Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?


OlaK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki! Kupię jednak znowu workowy. Mam Zelmer Syrius i jestem zadowolona, kupuję te droższe, ale lepsze worki z flizeliny (lub czegoś podobnego). Nie przerywają się od odrobiny wody i są szczelniejsze od papierowych. Na dłużej także wystarczają (śmieci się lepiej w takim rozkładają, bo jest miękki i szczelnie wypełnia pojemnik odkurzacza)

Muszę kupić drugi, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mycho.

Dziś już moje nerwy nie wytrzymały.

Podziurawiłem papierowy filtr nożem :evil: i pomogło :lol: teraz dopiero ciągnie :D .Kurzem czuć nie gorzej jak wcześniej.Większe części zostaja w pojemniku .Za gapka przed filtrem papierowym założyłem chusteczkę jednorazową i niezbyt sie zabrudziła

 

to jak mnie też tak wkurzy, to już będę wiedziała jaką część odkurzacza zaatakować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

po recenzjach na temat bezworkowych odkurzaczy takze sie tego balam,ale po dokladnym przetrzepaniu internetu,porownaniu modeli i opinii uzytkownikow zaryzykowalam

bezworkowego dysona polecam Ci z cala odpowiedzialnoscia

gdzies tu o tym pisalam-mam ten najtanszy model,nie ma zadnego problemu z zatykajacym sie filtrem,powietrze wydmuchiwane jest bezzapachowe,jestem bardzo zadowolona

jedynym mankamentem jest glosnosc,ale to juz wszystkie bezworkowce tak maja

no i mala tzw zwrotnosc

 

posiadam ten model

http://www.ceneo.pl/;0152820123-10.htm

Edytowane przez prawdziwy.anika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Miałam w swoim życiu masę odkurzaczy zwykłych i tylko jeden odkurzacz bezworkowy http://www.agito.pl/male-agd/odkurzacze.1118.M.html , którym odkurzam do tej pory. I o ile worków miałam serdecznie dość, o tyle w przypadku czyszczenia filtra HEPA radzę sobie chyba nie najgorzej ;) Generalnie nie rozumiem tylko tego narzekania, że czyszczenie filtra może być uciążliwe. Jak tam swój przepłukuje pod strumieniem bieżącej wody i jakoż żyjemy. I ja i mój odkurzacz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja też dołączę swoją opinię - zdecydowanie nie lubię odkurzaczy bezworkowych. Filtr zdecydowanie za szybko się zapycha i samo wytrzepywanie nie pomaga. Trzeba taki filtr wypłukać porządnie. A to z kolei oznacza, że trzeba poczekać aż filtr wyschnie, zanim się go ponownie użyje. A różnie bywa. Moja jedyna nadzieja w tym, że się właśnie przeprowadzamy i może uda mi się nasz odkurzacz "załatwić na amen" kurzem, pyłem i takimi tam przy remoncienowego lokum. Kolejny odkurzacz

będzie workowy - absolutnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Ja mam Samsunga bezworkowego i wydaje się ok. Opróżnienie polega na wyjęciu plastikowego pojemnika i przesypaniu zawartości do śmieci. Raz na 3-4 odkurzania muszę niestety wyczyścić filtr, bo paskudnie się brudzi. Nie da się go niestety wytrzepać, trzeba dosłownie oderwać warstwę przyssanego kurzu, a resztę porządnie wypłukać. Zajmuje to sporo czasu i jest dość brudną robotą, ale da się przeżyć. Nie mam doświadczeń z workowymi, więc nie porównam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Obecnie posiadam odkurzacz bezworkowy, kupiony w markecie firmy krzak. Kosztował ok. 400 zł i ku mojemu zdziwieniu jest rewelacyjny! Nie muszę często czyścić filtra, ale po odkurzeniu całego domu muszę wyrzucić śmieci z pojemniczka, co nie jest problemem. Ciągnie odpowiednio tak jak odkurzacz z workiem.

Przerzuciłam się na odkurzacze bezworkowe, bo później mam problem ze znalezieniem odpowiedniego worka. Nie raz było tak, że już przestali taki czy taki model produkować. I na co mi taki działający odkurzacz?

Osobiście polecam te bezworkowe, ale z tego co widzę, przed zakupem lepiej przeczytajcie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co do tych odkurzaczy bezworkowych to faktycznie swego czau była na nie nagonka, jednak nie każdy kto sie na nie skusił był zadowolony. Ja kupiłam Zelmera i jestem zawiedziona, działać działa, ale kompletnie nie da się nim odkurzacz, szybko się zapycha i przy odkurzaniu nie wciąga nawet najdrobniejszego brudu. Pewnie nieco lepsze będą te z filtrem wodnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...