Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co lepsze: okno połaciowe czy lukarna?


Recommended Posts

Z samochodem też tak mam, gdybym zajął się myciem okien to pewnie też zaczełoby padać:) naszczescie okna to nie moja działka

to napewno jakiś spisek Ktoś na gorze robi sobie zarty:))

 

A teraz poważnie!!!

Rozumiem ze stanowcze NIE dotyczy także samochodu. Nigdy więcej samochodu bo się brudzi.

Wiem ze to dwie różne sprawy ale wszystko ma swoje zalety i niestety wady. Tak to juz jest.

Chcociaz jezeli okien nie myje to nie mam prawa glosu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Przeleciałem" wątek i nieco się załamałem, bo mam dużo połaciowych okienek, a tu tyle ich minusów podajecie. Ale cóż, już nic zmienić nie mogę, okaże się w praktyce. A mycie, to działka żony, niech Ona sie męczy:) A czy ktoś ma połaciowe nad wanną w łazience? Żonka sobie wymysliła, takie niby to "nastrojowe"- patrzec w gwiazdy leżąc w wannie- co Wy o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie tak! Z moich spostrzezeń wynika ze na prawie wszystkich forach sa najcześciej 2 grupy uzytkownikow.

Najczesciej na forum zagladają ludzie ktorzy maja jakis problem i szukaja rozwiazania i to jest pierwsza grupa, druga grupa to ludzie którzy maja wiedze i moga tym pierwszym pomoc. Sam byłem w pierwszej grupie tylko tak juz sobie zostalem i zagladam od czasu do czasu.

 

Jezeli chodzi o okna dachowe to jestem zwolennikiem. Moja rada przygladaj sie wykonawcy przy montazu, jak przyloży sie do roboty to bedzie spokoj na lata.

 

co do okna nad wanna hmmm mysle ze powinienes spawdzic czy ktoś nie bedzie Ci żony podglądał:)) np sąsiad,

 

pozdr

Edytowane przez Krzych Warsaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Hej, przeczytałam wszystkie wątki i, szczerze pisząc, jestem w kropce. Zastanawiamy się nad lukarną od strony ogrodu, ale nie jesteśmy pewni co do jej kosztu. Jak myślicie; jaka jest różnica w koszcie pomiędzy dwoma oknami połaciowymi a lukarną z dwoma oknami 90-tkami? Czy jest to, jak mówi architekt, ok. 600 zł., czy bardziej tyle ile mi się wydaje - ok. 1500-2000 zł.? Koszt materiałów + robocizny. Przy okazji, może ktoś wie czy przez okno połaciowe na ściance kolankowej 140 cm. jest w stanie wyjrzeć przez to okno? Dzięki za podpowiedź!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem okna dachowe zawsze ostatecznie wyjdą taniej niż lukarna.

 

Jezeli boisz się ze ściana kolankowa jest za wysoka, to moze zastanów się nad zespoleniem okna dachowego z oknem kolankowym w ścianie.

Wtedy zasięg widoczności jest bezporównania większy i ogólnie efektownie wygląda takie rozwiązanie.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 2 lukarny i 6 okien połaciowych, jeszcze nie mieszkam w nowym domu ale jestem prawie codziennie i obserwuję a wnioskami chętnie się podzielę:) Lukarny na pewno są droższe ale: pokoje dzięki nim są wyższe, okna normalnie można umyć, można przez nie swobodnie, szeroko wyglądać, nie zalega na nich śnieg ani nie zaparowują od zewnątrz przy wilgotnej pogodzie tak jak połaciowe /przez co jest ciemniej/, nie bębni w nie deszcz i grad.... ale nie da się zrobić lukarn w każdym pomieszczeniu na poddaszu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytałam wszystkie wątki i, szczerze pisząc, jestem w kropce. Zastanawiamy się nad lukarną od strony ogrodu, ale nie jesteśmy pewni co do jej kosztu. Jak myślicie; jaka jest różnica w koszcie pomiędzy dwoma oknami połaciowymi a lukarną z dwoma oknami 90-tkami? Czy jest to, jak mówi architekt, ok. 600 zł., czy bardziej tyle ile mi się wydaje - ok. 1500-2000 zł.? Koszt materiałów + robocizny. Przy okazji, może ktoś wie czy przez okno połaciowe na ściance kolankowej 140 cm. jest w stanie wyjrzeć przez to okno? Dzięki za podpowiedź!

 

Jak się wejdzie na stołek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, myslę, że ja ze swoim nickiem to nie muszę już nic pisać:)

 

Jakąś irracjonalna niechęć czujemy z M. do okien połaciowych i postanowiliśmy, że w naszym domu nie będzie żadnego. Tyle się nasłuchaliśmy przytaczanych tu wczesniej argumentów (zimą zimno, latem gorąco, zalegający snieg itd itd). Mamy 3 lukarny: w dwóch będą okna 150x150, w trzeciej 2 x drzwi balkonowe (chociaz bez balkonu;))

W każdej ze sypialni będzie jedno okno 150x150 plus jedne drzwi balkonowe, w łazience i pralni po 1 oknie 150x150.

 

Zobaczymy jak wyjdzie w użytkowaniu.

 

A i moim zdaniem argument, że lukarna jest drozsza niż połaciowe nie jest do końca argumentem koronnym. W skali kosztów budowy całego domu, to naprawdę nie jest duzo. Chodzi mi o sytuację, kiedy ktos wolałby zdecydowanie lukarnę ale robi połaciówkę "bo taniej".

 

Pozdrawiam

Lukarna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
" A czy ktoś ma połaciowe nad wanną w łazience? Żonka sobie wymysliła, takie niby to "nastrojowe"- patrzec w gwiazdy leżąc w wannie- co Wy o tym myślicie?

Ja tak mam :D wszyskich zachwyca nasza duza, jasna lazienka :) Szczerze polecam!

 

Chce jednak wrocic do tego co wczesniej: Jak spisuja sie Wasze rolety zewnetrzne na oknach polaciowych? Pomijam fakt, ze kazda kosztuje 2 tys., boje sie, ze beda sie czesto psuly. Wlasnie ostatnio slyszalam od jednego uzytkownika, ze musial wchodzic na dach (dzieki, w taki upal!) i ja popychac, bo sie zblokowala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...