Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?


OlaK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jednak wybrałem workowca - Zelmer Jupiter i jestem bardzo zadowolony. Słyszałem BARDZO dużo negatywnych opinii o bezworkowcach przy zwierzętach w domu, szczególnie długowłosych - sierść skutecznie zapycha filtr i trzeba często wysypywać zawartość. Nie jest to trudne, ale podobno irytujące. No i gdzie czyścić filtr? Zlew czy umywalka + pędzelek, mam wrażenie, że zawsze coś dookoła się nakurzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mamy 2.

Zelmer galaxy II bezworkowy- irytujace jest jego czyszczenie, kurzy sie wszedzie, czesto zapycha sie taka krateczka i zaraz hepa, zwlaszcza jezeli sa zwierzeta w domu.

Ostatnio kupilismy workowy zelmer odysey z szczotka do parkietu( bo taka byla potrzebna) dodatkowo w komplecie jest zwykla szczotka i turboszczotka do wykladzin i dywanow.

Galaxy trafil do garazu

Ps. Dobry zart Livko:-) :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie śmierci tak jak te workowe.

To dobrze, że nie śmierci :)

Ja preferuję workowe. Zapełnia się, wywalasz worek i z głowy. W bezworkowym wtedy dopiero zaczyna się "zabawa" w czyszczenie odkurzacza, później w czyszczenie wanny, podłogi i siebie. Za dużo bałaganu. Lepsze wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bezworkowego Electroluxa bodajże, taki jakiś kosmiczny wygląd miał, trochę jak Dyson czy coś - niestety totalna porażka; zamiast pełen worek wyrzucić i zastąpić nowym w 30 sekund, filtr tego g...a trzeba było myć naście minut, suszyć, dopasowywać potem bo wejść nie chciał na miejsce... 1 rok wytrzymałem, potem Zelmera za 130 zł nabyłem i jazda; następny będzie centralny ale na bank z filtrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja szczerze polecam odkurzacz Zelmera aquos ze zmywalnym filterm HEPA. Łączy w sobie zalety odkurzaczy workowych i bezworkowych. Ja osobiście korzystam z wodnego odkurzania, bo przynajmniej pyłki nie latają wokoło. Do odkurzacza dołączone są bardzo przydatne końcówki. Przy dwóch futrach w domu idealnie sprawdza się turboszczotka. Jedynym jego minusem jest rozmiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale te bezworkowe to co? Bo ja nie rozumiem ich działania...

 

Podobna jak w workowych, tyle że kurz zbiera się w pojemniku. Po jego zapełnieniu należy go opróżnić.

Oba rozwiązania (worek i bez worka) mają swoich zwolenników. Na szczęście jest wybór - można kupić odkurzacz zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Bo przecież odkurzacze mają również różne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jest wybór (...)

 

Nie kracz - bo i tu UE narzuci dyrektywy - aby chronić środowisko pozbędziemy się worków ;).

 

 

Nie wiem czy w końcu napisałem - rozważałem bezworkowe odkurzacze, ale po wieeeeelu złych opiniach na necie (bezworkowy + pies bardzo sierschiuchowaty - owczarek niemiecki długowłosy), stwierdziliśmy że bierzemy workowego zelmera jupitera. Pomimo Unijnej mocy - 1000W ssie jak Liwko wyżej napisał - aż łzy lecą... :) Jestem super zadowolony - na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym na żaden inny... Cichy, super moc, bardzo wygodna pozycja przy odkurzaniu (człowiek wyprostowany). Jest jeden mega-minus - detale rury teleskopowej. "Cycek" który zabezpiecza rurę przed odłączeniem (naciska się grzybek żeby odczepić rurę) - w środku rury elementem sprężynującym jest kawałek blaszki na której zbierają się kłaki i inne śmieci... I w tej samej rurze, w miejscu gdzie zakłada się końcówki, jest plastikowa tuleja, która nadaje fajnego poślizgu przy zakładaniu i sciąganiu końcówek - u mnie ona się obróciła - nie przeszkadza to w użytkowaniu, łatwo poprawić, ale nie jest to do końca dopracowane. Ale czepiam się szczegółów ;).

Cena odkurzacza to 400zł - 80zł zwrotu producenta, czyli 320zł. W zestawie dostałem 8 worków gratis. A co do worków - 4 litry pojemności, wystarczają na bardzo dużo odkurzania :). Koszt worków - 2zł widziałem w sklepie z Worwo, na necie oryginalne Zelmera również 2zł z przesyłką (20zł za 10 worków z przesyłką)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie workowy. Jaki by nie był, moim zdaniem jest lepszy niż bezrowkowy. Bezworkowy miałem kiedyś i nie dość, że hałasował mocno, to jeszcze nie zbierał dokładnie z podłogi. Nie narzekałem, bo to prezent był, ale w końcu kupiłem Zanussiego i jest ok. Nie wszędzie nowoczesność jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Odkurzacze z filtrem wodnym są bardzo dobre. Używałem przez dobrych parę lat "Wodnik" od Zelmera. Ale robił się coraz słabszy i teraz mam odkurzacz cyklonowy VAX. To samo co Dyson, ale ma dłuższą gwarancję - 6lat i jest trochę tańszy. Jedynie zawiodłem się na elektroszczotce. Po wkręceniu długich włosów na wałek, odmawia posłuszeństwa. Ale poza tym ma taką moc, że podnosi mniejsze wykładziny. Do warsztatu, garażu polecam najtańszego Karchera z marketu za 230zł. Miałem Weidnera za 1000zł, a różnicy nie stwierdziłem.

Jeśli ktoś ma trochę dywanów to warto kupić odkurzacz kolumnowy Karcher lub Sebo albo inny. Obracająca się szczotka jest niezastąpiona przy czyszczeniu dywanów. Wiem bo piorę czasami dywany usługowo i posiadam takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...