Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uwaga - zawodny Junkiers !


Stanlay

Recommended Posts

Moim zdaniem na sprzęt trzeba trafić.

Mam wideo samsunga 15 lat i działa, telewizor samsunga działał 15 lat i nic nigdy się nie zepsuło.

 

Czyli stwierdziłem że robią dobry sprzęt.

 

Kamerę samsunga trafiło 3 miesiące po gwarancji 500 zł. naprawa, a teraz właśnie 7 miesięcy po gwarancji szlag trafił aparat samsunga.

 

A najbardziej z waszych wypowiedzi rozśmieszyło mnie że trzeba było zamienić bieguny w gniazdku aby kocioł dobrze pracował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim trzeba jasno powiedzieć że nie opłaca się produkować sprzętu który będzie chodził niezawodnie przez 15 lat :D I wszystkie firmy zdały sobie z tego sprawę czy to Sony czy Panasonik czy jakaś niby nowa firma ;) Tak już pozostanie z małą zmianą czyli odzyskiem surowców i ponownym ich wykorzystaniu. Jako serwisant mogę podać prosty przykład.. praktycznie w każdym 10-15 letnim magnetowidzie wystarczy wymienić elementy gumowe i go wyczyścić ;) w tych nowych naprawa często bywa nieopłacalna bo padają bardziej skomplikowane i drogie podzespoły ;) No i nie pochodzą one przez 15 lat jak poprzednicy bo takie były załozenia konstruktora.... Kolejny przykład? Kupiłem babci TV Philipsa zwykły za 650 PLN . Niedługo po gwarancji padł trafopowielacz który kosztował (sam bez naprawy) 180 PLN. Znaczy naprawa w autoryzowanym serwisie kosztowała by około 50% ceny razem z robocizną ;) Takie są wymogi ekonomi względem producentów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej z waszych wypowiedzi rozśmieszyło mnie że trzeba było zamienić bieguny w gniazdku aby kocioł dobrze pracował :D

 

W gniazdku nie ma biegunów, natomiast ważne jest podłaczenie fazy i zera o czym piszą w każdej instrukcji serwisowej (ma to duży wpływ na działanie elektrody jonizującej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest prawda, że jakość wszystkich produktów spadła drastycznie. Kiedyś mercedes był synonimem solidności. Jak jest teraz - sami wiecie. Oczywiście, nie zonacza to, że vyle firma jest od niego lepsza, ale oznacza, że solidnoścą wyroby produkowane obecnie ustępują znacznie tym sprzed np. 20 lat. Weszliśmy w tzw. wiek tandety... :-?

I ma to zastosowanie we wszystkim, równiez w budownictwie, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Co to znaczy dobra, obdarzona zaufaniem i uznana marka produktu:

Mój starszy wujek mówi:

- Kupiłem sobie nowego junkersa do łazienki.

- Wujek, przecież to Vaillant a nie Junkers.

Wujek na to:

- Rzeczywiście, ten junkers nazywa się Vaillant...

:wink:

 

I tak posiadamy bosza :wink: zamiast szlifierki katowej

badz elektoluks :wink: zamiast odkurzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulrich niema nic wspólnego ani z japonią, ani z koreą ani z niemcami. Jest to czysto polska firma ktora robi w wała swoich klientów.

 

Bo każda polska firma robi swoich klientów w wała ...

Deutschland, Deutschland uber alles !!!

Przenieś się za Odrę do krainy socjalnego szczęścia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=']

Ulrich niema nic wspólnego ani z japonią' date=' ani z koreą ani z niemcami. Jest to czysto polska firma ktora robi w wała swoich klientów.[/quote']

 

Bo każda polska firma robi swoich klientów w wała ...

Deutschland, Deutschland uber alles !!!

Przenieś się za Odrę do krainy socjalnego szczęścia !!!

Nie o to chodzi, żeby pluć na polskie firmy, ani to, że coś jest niemieckie czy inne, nie oznacza, że jest lepsze. Jednak rozumiem, że mogą kogoś zdenerwować praktyki, które usiłują wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...