Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co lepsze: okno połaciowe czy lukarna?


Recommended Posts

Salon ma 25 metrów w mieszkaniu mam 17, do tego 10 metrów kuchni + hol. Z pomieszczeń gospodarczych na dole jest spiżarnia + kotłownia - więc miejsce na mopa będzie. Fakt na górze pokoiki są malutkie - ale potrzebne nam są tylko dwa więc jeden będzie garderobą - takie mamy plany. W sumie 91 metrów użytkowej, 125 całkowitej - powinno nam wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaskul

Ja generalnie nie zachwycam sie malutkimi projektami, wszystko potem przypomina mieszkanie w bloku, tylko troche trawy dookoła... i sprzatac trzeba samemu obejscie, a w bloku to robi gospodarz. No niech to ma te 130-140 m2.

Jak przeprowadzac sie do domu, to po to żeby odczuc różnice znacząco ! Mój syn bywając na poddaszu gdzie bedzie jego pokój za kazdym razem mówi, jak tu duzo miejsca, jak fajnie, chce miec malo mebli i duzo przestrzeni...żeby mozna bylo usiąść na podlodze z kolegami... Bo teraz ma 10 m2 i nie ma czym oddychać, a tam 20 m2 po podlodze, skosy troche zmniejszaja kubaturę.

 

Napisz mi jaka masz rodzinę, czy macie dzieci lub planujecie ?

Zastanów sie czy nie poszłabyś na takie rozwiazanie zeby w garazu zamiast okien były pustaki szklane wbudowane, daja światlo, a zyskujesz 1 m, to duzo na szerokości domu ! Od granicy 3 m mozna ...

 

Inne uwagi:

W domach z czterospadowym dachem poddasze jest chyba bardziej "ciasne", bo wszędzie skosy. I nie ma mozliwości okien w ścianach szczytowych, tylko połaciowe. A w dwuspadowym masz tylko z dwóch stron skos, w ścianach szczytowych dajesz normalne okna jak Pan Bóg przykazał (jak lubisz balkon, to mozna i drzwi), możesz doświetlić połaciowym, ale nie musisz, to zalezy od stron świata.

 

No i dwuspadowy dach tańszy, no i mnie sie taki podoba bardziej niz czterospadowy, ale to nie musi byc dla Ciebie atgument, de gustibus est non disputandum. Czterospadowy "robi" dom takim cięzkim grzybem, na popatrz sama ! Przejedź sie po okolicy i poglądaj, cus wypatrzysz, cus Ci sie poukłada w glowie.

 

Poszukaj jeszcze...nie galopuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Drogi "januszku" piszesz "teraz po latach" jest ogromna różnica między obecnymi oknami dachowymi a oknami sprzed np 10 lat.

 

Sam mam kilka okien dachowych od kilku lat i naprawde jestem zadowolony. Przyznaje ze przywiązywałem dużą wagę do prawidłowegfo montażu ale to chyba jasne.

 

A jeśli chodzi o wybór między oknem dachowym a lukarną, sprawa jest prosta. Z lukarna za dużo roboty i problemów z dociepleniem. A okno jeśli dobrze zamontują i docieplą to naprawde użyteczna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okna połaciowe przewidziane są w garderobach (dla doświetlenia) i po jednym w dwóch sypialniach.

Zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość nie robienia ich otwieranych, ponieważ w sypialniach mam również okna 150x150 na ścianach szczytowych budynku, którymi zamierzam wietrzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość nie robienia ich otwieranych, ponieważ w sypialniach mam również okna 150x150 na ścianach szczytowych budynku, którymi zamierzam wietrzyć...

 

A żeby je potem umyć wystarczy zaledwie przywiązać żonę do kaloryfera, żonie dać mopa i wypchnąć przez wyłaz kominiarski... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewny że można sobie zamówic okna dachowe nieotwierane, tylko rzeczywiście problem z myciem.

 

Może jakims rozwiązaniem jest okno nieotwierane z pakiet szybowy z szybą samoczyszcząca??? O takim rozwiązaniu już kiedys była mowa na forum.

 

Jeśli szyba sama się wyczyści to żone możesz zostawić w spokoju :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jezeli roleta przymarznie to rzeczywiście lepiej nie ruszać.

 

Z tego co wiem są modele ktore mają zabezpieczenie przeciwprzeciązeniowe i czujniki temperatury. Jeżeli jest zbyt zimno to sama się blokuje i wtedy nic nie zepsujemy.

 

Z drugiej strony w sloneczne dni pomoc rolety jest nieoceniona

 

pozdr

Edytowane przez Krzych Warsaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam teraz na poddaszu i mam same okna polaciowe.Dlatego w moim domku mówię im stanowcze NIE!!!Mam takie zas... szczęscie,że zaraz po myciu okien zaczyna padać deszcz ( to samo dotyczy mycia samochodu....) i te cholery wyglądaja jeszcze gorzej niż przed myciem!Pięknie się nan nich osadza zmoczony kurz i pył ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...