Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dziennik WICHURY - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ci Wasi znajomi to rzeczywiście zatwardziałe mieszczuchy :D

Przecież w tym że to dziura i że można samemu wszystko zrobić tkwi cały urok. I jescze na dodatek te krówki :D Cudownie tam macie.

A co do Waszych fundamentów: podziwiam Was bo ja bym się nie odważył, żeby jakiś dziadziunio mi je wyznaczał. A co do kopania i zalewania: wyszło to naprawdę tanio, choć na pewno kosztem jakości betonu. Beton mieszany w betoniarce nigdy nie będzie miał takiej jakości jak towarowy. No ale najważniejsze że wszystko dobrze zrobione i mogliście ruszać z murami. Z niecierpliwością czekam na dalsze opisy i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop! Hop! ROM !! :p

 

Ku wyjaśnieniu !

Byliśmy i jesteśmy laikami budowlanymi ! zaczynając jakiekolwiek inwestycje nie mieliśmy pieniędzy, doświadczenia a i jakoś nie umieliśmy znaleźć fachowej pomocy!

Nie mając czasu na co dzień dopilnować budowy (jesteśmy na działce tylko na sobotę i niedzielę- też nie zawsze)

musieliśmy Komuś zaufać-komuś to znaczy nikomu.

Każdy fachowiec był przypadkowy

Wiedzieliśmy że ryzyko jest duże,brak dozoru i domorośli fachowcy nie rokują dobrze :-?

Ale dom drewniany nie oszukujmy się nie jest taką stabilną budowlą jak murowany.W drewnie jak zamarzy ci się okno w ścianie bierzesz piłę i wycinasz ot taka chata ... :lol:

Ma prztrwać choć by 50-60 lat :cry: później niech się dzieci martwią - może rozbiorą go na podpałkę do kominka w domu który postawią lepiej mądrzej....

Murowany to zawsze murowany EH! :( :wink:

O kurcze ale popadłam w nostalgiczny nastrój - PSIK PSIK BĘDZIE DOBRZE ! :p :p JESZCZE NA RYBY DO NAS PRZYJEDZIESZ ZAPRASZAM!!!! :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiopsiku, Twój Wichurowy Dziennik jest przesympatyczny.

Mam tylko małą prośbę, abyś podała rok, w którym stawialiście swój domek - usystematyzuje to nieco moje wyobrażenia, może też jakieś wymiary, albo i zdjęcie (domku 8) of kors) .

 

Pozwolę sobie też na małą polemikę z Rom, który napisał:

ja bym się nie odważył, żeby jakiś dziadziunio mi je wyznaczał. A co do kopania i zalewania: wyszło to naprawdę tanio, choć na pewno kosztem jakości betonu. Beton mieszany w betoniarce nigdy nie będzie miał takiej jakości jak towarowy

...jak zwykle w życiu, mało rzeczy jest oczywistych. O większości mozna powiedzieć "zależy", a na budowie szczególnie.

Każdą rzecz może spartolić inżynier z fakultetami, a dobrze zrobić "dzidziunio".

Z betonem robionym w wytwórni albo na budowie w betoniarce jest podobnie, a co najważniejsze wszystko jest wypadkową ceny.

Dlatego ważne jest żeby robić dobrze, a nie w jeden określony sposób... :roll:

I na koniec mała dygrsja, moim zdaniem domy jedorodzinne w Budownictwie, to nie mercedesy wśród samochodów, a najwyżej Fiaty 126p, no może Matizy, dlatego zachowajmy umiar - nie demonizujemy ich stawiania.

 

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wilcza75 :D :D

Dziękuję za polemikę, ale jakoś trudno mi się zgodzić z Twoimi zdaniem. Piszesz żeby nie demonizować ich stawiania, ale przecież w większości ludzie stawiający takie domy nie mają wiedzy budowlanej ani doświadczenia w tym kierunku i łatwo wcisnąć jakiś "kit". Ludzie Ci poświęcaja na to oszczednosci swojego życia lu zadłużają sie na całe życie więc chcą żeby wszystko było jak najlepiej. Jaką masz pewność żę ten nasz przysłowiowy ( :p ) "dziadunio" zrobi wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...