Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania podłogówka - Kan czy Kisan?


olekstar

Recommended Posts

Dzięki Mały za odpowiedź, ale czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy na:

- domek 200 m2

- podłogówki: na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze)

- reszta to grzejniki.

 

Czy lepiej i taniej będzie jak kupię gotowy zestaw do podłogówki, czy też lepiej sprawdzi się indywidualnie dobrana konfiguracja składająca się z pompki + rozdzielacza itd.

 

Wspomniałeś również coś o Purmo jakie oni mają ceny? Czy to droga firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mały za odpowiedź, ale czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy na:

- domek 200 m2

- podłogówki: na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze)

- reszta to grzejniki.

 

Czy lepiej i taniej będzie jak kupię gotowy zestaw do podłogówki, czy też lepiej sprawdzi się indywidualnie dobrana konfiguracja składająca się z pompki + rozdzielacza itd.

 

Wspomniałeś również coś o Purmo jakie oni mają ceny? Czy to droga firma?

Zależy gdzie kupisz - co do purmo to pasują siłowniki (jeśli takie chcesz zakładać od Heimeiera ) na Kana założysz tańsze Herza,zawór mieszający albo w kotłowni ESBE albo przy rozdzielaczu/ach Herz+Herz z kapilarą.

I tyle - jesli chodzi o koszt rozdzielaczy kpl jako takich to różnice nie są aż tak duże(w końcu to tylko kawał "rury"mosiężnej z zaworami).

Propozycja? W zależności od cen - rura Kan czy Kisan , rozdzielacze Kan lub Purmo (Rehau ma Purmo) , mi3eszacze ESBE lub Herz z głowicą z kapilarą.

Wszystko zależy od pomysłowości instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mały, o to mi właśnie chodziło :D

Czy mógłby mi ktoś przygotować na to wszystko ofertę cenową?

 

Projekt domku:

 

Piętro: http://www.olekstar.webpark.pl/rzut_pietra.pdf

Parter: http://www.olekstar.webpark.pl/rzut_parteru.pdf

 

Została mi sama podłogówka i jej spięcie z instalacją grzejnikową w kotłowni. Mam już kanalizację, grzejniki, rurki miedziane do grzejników i instalację zimnej i ciepłej wody.

 

Wszystko podłączone do kotła na paliwa stałe: Ling Combi 28 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, co z resztą ustrojstwa do podłogówek na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze) + grzejniki na domek 200 m2.

 

Ja bardzo proszę fachowców o informajce jak mają się np. rozdzielacze itp.

 

Termostaty do grzejników kupiłem firmy Danfoss a grzejniki firmy Diamond, bo podobno są porównywalne jakościowo do Burgmanów. Być może dałem się nabić w butelkę. Ale co do reszty instalacji chciałbym dokonać świadomego wyboru.

Sorki za szczerość -dopiero teraz zauważyłem ,czasem zastanawiam sie po co to forum ? Najpierw milion pytań a potem zakup najtańszego badziewia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie bardzo przepraszam, przecież zdaję sobię sprawę że podłogówka to nie grzejnik - łatwo to się jej wymienić nie da! Mały, czy miałeś zamiar mnie obrazić?

 

Ja poprostu nie chcę przepłacić ale nie zamierzam też kupić badziewia.

 

Żeby kupić badziewie, to wystarczy abym udał się do pierwszego lepszego skepu z art. hydraulicznymi - okolica biedna więc na pułkach tylko najtańsza tandeta. Podobnie zresztą jest w marketach.

 

Rurek miedzianych też w markecie nie kupowałem!!! Kotła zresztą też, bo do najtańszych nie należy. Mam nadzieję że nie okaże się badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że kiedy kupowłem poprzednie rzeczy to nie dopytywałem na forum.

 

Dopiero teraz chcę podjąć decyzję świadomie. Bo zdaję sobie sprwawę z jej wagi. Szczególnie że to podłogówka.

 

Poza tym kolejny raz wychodzi na to że to ja muszę być lepiej teoretycznie przygotowany od swojego majstra. Tak było i z ekipą murarską. Szkoda gadać.

 

Myślę że dzięki forum udało mi się uniknąć wielu błędów: w tym podłączenia mojego kotła w instalacji zamkniętej. Miałbym małą bombkę w domu. I to bez Ben Ladena :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Przecież napisałem, że kiedy kupowłem poprzednie rzeczy to nie dopytywałem na forum. [/b]

Dopiero teraz chcę podjąć decyzję świadomie. Bo zdaję sobie sprwawę z jej wagi. Szczególnie że to podłogówka.

 

Poza tym kolejny raz wychodzi na to że to ja muszę być lepiej teoretycznie przygotowany od swojego majstra. Tak było i z ekipą murarską. Szkoda gadać.

 

Myślę że dzięki forum udało mi się uniknąć wielu błędów: w tym podłączenia mojego kotła w instalacji zamkniętej. Miałbym małą bombkę w domu. I to bez Ben Ladena :-)

Przepraszam gdzies przeoczyłem mea culpa. :oops: .

Tam zaraz Ben Ladena - popatrz na to co sie w Polsce dzieje - sami sie w końcu powybijamy (pijacy za kółkiem/hale itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli planuję 120m2 podłogówki to muszę kupić około 900 mb rury?

 

Powninienem się inaczej wyrazić że na zamiszczonym rysunku jest 120m2 powierzchni przeznaczonej pod ogrzewanie podłogowe. Ale czy to odpowiada 120 m2 powierzchni pokrytej rurkami?

 

Czy pod meblami też warto robić podłogówkę, czy nie ma sensu?

Czyli czy robić na całej powierzchni pokoju i kuchni, czy tylko tam gdzie napewno nie będzie mebli?

 

Z tymże jak to w życiu bywa co zakłada się dzisiaj jako pewnikiem za 10 lat może się zmienić koncepcja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...