Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?


OlaK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Jeśli jest szczelny to fajny a jak ma filtr wodny to już w ogóle super sprawa. Inaczej lepszy workowy. Mycie pojemnika i ewentualnego filtra to pestka, byle by nie miał dziwnego kształtu bo ciężko szmatką będzie przetrzeć w zakamarkach. Kup sobie taki z filtrem wodnym to najlepsze co można mieć i do tego to po prostu prezent dla osoby, która ma z niego korzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja natomiast od wielu lat używam odkurzaczy bezworkowych i nie wyobrażam już sobie powrotu do odkurzacza z workiem. Tak więc to kwestia przyzwyczajenia. Niestety, aby się przekonać, który lepszy, trzeba wypróbować obie możliwości:-).

 

Miałem wcześniej Electroluxa bez workowego i tak jak pisał ktoś kilka postów wcześniej, stożek się szybko zapychał a w końcu odkurzacz padł po kilku miesiącach. Miał jakiś czujnik zabrudzenia filtrów i nie dało się tego naprawić i wybrałem inny w sklepie ale już workowy i działa już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam workowego Boscha najtanszy za 200 zł juz pare lat,używany sporadycznie,małe mieszkanko jest ok....ale worki drogie,dmucha kurzem mimo filra,dmucha gorącym powietrzem..to są wady ale one mi obiektywnie nie przeszkadzaja. Natomiast kiedys jak mieszkałem jeszcze z rodzicami mama kupiła odkurzacz wodny Rainbow,za grubą kasę..i powiem ze to jest dopiero moc. Ten odkurzacz zbiera puł przez chmurę wodną,wszystko idzie dowody..zero pyłu na zewnątrz,dodatkowo mozna sobie zjonizować powietrze w domu..rewelacja...No i chodzi bezawaryjnie już hmmm 23 lata....Odkurzałem nim wszystko dosłownie...tony gipsu po remoncie itd... nie do zarżnęcia sprzet.Ale to jak ktoś ma duże mieszkanie i wszedzie dywany..tak to nie ma sensu.Te pseudowodne odkurzaczyki...i bezworkowe to naprawde są słabe..albo tani workowy albo solidny wodny .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również jestem zwolennikiem bezworkowców. Kiedyś miałem workowy i był fajny dopóki nie zaczął się problem z workami, tzn. podczas zmiany okazywało się, że wszystkie śmieci były na zewnątrz worka. I dlatego (jak wspomniałem na początku bezworkowy odkurzacz jest OK, a szczególnie ten model MODEROWANO

Edytowane przez finlandia
Reklama jest niezgodna z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to staroświeckie, ale też wydaje mi się, że workowe odkurzacze są lepsze... Kurz zbiera się w torbie, którą potem wyrzucasz i po kłopocie. A jakbym miał się babrać z myciem pojemnika, to chyba by mnie szlag trafił. A w sumie worków też nie wymienia się jakoś często, więc nie jest to znowu jakiś kłopot. No ale co kto lubi. Pewnie znajdą się też zwolennicy mycia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Oj, nie ma nic gorszego kobiecie jak niewygodny odkurzacz. Mam wspomnianego Zelmera galaxy. Najchętniej bym go wymieniała, do tej pory żałuję i jest to jedyny sprzęt w domu, który kupiłam bez obejrzenia ocen w internecie. Mama ma Philipsa (prawdopodobnie model Jewel). Dawno mi się tak dobrze nie odkurzało, ma on wbudowany moduł zapachowy, filtr hepa 13, jest bardzo cichy i rewelacyjnie odkurza. Co najważniejsze w rurach ma takie zabiezpieczenia ze się nie odłańczają w trakcie odkurzania (ile razy w galaxy klęłam!).

Ja marzę o takim do prania (dzieci), mam już nawet wybrany model - George numatic - na razie poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...