Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piec na ekogroszek z zasobnikiem a pralka


Boowa

Recommended Posts

witajcie,

 

w kotłowni w której będę miał piec na ekogroszek z zasobnikiem zamierzam postawić również pralkę.. jak to wygląda w praktyce? czy jest to w ogóle rozsądne (mam na myśli kurz z węgla)? jestem na etapie instalacji i proszę o radę czy pralkę nie planować w zupełnie innym pomieszczeniu..

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

w kotłowni w której będę miał piec na ekogroszek z zasobnikiem zamierzam postawić również pralkę.. jak to wygląda w praktyce? czy jest to w ogóle rozsądne (mam na myśli kurz z węgla)? jestem na etapie instalacji i proszę o radę czy pralkę nie planować w zupełnie innym pomieszczeniu..

 

:roll:

odradzam.

U mnie kotłownia to najbrudniejsze pomieszczenie w domu, bo raz kurz z węgla a dwa - popiół trzeba co gdzieś raz w tygodniu usunąć. Pyli jak jasna cholera. Popiół z groszku ma bardzo drobną frakcję. Ja to się w ogóle zastanawiam, czy pylicy od tego nie dostanę...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Też miałam dylemat gdzie postawić w domku (D12 Przytulny) pralkę. Czy w łązience kosztem np. kabiny prysznicowej, czy też np. w kuchni. Wybrałam jednak pomieszczenie gospodarcze (kotłownię) i muszę wam powiedzieć że jestem zadowolona. Mieszkam już miesiąc :D i uważam że dokonałam słusznego wyboru. Mam piec na miał i rzeczywiście trochę się kurzy, ale bez przesady. Pralkę przykrywam nieużywanym prześcieradłem i wcale nie ma na niej kurzu. Są śladowe ilości. Po za tym okres palenia to ok 5-6 miesięcy w roku więc da się wytrzymać. :wink: No ale jak kto woli. Mi osobiście pralka nie podoba się umiejscowiona w łazience albo w kuchni. :) :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no to co wreszcie robić?? mam jeszcze możliwość wstawienia pralki do pomieszczenia pod schodami na poddasze użytkowe, ale nie bardzo mi się to widzi, tak samo jak wrzucenie pralki do którejś z łazienek..

 

mój wykonawca który za jakieś 2 tygodnie zaczyna pracę zdecydowanie odradza pralkę w kotłowni z piecem na groszek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam jednak pomieszczenie gospodarcze (kotłownię) i muszę wam powiedzieć że jestem zadowolona. Mieszkam już miesiąc :D i uważam że dokonałam słusznego wyboru. Mam piec na miał i rzeczywiście trochę się kurzy, ale bez przesady.

wiesz, ja mieszkam już półtora roku. I przeżyłem np. czyszczenie pieca.

Chociaż jednak rutynowe wybieranie popiołu jest chyba jednak bardziej pylące.

 

A ja też planuję zamontować pralkę w kotłowni, i nie ma się co przejmować kurzem ( nie będzie go aż tak dużo jak inni piszą )

No nie wiem, u mnie przy wybieraniu popiołu kurzy jak cholera. Ja mam specjalny komplet ubrań do kotłowni.

 

Ja już pomijam to, że mam wejście do kotłowni z zewnątrz i w kotłowni jest tak ciasno, że pralka by już nie weszła.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplanowałem sobie pralkę w kotłowni i piec na ekogroszek. Żeby suię nie kurzyło zamierzam robić to tak:

 

1. Mam zamiar stosować wyłącznie węgiel workowany. Wsypywanie węgla do zasobnika wyobrażam sobie tak, że wkładam worek w całości do zasobnika, a następnie rozcinam go i wyciągam folię z węgla. To powinno zminimalizować pylenie przy załadunku.

 

2. Bedę miał piec z szufladą na popiół więc będę ją wyciągał i wynosił na zewnątrz (mam oddzielne wejście do kotłowni) i tam zawartość przesypywał do specjalnego pojemnika. Być może zrobię sobie specjalną przykrywkę do szuflady aby wiatr nie dmuchał mi w popiół jak będę na zewnątrz.

 

3. Oczyszczanie pieca wewnątrz będę wykonywał za pomocą urządzenia (odkurzacza) do czyszczenia kominków.

 

4. Kotłownia będzie po sufit wyflizowana a na środku kratka ściekowa, więc jak się nakurzy to poleję wężem po ścianach i podłodze. A praleczke potem przetre mokrą szamta.

 

Myślę że taki system załatwi skutecznie problem pyłu w pralnio-kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Bedę miał piec z szufladą na popiół więc będę ją wyciągał i wynosił na zewnątrz

 

tylko że będziesz musiał to robić codziennie, no góra co dwa dni.

Bo jak się popiołu uzbiera za dużo to się przesypie do komory i wtedy cały misterny plan ... [cenzura].

I pamiętaj, żeby przed otworzeniem drzwiczek wyłączyć piec, bo jak akurat w tym momencie sterownik uzna że czas włączyć podtrzymanie i włączy wentylator to od razu w okolicy pieca masz pył.

 

Krakowiak, ten popiół jest naprawdę wyjątkowo pylący. Jak bardzo chcesz to zapakuję trochę w torebkę i Ci wyślę.

 

No chyba że masz naprawdę bardzo dużą kotłownię i pralka jest powiedzmy cztery metry od kotła. Tyle że w takiej sytuacji wystarczy postawić ściankę działową i wtedy masz święty spokój raz na zawsze.

 

Boowa, o ile pamiętam jesteś z Wrocławia.

Jak się chcesz ostatecznie przekonać to po prostu wpadnij do mnie i zobacz.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zaproszenie Polanka :D ale wystarczą mi już posty osób z doświadczeniem..

 

zatem pralka weg z kotłowni :-) wcisne ją pod schody bo w łazience na pewno nie zniósłbym jej widoku..

uff dobrze że jeszcze nie jest za późno.. janzar wkracza do mnie w drugiej połowie lutego i zdąże podciągnąć sobie jeszcze rurkę kan i wodę w odpowiednie miejsce..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Bedę miał piec z szufladą na popiół więc będę ją wyciągał i wynosił na zewnątrz

 

tylko że będziesz musiał to robić codziennie, no góra co dwa dni.

Bo jak się popiołu uzbiera za dużo to się przesypie do komory i wtedy cały misterny plan ... [cenzura].

I pamiętaj, żeby przed otworzeniem drzwiczek wyłączyć piec, bo jak akurat w tym momencie sterownik uzna że czas włączyć podtrzymanie i włączy wentylator to od razu w okolicy pieca masz pył.

 

Krakowiak, ten popiół jest naprawdę wyjątkowo pylący. Jak bardzo chcesz to zapakuję trochę w torebkę i Ci wyślę.

 

No chyba że masz naprawdę bardzo dużą kotłownię i pralka jest powiedzmy cztery metry od kotła. Tyle że w takiej sytuacji wystarczy postawić ściankę działową i wtedy masz święty spokój raz na zawsze.

 

Boowa, o ile pamiętam jesteś z Wrocławia.

Jak się chcesz ostatecznie przekonać to po prostu wpadnij do mnie i zobacz.

 

Grzegorz

 

Dzięki za rady, ale jestem uparty jak osioł. Jak się sam nie przekonam to nie uwierzę . Myślę że ta dyskusja mogłaby się sprowadzić do rozaważania indywidualnych preferencji w zakresie stopnia akceptowalnego zapylenia. Żeby to sprecyzować posłużę się przykładem. Otóż moja sąsiadka często skarży się na to, że kominek w domu to źródło pyłu i trzeba ciągle sprzątać. Chodzi biedaczaka ze szmatą i pucuje. Widzę że prawie codziennie potrząsa białą ściereczką wystawianą przez okno. Natomiast mi trochę kurzu w domu zupełnie nie przeszkadza. Mieszkałem w domu w którym paliło się na okrągło w kominku i trochę pyłu przy jego obsłudze nie stanowiło dla nas życiowego problemu. Tak czy siak mam plan awaryjny (a raczej miejsce) względem pralki gdyby jej pobyt w kotłowni z jakichś względów mi się nie spodobał.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,

ja zrobiłem pralnie obok kotłowni i pod drzwiami do kotłowni na ekogroch miałem tylko prześwit około 5mm i prosze sobie wyobrazić podłoga co pare dni brudna jak rownież pralka a to pomieszczenie obok, teraz uszczelniłem drzwi i jest lepiej. Też sam nie wierzyłem ale jest pył ale to chyba "zaleta" kotłowni na paliwo stałe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...