Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Braza, alergolog nie powie mi nic, czego nie wiem sama. To znaczy nie wiem, czy się psu robi testy skórne, ale to i tak bez sensu. Najbardziej nie rozbraja pacjent, który mówi- mam objawy alergii ale miałem testy i nic nie wyszło :) Cóż, jak ma objawy, to ma alergię. Jak wyjdzie w testach, to znaczy, że jest na to uczulony a i tak objawy może mieć od czegoś, czego nie było w panelu testów... często tak jest. Tu i tak nie mamy szans, oleju nie zdejmę z podłogi, bo nie mam jak. Spróbuję tylko częściej ją myć. Przechlapane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja myłam Lunę w białym jeleniu, podobno nie alergizuje a przynajmniej kiedyś tak było. Tarcia, czy wiesz, ile szamponu "wychodzi" na dużego psa??? ;)

Myć będę raczej podłogę, olej się szybciej zmyje a przyjdzie lato i będzie spokój, bo pies będzie więcej na dworze niż w domu.

 

Dziś usiłowaliśmy kupić rulid 100 lub 50. To dawka pediatryczna, powinna być. Przejechaliśmy kilka aptek i nigdzie nie ma. Noż kurcze pieczone. Co z tymi aptekami??? W hurtowni też nie ma. Wywieźli na Ukrainę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem Ewa, że to wszystko tylko się tak łatwo mówi ... A domyślasz się w ogóle, czy to jest wziewna czy taka no ... dotykowa ...? I czy ja dobrze zrozumiałam, że to faktycznie alergia? Bo może to atopowe zapalenie skóry jest ... czasami psy tak reagują na ukąszenia pcheł czy kleszczy. Ja mam w tej chwili niesamowity urodzaj na te drugie, normalnie po kilka przynoszą chociaż są zlane. Nie mogę dać drugiego preparatu, żeby się nie potruły, dopiero za jakieś 2-3 tygodnie. Koszmar!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś, pewna nie jestem. Tym bardziej, ze olej mamy od 8 lat i nic nie było. Nie widzę jednak innego winowajcy. NAwet karma odpada, bo zmieniłam na Fitmina rok temu i nic nie było. Teraz je Orijena i nic się nie zmieniło. Posłanie ma nowe teraz, wcześniej miała stare prane. N ie mam pomysłów na dom. Ogród może być, jest nowa klepka na tarasie ale przecież zimą tam nie chodziła?

 

Braza są teraz obroże, nie znam nazwy ale kupiłam u weta (coś koło 100z ł) i nic! Ani jednego kleszcza tej wiosny! Podobno są też skuteczne 1 i 3 miesięczne tabletki, ale te czasem dają uczulenia. Obroża podobno nie. Alergia wygląda na kontaktową czyli inaczej dotykową ;)

 

Arnika, zyrtec podobno u psów nie działa. Na moją Encorton też nie! Teraz jest na prednisonie a potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może posłanie jest z jakiejś "chińskiej" gąbki albo innego materiału? a może jakaś cerata, czy skóropodobne nieprzepuszczające powietrza? może wypierz go i daj jakieś prześcieradło albo koc, po którym wiesz, że nic się nie działo dotychczas...

Kurcze, że pies nie powie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obroży nie mam melodii, jakoś krople bardziej do mnie przemawiają. Te, które dawałam po świętach to dżówno, ale nie miałam wyjścia. Za tydzień podam im coś lepszego.

Nie mam pomysłu, co może byc przyczyną dolegliwości Luny, szkoda psiczki, kurczę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myłam Lunę w białym jeleniu, podobno nie alergizuje a przynajmniej kiedyś tak było. Tarcia, czy wiesz, ile szamponu "wychodzi" na dużego psa??? ;)

w sumie nie wiem, nam butelka wetridermu lub J P. Pet starczala na rok przy myciu co dwa tygodnie (mycie dwukrotne)

 

na psy nie dziala zyrtec, amertil ani nic podobnego, jakby co ibupromu tez nie wolno podawac (to pewnie Ty wiesz) za to wapno dziala i mozna podawac. a psica miala robioną zeskrobinę skory?

duzemu białemu na zmienione miejsca pryskalismy cortavancem - rewelacyjny, niestety drogi lek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyśliłam. Jedno, co może być to mydło do parkietu. Miałam wcześniej wermeistera soap oil i było dobrze ale się skończył. Przedstawiciel na region łódzki jest nie powiem kim, bo żeby mi sprzedał chemię to go ścigałam przez firmę- matkę. Więc kupiłam takie mydło z marketu. To jedyna zmiana. Może to? Wypatrzyłam teraz ten soap oil od jakiegoś parkieciarza na aledrogo i kupię, może pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie, po drzewka jechać to troszkę daleko a latem jadę bardziej na zachód ;) Ale miałam dziś zadzwonić też do takiej obiecującej szkółki i d... Cały dzień nie miałam kiedy. Może jutro się uda. Jak ja mam sadzić drzewa, jak dzień spędzam na odhaczaniu kolejnych rzeczy do zrobienia, załatwienia, pojechania a wszystko trwa dłużej, niż zakładałam... Dzień ma za mało godzin :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dziś wygrabiła, wypieliłam i w ogóle do południa było lato. Muszę zdjęć porobić, ale moja komórka robi takie olbrzymy, że jak myślę o obrabianiu tego, to mi się odechciewa ;)

Aaa kupiłam sobie różę rozę, taką najzwyklejszą. Niech rośnie, rośnie, będą KONFITURY Z PŁATKÓW RÓŻ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłam już dawno dwie takie róże, ale jakoś nie szaleją z ilością kwiatów. Chyba im coś nie pasuje u nas. Niby rosną, ale powoli, niby kwitną, ale skromnie.

Pamiętam, że kiedyś nad morzem gospodyni, od której wynajmowaliśmy pokój, nauczyła nas robić sok z płatków róży. Nazbieraliśmy płatków na wydmach (legalnie - krzaków było tyle, że ze ścieżki sie dało zbierać) i pół nocy robiliśmy ten sok. Dobry był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zanim one urosną doi wielkości konfiturowych, to ja pójdę na emeryturę ;)

 

Ale konfitura z płatków róż to jest rozpusta. W sklepach pod tą nazwą widnieje konfitura z - najczęściej- truskawek zaprawiona tą różaną. A ja zrobiłam kiedyś z samych płatków. Sama w sobie nie powalała, ale w ciastkach!.. jak się ugryzło, to cały pokój pachniał różami. Rozpusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...