Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Poszłam szukać pisaków do tkanin w szufladzie i znalazłam... bałagan. No to posprzątałam. Z rozpędu też w szafce. Dzisiaj szukałam kartek świątecznych i posprzątałam w kolejnej szufladzie. Jednak wiosna idzie...

No ale nie żeby aż w całym domu porządki robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no, ja też nie w całym domu... 3/4 okien to nie dom. Firanki wyprałam ale to dlatego, że jak palimy w kominku, to się szybko brudzą i są takie szare, błeee. należało im się. Czasem się buntuję, ale jednak bez firanek nie umiem, zimno mi. Przynajmniej w "salonie". I w zasadzie to tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni nie mogę na forum wejść, wywala mnie szybciej, niż loguje.

Poza tym nie mogę się przestawić na ten czas letni. Ogólnie całymi dniami bym spała, kładę się o 10, wstaję koło 8 a i tak cały dzień marzę o łóżku. Chyba za dużo powietrza :)

Tak poza tym to nic się nie dzieje, praca, praca

O, a propos pracy, przyjęłam anglojęzycznego studenta w kolorze czarnym, który przyszedł na badania do prawa jazdy. W Polsce chce robić prawko! Czy on nie wie, że WSZĘDZIE w Europie zrobi łatwiej? I gdzie ten biedak znajdzie anglojęzyczne testy i instruktora??? A do tego na ulicach nasi narodowcy a tu murzyn w "elce:. Ludzie nie mają instynktu samozachowawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach :D

no i może mieć akurat szczęście, co mam go zniechęcać.

 

 

Idę spać. Nie wiem, czy to ja tak mam, czy problem ogólny, ale wysłanie każdego posta trwa minutę albo i dłużej. Coś się chrzani.

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie dowiem się tego, nie mam z nim kontaktu. Chyba, ze trafię na niego gdzieś na ulicach ;)

Łódź się robi multi-kulti. Pootwierali u nas call center i inne center a w nich całe stada ludzi obcojęzycznych wielokolorowych i wielowyznaniowych. Z jednej strony dobrze nam to zrobi, z drugiej Uć jest mocno ksenofobiczna i mam obawy, czy oni przeżyją. Swoją drogą skąd te fobie, przecież w Łodzi zawsze byli obcokrajowcy w ilości przekraczającej średnią krajową, bo przez lata każdy, kto chciał studiować w Polsce był u nas na roku językowym. Przypuszczam, że byli to jednak relatywniee bogaci studenci i może kłuli kasą w oczy, stąd niechęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kanonadę glicynii. Przez całą zimę wisiały na niej takie strączki, jak fasolki. Wisiały, to wisiały, co mi do tego. A dziś zaczęły się otwierać. Ale jak! Z głośnym trzaskiem strzelały po całym tarasie, rozrzut takiej glicynii to dobre 5 metrów. Waliła łupinami po oknach i po ludziach ;)

Wreszcie wszystko kwitnie. Nawet sama dobrowolnie wypieliłąm dziś 3/4 truskawek. Muszę je trochę nagnoić jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam z psem do weta. Okazało się, że ma alergię i wysypkę na brzuchu i prawdopodobnie nie je, bo ją swędzi i ogólnie do bani. Dostała steryd, mam jej robić zastrzyki, do tego antybiotyk, bo nadkażone te zmiany. Po sterydzie wrąbała całą miskę mięsa i poprawiła miską chrupek. Nie sądzę, że to efekt sterydu, raczej poprawiło się jej samopoczucie. I jak ja mam znależć to coś, co ją alergizuje? Problemy zaczęły się w połowie grudnia. Alergia wygląda na kontaktową. Leży brzuchem i się uczula. Olej na podłodze? Niby jest od 8 lat ale w wakacje robiliśmy na nowo. Pianino??? W grudniu mąż rozbierał to nasze stare stuletnie i przerabiał na elektryczne. Ale nie leżała na pianinie przecież. Mam dziecko alergika i psa alergika. A jak ją braliśmy (psa oczywiście), to specjalnie szukałam mieszańca, żeby nie miała chorób psów rasowych. No to ma alergię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos w karmie ja uczula np. bialko

opisujesz dokladnie te same efekty, ktore mial Kastorek skorno-pokarmowe ale głownie skorne. poszlismy do wetki, ktora jest specjalista chorób skornych i alergii. po wszystkich badaniach wprowadzilismy na jej zalecenia scisle restrykcje, pies zaczal jesc karme dla alergikow z hydrolizatem białka, wszystkie przysmaczki zostały wymienione na takie tez z hydrolizatem (maja dwie firmy jedynie dr seidel i drugiej nie pamietam) do tego mial problemy skorne od kurzu wiec musielismy go kąpac co tydzien w szamponie nawilzajacym dla alergikow wtedy byl jeszcze dostepny wetriderm intensivet do czestego mycia i powiedziala nam, ze efekty zobaczymy najwczesniej za 8 tygodni, co tydzien jezdzilismy na kontrole i od 2 lat jest rzeczywiscie dobrze. Witus z kolei tez ma alergie tyle, ze pokarmowa, nie tolerowal karmy wiec tez przeszedl na te sama co Kastorek - problemy ustały.

Nasza wetka polecila nam dwie dobre karmy dla alergikow: royal hypoallergenic i hills. ale ostatecznie to pies wybral, hills nie smakowal i Kasti mial problem z gryzieniem kulek i one twarde a on ma problem szczękowy za to royal ma wersje krokiecikow dla "small dog" takie malutkie groszki i przy tym zostalismy.

zaleta tych karm jest taka ze qpsko prawie bezwonne tyle ze zółte :D biale psy maja czesto alergie le biorac je liczylam sie z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...