Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Nie TARcia, jest gorzej, niż myślisz. JK ma WIZJĘ. Wizję państwa, dopracowaną przez lata postu, w detalach i szczególikach. On nie chce kariery. On chce wprowadzić swoją wizję państwa. Niezależnie, czy motłoch ją zrozumie, czy nie, czy motłochowi się spodoba, czy nie. Cel uświęca środki. On chce przejść do historii. Jak Piłsudski, Napoleon, nie daj boziu... Stalin dla Rosji.... On chce być dyktatorem. A w dyktaturze nie pyta się ludzi o zdanie, lecz działa "dla wspólnego dobra". Nawet ich zabija dla wspólnego dobra....

Jedyna nadzieja w tym, że jeżeli chciałby Polskę z Unii wyprowadzić czy jeżeli nam zamkną granice, to ludzie go wywiozą na taczkach. Jeżeli jeszcze będą mogli. Bo może być różne, ten proces będzie pełznąć, tak, ze nic nie zauważymy, aż będziemy w środku. Będziemy gadać o d.. maryni, negować politykę, mówić, że nas nie dotyczy, że jest beee aż będzie za późno.

Musimy mówić, widzieć i punktować wszystko, co odbiega od norm demokratycznych, żeby się nie okazało, że nam zrobili wodę z mózgu, że powoli nasiąkliśmy tymi bzdurnymi ideami (a taki jest zamysł, jak za socjalizmu), że pod pozorem, że "nic nie możemy zrobić" przyjęliśmy je za swoje.

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no coz nie chcialam tak z grubej manki o dyktaturze ale dokladnie mysle to samo, ten kto jeszcze sie łudzi to wspołczuje. a ciemny, głupi narod wszystko kupi. jk, maciar i reszta czekali 8 lat na powrot,nie wiem czemu ale kojarzy mi sie to z kariera pewnego austriaka ;)

za chwile bedziemy miec krysztalowa tfu. krucjatowa noc i wszystkich nas rydzio przeklnie:sick:

 

lecz niech kurdupel uwaza z ta swoja wizja, bo predzej czy pozniej zostanie rozliczony, chociaz jemu i tak wszystko jedno, jest sam, dzieci nie ma wiec co mu zalezy ze rozpier...li panstwo dla swoich chorych wizji i ambicji. tylko to my głupi i ciemny narod po dupskach oberwiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, i mnie takie wizje w czarnych snach przychodzą do głowy.

I nie mam wątpliwości, że wszystko jest perfekcyjnie już przygotowane.

Najbardziej mnie przeraża fakt, że JK (co by nie mówić) jest DOSKONAŁYM strategiem politycznym.

I niestety, ma duże szanse na realizację swoich chorych pomysłów.

Dzisiaj usłyszałam, że będzie śledztwo w sprawie śledztwa.

Smoleńskiego, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, sądzę, że niestety masz rację. A to wycofanie się rakiem to tylko planowy odwrót na z góry upatrzone pozycje - okopie się i zaatakuje ponownie. Chociaż trza przyznać, że niektóre pomysły są całkiem zabawne - na przykład ten z sześcioosobową ekipą, która cały internet sprawdzi pracując 24 na dobę. Mniej zabawne, że to może miało być zabawne, bo tak naprawdę, kiedy my się będziemy śmiać, tam już całkiem sprawna i liczna ekipa cenzorów jest gotowa do działania. Niezbyt zabawne jest również zamknięcie strony internetowej komisji wyjaśniającej w niesłuszny sposób sprawę katastrofy smoleńskiej i uzasadnienie przedstawione przez panią premier "bo tak!". http://polska.newsweek.pl/strona-komisji-laskk,artykuly,374682,1.html

Jedyna nadziej a w tym, że Polacy nie lubią, kiedy się im coś zabiera.

Czytałam ostatnio przerażający dla mnie wynik badania opinii. Otóż zapytano Polaków, co to jest patriotyzm. Spośród podanych odpowiedzi wybierali gotowość oddania życia za ojczyznę, wywieszanie flagi, uczestnictwo w uroczystościach, marszach, demonstracjach, znajomość historii (zapewne ograniczoną do nielicznych sukcesów zbrojnych i licznych pięknie przegranych powstań). Natomiast odpowiedzi typu uczciwa praca, płacenie podatków, dbałość o środowisko naturalne i wspólne dobra nikomu się z patriotyzmem nie kojarzą. Jestem dziwnie spokojna, że w krajach bogatych i szczęśliwych popularność odpowiedzi byłaby dokładnie odwrotna.

Bo zdanie "Polak jest olbrzym, ale człowiek w Polaku jest karzeł" jest niestety wciąż aktualne.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobaczcie kukiza jaki to teraz oredownik pisowy, antysytemowiec systemowy;) naplul w twarz wszystkim, ktorzy na niego oddali swoj glos. az cisnie sie na usta "a nie mowilam?" jeden z moich kolegow bardzo mocno mnie do piosenkarza przekonywal wrecz obrazal sie na moje niechcenie, teraz jest mu zwyczajnie glupio, ze tak dal sie podejsc. zawsze twierdzilam ze polityka jest jak koryto a wszyscy politycy to swinie przy nim. i piosenkarz tez sie zeswinil:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jasne, że tak będzie, jeśli ktoś myślał inaczej to jest mocno naiwny.

Ale myślę, że nietrzeba będzie długo czekać i się z hukiem obrazi na pis, już mu odrzucili jakiś projekt ustawy i ... hehehe.

Bulgoce, oj bulgoce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja też przystepuje do Klubu Bojących się bo jakoś mi to wszystko trąci pewnym deja vu ... Na temat Kukiza nawet nie chcę się wypowiadać, bo już sam fakt, że w ogóle ktokolwiek choć odrobinę wierzył temu podstarzałemu pseudo rockmenowi mnie zadziwia. "To szuja" tak mi mówił instynkt samozachowawczy a ja nauczyłam sie mu wierzyć ...

Gdy słyszę w ustach tych malutkich, pomrocznych ludzików słowo "patriotyzm" to mam ochotę gryźć i krzyczeć!!! Straszliwie zawiodłam się na naszych rodakach, a zawsze w nas wierzyłam. Byłam pewna, że te lata stalinizmu, gomułkowszczyzny i nawet gierkowskie czegoś nas nauczyły - pomyliłam się! Trafił nam się najpierw jeden pseudopiłsudski a za nim poszli wielcy patryjoci z jadem nienawiści na gębach!! Niedobrze mi się robi!!!! A najbardziej jestem zszokowana postawą tych najmłodszych wyborców - padła moja nadzieja, że zidiociała TV i równie zidiociałe inne media nie narobiły aż takich szkód w ich umysłach ... Znowu się pomyliłam!

Nie obchodziła mnie polityka, miałam to w nosie dopóki mogłam decydować o sobie, o wychowaniu mojego dziecka, o wierzeniach, dopóki mogłam powiedzieć głośno, co myślę nie obawiając się represji prawnych, bo Konstytucja mi to gwarantowała! Teraz zaczynam słuchac, czytać i oglądać polityczne programy, artykuły, wypowiedzi bo się po prostu boję, że przegapię wejście zamordyzmu .... Jasna cholera, ja chcę normalnego kraju, prezydenta - nawet jeśli fajtłapowaty - to i tak stojącego na straży Konstytucji i nie bojącego się postawić veta! Nie zgadzam się na wywalanie flagi Zjednoczonej Europy, bo jestem Europejką, dlaczego te gnidy robią takie rzeczy w moim imieniu???

A już dopisywanie szczytnych ideologii do największych świństw to w ich wykonaniu mistrzostwo świata!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ułaskawiony (czyli winny, któremu okazano łaskę). Człowiek, który bronił i usprawiedliwiał ksiedza-pedofila. Człowiek oskarżony o wzięcie łapówki i wyłudzenie potężnej kasy. I gdzie teraz są? Na stanowiskach rządowych.

To już naprawdę nie ma ludzi, nie upieram się - uczciwych - ale chociaż zachowujących pozory uczciwości??? Tak dla zmydlenia oczu ludziom, chociaż na początku... Strasznie pewnie się czują, skoro nawet udawać im się nie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czekają na 500 zł i ustawę emerytalną. Póki będą dawać, to ludzie będą siedzieć cicho. Ba, nawet wskaźnik poparcia dla rządu nadal jest wysoki. Co ludzi obchodzi demokracja czy Trybunał....Do czasu. Żeby dawać, komuś będą musieli zabrać, więc znajdą się niezadowoleni.

Zobaczymy. Już się wiąże powoli opozycja. Liczę na indywidualizm Polaków i na mody. Może za jakiś czas wróci hasło, że głosować na PIS to jest obciach. Wtedy przegrają...

 

 

A... Agdus, te przewiny w ich oczach to zalety. Bronili słusznej (z ich punktu widzenia) sprawy lub po prostu są posłuszni, jak panujący nam duduś...

A'propos, od razu mi się duduś kojarzył. Ten z "podróży za jeden uśmiech " Taki Duduś ;)

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, gdy czytam lub słyszę takie opinie jak ta Ewy (nie tylko Twoja zresztą) to pytam głośno: czy z Homo Sapiens została sama Homo??? Czy my juz naprawdę umiemy myśleć tylko o żarciu i szmalu?? I nie musicie odpowiadać, znam odpowiedź .... $#^%@&^$#mać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, to jest niesamowity fenomen!! Buraki, bezmózgowce pchają się drzwiami i oknami, dziurki od kluczy tez nie są bezpieczne i wychodzi z tego wielkie dżówno a ci, którzy naprawdę mogliby coś zrobić i wiedzieliby jak, trzymają się z daleko! A może po prostu chodzi o to, że jakkolwiek czystym by się weszło do tej polityki to i tak wyjdziesz z niej śmierdzący szambem i dlatego mądrzy ludzie trzymają sie od niej z daleka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Poza tym ci mądrzy robią swoje, bo nie chcą się kopać z koniem. A może nie wierzą w sukces wyborczy? No bo żeby go osiągnąć, trzeba się zwrócić do większości, a większość nie chce słyszeć, że muszą sobie coś wypracować, większość chce usłyszeć, że coś dostanie, ot tak, za nic, a właściwie w zamian za zagłosowanie na obiecujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ludzie przywykli, ze jest wzglednie dobrze. No dobrze, może nie dobrze, ale jako tako. Nie dochodzi do nich, że moze być gorzej.

2. Ludzie są rozżaleni, bo jeżeli jest dobrze, to dlaczego innym, a nie im? Dlaczego Niemcom, Francuzom? Nikt nie myśli, że oni akumulowali kapitał przez lata, my chcemy tak, jak oni. A jeżeli władza mówi, że jest dobrze, to powinno być jak u Niemców. A nie jest. Jeżeli ktoś im powie, że będzie, jak u Niemców, to to łykną. No bo powinno!. I nie zastanawiają się, czy ma szansę tak być i za jaką cenę.

3. Na rynku pracy nie jest dobrze. Nie ma szacunku dla pracownika i człowieka. Pracownik nadal myśli, jak wykorzystać i nic nie dać, pracodawca jak wyżąć i wyrzucić. Sam fakt, że komuś proponują 5 zł za godzinę świadczy o arogancji.. Z drugiej strony jak pracodawca jest uczciwy i rzetelny, to nie... nie doceniają go ale "cyckają" ile się da. Mentalnie jesteśmy w okresie wczesnego kapitalizmu ale widzimy, że powinno być inaczej. I nikt tego "inaczej" nie chce zacząć od siebie.

Ogólnie życie stało się niezrozumiałe, niepewne, nie ma recept na sukces, wzorców. PIS zdefiniowało wroga (obcy kapitał i cyklisci) i mówi, ze ma recepty. Ludzie łyknęli. Na razie mają igrzyska zamiast chleba. Ale na chleb ciągle liczą. Zobaczymy, jak długo wytrzymają.

 

Weszłam na demoty- nadal pchają się bogoojczyźniani narodowi tuskożercy. Albo piarowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...