Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Jakoś od góry lepiej wygląda. Skąd masz takie zdjęcie? Ale jeszcze lepsza ta duga, co pasuje. Lepsza, bo ja widzę oczami wyobraźni tą stojącą a raczej płynącą za szafkę wodę. A ten rancik zabezpiecza.

No nic. Po przekopaniu połowy netu i tak poprzestanę chyba na tych z ikei, nic lepszego nie znalazłam. Pojadę i pomacam jeszcze na żywo, może być takj, jak z moim łóżkiem- wybrałam, pojechałam nawet z gotowym numerkiem w garści a kupiłam zupełnie inne.

 

Mam ekologiczne ptaki. Hmm, ptaki chyba są z natury ekologiczne? W każdym razie nie chcą żreć (lub jedzą z umiarkowanym zapałem) słonecznika bułgarskiego ale jak im dołożyłam ekologicznego oleju palmowego, co u nas jakoś nie schodzi, to się zabijały w karmniku. Lubią olej palmowy czy to eko tak działa?

 

zdjecia ze strony ikei, jak masz szafke to przy niej modele umywalek i mozesz oblukac same umywalki, w informacjach masz jakie modele pasuja do danych szafek, mnie sie podobaja obie te umywaleczki, pasuja do tych szafek

 

Na ptakach się nie znam.... ale na działce mam :)

 

Ewa.. a co zmieścisz w słupku na 30 cm???????

Dwie kobiety, które mają srylion różnych kosmetyków... nie pomieścisz w sumie nic...

Ja bym może dała safkę/regał, ale może otwartą aby drzwiczki nie zabierały miejsca.

Ta umywalka co TAR pokazała mnie się nie podoba... natomiast ta z ciemnych szafek jest OK ma rant i wiem o co chodzi, aby woda nie wychlapywała się za .

Wpadnij do Castoramy, tam też jest spory wybór... i cena nie zabije... szafek rozsądnych nie kojarzę w naturalnym bielonym drewnie.

 

jak sie nie ma miejsca na wieksza szafke to i w slupku 30 mozna sie zmiescic ;) wiekszosc umywalek dostepnych na rynku czy to w casto czy leroyu nie pasuje na ikeowe szafki. a meble maja typowki, kawal pazdzierza z uchwytem miernej jakosci. te ikeowe przynajmniej ladnie wygladaja chociaz moze jakosc tez nie najwyzszych lotow ale umywalka zgrywa sie z szafka a nie jest od czapy. jesli lazieneczka jest mala i malo w niej miejsca to jasne meble beda lepiej wygladac. poza tym na ciemnych widac kazdy slad, osad, krople wody i kurz.

 

 

Ewa a czy blat jakis lakierowany albo mocno olejowany nie wytrzyma ablucji córki? a moze cos na zamowienie zrobic? jakas zabudowe gdzie wiecej miejsca tez bedzie? ja sobie chwale te moje zabudowy nad geberitami, ile one pomieszcza:rolleyes: tyle ze to juz nieco wiecej niz sama wymiana umywalki, konkretny remoncik:cool: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eko-palma :)

 

Arni, nic większego nie wejdzie, daję słowo. A otwarte półki to mam teraz i wszystko z nich wyłazi, nawet w koszyku, z koszyka wyłazi... samo, spada, wala się po podłodze i w ogóle bałagan. Umywalki w Casto są fajne, ale szafki kiepskie i mały wybór.

 

O robionych rozmawiałam z wykonawcą. Hmmm, gwałtowne słowa cisną się na usta. Robicie na wymiar? No tak. Ale z drewna? A, nie. No ale jakbym przywiozła takie deski z egzotyka, to może? Nie... Okazało się, że ci wszyscy wytwórcy od siedmiu boleści zamawiają płytę w hurtowni pociętą na wymiar, z obklejonymi bokami i tylko montują. Czyli robią to, co chciałam zrobić kiedyś sama i tylko brak czasu mnie powstrzymał. Bo miałam zamiar w tym systemie zrobić sobie kuchnię. Nawet rozmawiałam w hurtowni, przy dobrym rozplanowaniu elementów na płytach za całą kuchnię bym zapłaciła 1500 zł z okuciami. Zapłaciłam bodaj 4,500. bez wózków itp. Czyli zysk 3000 za odebranie, skręcenie i powieszenie. Może to nie dużo w sumie, choć z drugiej strony za dzień pracy??? W każdym razie jak bym miała robić na wymiar, to bym zrobiła sobie sama. No, sama Arkiem...

Ikeowskie może są troszkę lepsze jakościowo??? Są też drewniane w obi, i już mi się ręka wyciągała, ale raz, ze ciemne (pewnie sosna malowana na wenge) a dwa, że zlew jakiś no name, bo ja wiem, co to za firma Deftrans??? 5985536

6065601

a poza tym słupek troszkę gruby, jak dla mnie.

 

Czy ja teraz muszę robić doktorat z szafek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa a takie cos?w roznych kolorach i konfiguracjach wielkosciowych, sa tez slupki

 

Znalazlam jeszcze kilka takich z rantem, glownie prostokatnych, swobodnie nakladanych na szafke wiec prawie kazda by sie nadala ale ceny od 700 w gore, wiec nawet nie pokazuje bo to chyba za duzo?

 

http://www.elzet.sklep.pl/pl/p/CERSANIT-szafka-Olivia-umywalka-Cersania-New-60-S543-004.K11-0046/8655

 

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie cudo znalazlam, zgrabniutka :) mozna do szafki i na szafke. 500 zł.

 

http://hydromix.pl/15525-thickbox_default/umywalka-z-rantem-60-cm-072700-u-lal-cerastyle.jpg

 

i takie cos, maja tez słupki, kolor ktory podaja to olcha

 

http://hydromix.pl/18547-large_default/szafka-podumywalkowa-santos-75-2d-elita-165332.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z leruya oglądałam, trochę za duże. Mówię o tych białych. A skąd ta śliczna umywalka za 500???? Daj mi linka, ona jest baardzo ładna ale muszę wymiary obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że mi "zabiłaś ćwieka". Ona, ta umywalka jest w sam raz i mi się nadaje i ma tylko jedną wadę- cenę. 300 zł więcej, niż ikeowska. Muszę się głęboko zastanowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już nie szukam... Mąż przełknął ikee. Ach, jakie wysiłki musiałam poczynić. Ale łaskawie zdecydował się jutro jechać. Jak teraz powiem, że zmieniam koncepcję, to odetchnie z ulgą i... będę miała szafki za rok, może dwa. Czyli muszę się trzymać tej ikei pazurami. Umywalkę obmacam ikeowską, jeżeli w naturze będzie OK, to biorę komplet. TARcia, a gdzie znalazłaś te umywalki z góry i tą drugą z ikei, co też pasuje???? Ja już ich strony znam na pamięć a znależć nie mogę. Tamta druga ma rant też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta z rantem nie pasuje do węższej szafki. Ma głębokości 45 cm a tamta brzydka 41. Ta za 500 też nie pasuje, choć dopuszczam opcję, żeby położyć blat na szafce i ją postawić. Nie, to bez sensu. Spadnie wszystko... Sama nie wiem. Pojedziemy jutro pomacać. Na szafki się zdecydowałam, bo mi się podoba ta seria. Ale umywalka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam. Ale fotek na razie niet, bo nie skończone. Kupiłam szafki, o których pisałam. I brzydką umywalkę ;) Na żywo okazała się chyba najładniejsza z dostępnych dla tej szafki. Pozostałe zresztą były szersze. Pewnie by weszły, ale tak mam komfortowe dojście do okna. No i wszystko wygląda ładnie, jest już zapakowane. Z minusów- syfon do bani i mam jedną półkę mniej. Wina może nie syfonu ale naszego niskiego przyłącza. Albo męża ;) Poza tym nie mam lustra powieszonego i wcale kinkietu. Z lustrem zobaczyłam i kupiłam w ikei. Dla mnie cudo. Problem w tym, ze nie popatrzyłam na cenę (nie ważne, nie tak źle) i na wymiary (to już ważne), bo nie bardzo chce wejść a pasuje do reszty jak pięść do nosa. Ale i tak je kocham.

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/karmsund-lustro-sto-owe-czarny__0367487_PE549471_S4.JPG

Można je postawić ale można też powiesić. Ciężkie, jak diabli, metalowe. No i te boki nie rozłożą się - za mało miejsca. Nie ważne, i tak je powieszę. Będzie takie lekko złożone :)

Brak mi kinkietu, który zakryje dziurę po przesunięciu starego (czyli stopka musi być w szerz ze 30 cm) i będzie pasował do lustra. Nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...