji na temat reformy oświaty i likwidacji gimnazjów i brzmiało to bardzo sensownie. Po co martwić się na zapas. Ja tam się cieszę ze zmian, bo uważam, że jak za długo jedna władza przy korycie siedzi, to nic dobrego z tego nie wynika i własnie się bałam, aby nie zostało jak jest, bo taka władza czuje się zbyt bezkarna i traci instynkt samozachowawczy, a więc robi głównie sobie dobrze, a nie obywatelom. Przykładów tego dookoła dostatek. Może tam, gdzie mieszkacie z pracą nie ma problemu, ale u mnie jest tragicznie. Jedyne województwo, które odnotowało ujemny wzrost gospodarczy. Tu kariery robią tylko dzieci lokalnych kacyków, a reszta na wyspach albo za miskę ryżu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS-pękaj z dumy i miej ciepełko:)

Ja tam nie przestane ogladać Tvn:)

I właśnie niedawno obejrzałam film E.E. o eutanazji w Belgii.Łatwość z jaką sie ludzi "usypia" z powodów psych. przeraża mnie:(Nie potrzeba badania przez psychiatrę,nie powiadamia się rodziny o zamiarze,wystarczy powiedzieć 3 lekarzom .że nie ma się już po co żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie 500 zł. ;)

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/332/3641602_a7d1c9de-24a9-49a9-91b5-b3e1634b290e_830x830.jpg

 

A w temacie eutanazji

Kiedyś czytałam obywatelski projekt tak zwanego testamentu życia, czyli ustawy pozwalajacej na eutanazję bierną na życzenie pro futuro i to już było dla mnie za dużo i pachniało nadużyciami. To, co się dzieje w Belgii (nie oglądałam tego dokumentu, ale czytałam o tym), trudno mi pojąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 500 to już tylko na drugie i kolejne,pod warunkiem,że i ojciec i matka pracują.Tym na jednej pensji -figa:)

O? gdzieś tak było napisane czy powiedziane?

Bo dziś mi bezrobotny pacjent bez prawa do zasiłku a z 4 dzieci wyliczył, że on niedługo będzie miał dochód 2 tyś na miesiąc, więc do pracy to by może poszedł, jakby mu dali takie godne 3 tysiące, inaczej mu się nie opłaca ruszyć z kanapy, będzie miał za co żyć (w domyśle pić). Chyba w społeczeństwie nadzieje są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amalfi ja tam bojkotuje tvn, lisa nie ogladam, ten twoj linek tez jest nakrecony. wole myslec zdroworozsadkowo a pamietam jak to bylo za ziobry, kaczora i maciara. do tego te ichnie pomysly (juz nawet niewazne czy dojda do skutku czy nie) to jak z kosmosu. im kto wieksza inwencja zablysnie tym wiecej sie o nim mowi. dla mnie szydlo, duduś to marionetki prezesa wiec nie ma tematu. Cala polska w jednych łapskach, najbardziej mnie bawi ten farbowany lisek gowin - ten wie jak sie ustawic w kazdej kadencji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, ja wszystko oglądam i czytam, o ile mam czas i nie ma obiektywnego źródła. :) Faktem jest jednak, że wiele spraw zostaje przemilczanych i czytam inne źródła, aby mieć świadomość i ogólny oglad sytuacji. Poza tym mam konto na Twitterze i tam ekspresowo można się rozeznać z każdej strony. :) Nie lubię się tylko nakręcać na zapas.

A co do marionetek, to w PO też lepiej nie było, o PSL nie wspominając.

Ja z osobistych powodów chcę zmiany i tyle. Gdyby to nie nastąpiło, chyba musiałabym wyjechać albo co. Każdy jest w innej sytuacji i ma inne interesy,a z wyborami demokratycznymi nie ma co dyskutować, bo to nic nie da. Poczekajmy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...