Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

Ja posadziłam w kącie ogrodu, wilgotno tam nie jest, więc nie będzie szaleć, obok rosną brzozy, też duże, takie 40 letnie, więc nawet jak sobie urośnie, to niech ma, nie będę jaj żałować. I tak nic w tamtym rogu innego się nie dzieje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi wystarczą 2 wierzby te na "H" - widzę, jakie są żywotne i jak na razie nie czuję nieodpartej chęci posiadania innych odmian tej słodkiej roślinki!

Tak sobie myslę właśnie, że powinnam podlać...przynajmniej borówki i Rh...ale sił qrna nie staje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też padało. I dobrze, bo wczoraj podlałam goownem a że muszę targać wodęw konewkach, to wodągospodarowałam oszczędnie i bałam się, że mo roślinki popali. Więc dobrze, że dziś podlało.

Mam już w zasadzie tylko truskawki do obrobienia i warzywa do przesadzenia na grządki i muszęiść na rynek po pomidory i rozstawić moją mini szklarnię. A potem konieć. Wróc, jeszcze grabienie trawnika i kupa liści. O mamuniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dojrzewam do wzięcia dnia urlopu. Tylko nie mam kiedy! A zachorowałam na takie skrzynie warzywne. Kiełkuje mi coś w szklarenkach, trzeba by do gruntu przenieść. No i może niedługo rozsady pomidorów będą na rynku. Zaparłam się, żeby mieć wreszcie własne pomidory ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam deski. Mężowi kupiłam taką maszynę do mielenia gałęzi, fajna zabawka, mam nadzieję, że ta kupa gałęzi za domem znajdzie siw moich skrzyniach w postaci ścinków. Poza tym mam mini szklarenkę z lidla i chcę ją rozstawić nad tymi skrzyniami. Jutro robię przymiarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Przez 2 dni narobiłam si, jak dziki osioł. Zatrudniłam córko-koparkę, która wydawała wprawdzie takie odgłosy, jakby już już miała się zepsuć, ale jednak dała radę oddarniować mi poletko. Pojechałam do Csto mężem, kupił mi deski i szmaty po czym skłoniłam go (nie pytajcie o sposoby) do zbicia skrzyń. Kupiłam ziemię. Oj, kupowałam, kupowałam a ciągle nic nie było! Na razie mam jedną połowę zagospodarowaną a ziemi wlazło 7 worków dużych i 3 małe ziemi do warzyw (droga była). Na rynku nabyłam pomidory, pietruszkę, zioła, dołożyłam moje kiełkowane rzodkiewki i

 

tadam!

tunel.jpg

Proszę nie zwracać uwagi na kupę gałęzi z tyłu, to ta kupa, co sama nie chcę iść nigdzie za to co roku obrasta chmielem ;)

z bliska widok na zielone

tunel1.jpg

 

Na skrzyni jest pseudo tunel z Lidla. Zrobiłam mu zdjęcie, mąż stwierdził, że będę miała na pamiątkę bo jutro ma być burza ;) Niewykluczone, ale wolałaby,m, żeby jeden sezon przetrzymał. Na przyszły planuję jednak konstrukcję metalowej szklarni, może z folią a może z jakimiś pleksi, pomyśli się, na co będzie kasa.

Poza tym skończyłam przód. No, prawie. Jeszcze został mi jeden krzak do przeprowadzenia na tyły

przód.jpg

Został pieres i ten duży hibiskus, reszta to byliny, lilie, liliowce, piwonie (już wylazły i listki mają) jedna limonka i jakaś drobnica. A'propos drobnicy, kupiłąm goździki a pani twierdziła, że wieloletnie. Nie dwuletnie ale wielo. Możliwe? Myślałam, że nie ma takich stałych?

tunel.jpg

tunel1.jpg

przód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pochwale :D i nie wiem czemu nie zauwazylam wczsesniej, jakby wypisalo mnie z subskrypcji. tunel mi sie podoba, sa jeszcze w lidlu?, kupiabym na nowalijki. bo te inspekty na razie sa niedostepne. jutro musze posiac marchewke i jakies warzywa a na razie mam pelne tylko 2 skrzynie i posadzone same truskawki.

na szczescie wystarczajaca ilosc ziemii zostawilismy na skrzynie przy rozwozeniu jesienia. nawet mi troche jej jeszcze zostanie, to porobie rabaty wyniesione

 

gozdziki sa wieloletnie, takie wlasnie kupilam ostatnio, prawie 80 sadzonek, beda zadarniały krzaki, jeju jako one pachna. za rok sama swoje bede dzielic na mniejsze kępki i obsadzac kolejne powierzchnie. roslina ladna, tania, nieskomplikowana, bez szczegolnych wymagan i zarabiscie pachnie same plusy:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to się cieszę z goździków. Bo widać, że mam dużo miejsca do zadarniania. Lilie i liliowce rosną w górę a na dole też coś się musi dziać. Na razie walczę z konwaliami. Zarastają mi przód działki, to chwast! Przenoszę je na tyły, tam mi nie przeszkadzają, mogą sobie zadarniać, z przodu ich nie chcę, za bardzo ekspansywne.

Tunele mogą gdzie-niegdzie być. Ja swój kupiłam z miesiąc temu, ale w Lidlach czasem leżą różne rzeczy, w moim stoją od miesiąca domice, może i te tunele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówisz? U mojego ojca są całe pola konwali, od niego przywiozłam kilka a teraz cierpię. Jak chcesz, to mogę wysłać, ale nie wiem, czy teraz (dopiero kiełkują) czy jak przekwitną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie, ja ostatnio przyzydzilam w ogrodniczym, bo chce duzo a sadzonka po 5 zł, pogielo ich niezle a ja je uwielbiam i chce w polnocnym zakateczku kacik konwaliowy z innymi bylinami. jak nie kwitna mozna teraz jak kwitna to po przekwitnieciu Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się co roku wiosną wydaje, że mam mnóstwo pustego miejsca na rabatach. Później, latem się okazuje, że miejsca nie ma, ciasno jest i muszę niektóre roślinki przesadzać albo wręcz przerywać. W tej chwili znów mam wrażenie, że wypadało by coś kupić i posadzić. Staram się ze wszystkich sił nie poddać temu wrażeniu. ;)

Na pewno muszę wykopać wysokiego michałka. Rośnie za blisko krzaka, a może to krzak się za bardzo przybliżył? Tak czy siak, wykopię michałka, bo krzoka się już nie da, i posadzę przed domem. Tam, gdzie miały rosnąć malwy. Lubię malwy, ale moje dopadł jakiś grzyb. Wiosną ładnie ruszają, ale w porze kwitnienia mają już zniszczone liście, a i kwiaty są nędzne. Z bólem serca je wykopię, bo teraz wyglądają zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sadzonka konwalii??? One mają kłącza. Jak perz! Mogę ci napełnić pudełko, mam torf kwaśny, chyba im nie szkodzi do transportu... To tak na poniedziałek przygotuję do wysłania, bo jutro nie dam rady.

 

Agduś, mam ten sam problem. Pusta rabata. Na razie. Dziś dołożyłam lilie. I znowu pędzie problem, jak wylezie to wszystko, co tam siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. 1 sadzonka w doniczce = 1 kłacze z 1 listkiem za 5 zł:o

w takim razie pakuj pudelko i slij, dzieki bardzo, uwielbiam konwalie a mam mase miejsca pustego do zasiedlenia :lol2:beda w jednym miejscu z bergeniami, kosaccami, żurawka krwista, dosadze tez cos wiekszego - miodzo rabata wyjdzie:yes:

jak to jest dla jednych chwast dla innych super roslina :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...