Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownie Ulirich czy ktoś zainstalował lub użytkuje?


Faraon1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie jestem fanem Viessmana ale jezeli ktos twierdzi ze Ulrich jest lepszy od Viessmana to :o

No to moze ten twoj instalator podal by kilka powodow dla ktorych uwaza ze jest lepszy??

No i oczywiscie niech to porownanie zrobi odpowiednich do siebie modeli czyli np kondensata do kondensata a nie Ulricha kondensata do zeliwnego Viessmana.

Ja widze tylko jedna przewage Ulricha - cena. Ale w tym przypadku nie powinna ona byc na pierwszym miejscu.

 

Ps

Osobiscie uzytkuje Vaillanta i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gdy szukałem informacji o tej firmie, to najciekawsze uzyskałem na forum instalsystemu

Najciekawszy jest pierwszy link:

http://www.instalsystem.pl/forum/viewtopic.php?t=37&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://www.instalsystem.pl/forum/viewtopic.php?t=125&highlight=ulrich

http://www.instalsystem.pl/forum/viewtopic.php?t=381&highlight=ulrich

http://www.instalsystem.pl/forum/viewtopic.php?t=92&highlight=ulrich

Po tym co przeczytałem o tych kotłach (również na tym forum), odpuściłem go sobie.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kupiliśmy ten kocioł...

 

Przed każdym ważnym zakupem lubimy wiedzieć jak najwięcej o produkcie i firmie. W necie - nic. Poprosiłem Urlicha o trochę informacji na temat firmy - po 40 dniach jeszcze nie ma odpowiedzi. Sama znalazłam. Pod nazwą Urlich kryje się koreańska firma KyungDong Boiler Co., Ltd, założona w 1979. Mają 3 fabryki w Korei. W Polsce od 2000. Ich rynki to oprócz Korei i Polski to Holandia, Grecja, Turcja, Portugalia, Rosja, Kazakhstan, Chiny, USA, Brazylia, Chile i Uruguay. Co tu dużo mówić, poza USA i Holandią to nie są zbyt wymagające rynki i o wyższych temperaturach niż w Polsce. ( Co ciekawe w holenderskim necie nic na ich temat nie znalazłam )

 

Zapytałem się kolegi instalatora. Powiedział zapomnij jak najszybciej o tym Koreańczyku. Ja mu na to, że kiedyś na Japońskie auta też mówiono jednorazówki a teraz wszyscy ich gonią. On na to: Urlich to nie auto japońskie a koreańskie bez tradycji i doświadczenia, w Polsce są od 4 lat i tak naprawdę to nie wiadomo jak ten piec zachowuje się po 5 latach, rozebrali kiedyś ten piec i zbudowany jest on na podzespołach "no name" ( inne piece powstają na bazie części renomowanych producentów ).

 

Zebraliśmy oferty renomowanych znanych producentów i za to samo po negocjacjach zapłacimy 1900.- zł więcej. Wprawdzie aż 38% więcej aniżeli u Urlicha ale tylko 1.900.- za kupno z o wiele mniejszym ryzykiem.

 

Ich strona to http://www.kdboiler.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zaproponowal mi piec gazowy firmy Ulirich twierdzi że jest lepszy od wiessmana szukam informacji na temat tej firmy ale coś mało informacji , nie ma na forum ani w necie.Jak ktoś coś wie to niech napisze. :roll: :roll:

 

Witam,

wejdż na stronę http://www.ulrich.com.pl .

 

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kupiliśmy ten kocioł...

 

Przed każdym ważnym zakupem lubimy wiedzieć jak najwięcej o produkcie i firmie. W necie - nic. Poprosiłem Urlicha o trochę informacji na temat firmy - po 40 dniach jeszcze nie ma odpowiedzi. Sama znalazłam. Pod nazwą Urlich kryje się koreańska firma KyungDong Boiler Co., Ltd, założona w 1979. Mają 3 fabryki w Korei. W Polsce od 2000. Ich rynki to oprócz Korei i Polski to Holandia, Grecja, Turcja, Portugalia, Rosja, Kazakhstan, Chiny, USA, Brazylia, Chile i Uruguay. Co tu dużo mówić, poza USA i Holandią to nie są zbyt wymagające rynki i o wyższych temperaturach niż w Polsce. ( Co ciekawe w holenderskim necie nic na ich temat nie znalazłam )

 

Zapytałem się kolegi instalatora. Powiedział zapomnij jak najszybciej o tym Koreańczyku. Ja mu na to, że kiedyś na Japońskie auta też mówiono jednorazówki a teraz wszyscy ich gonią. On na to: Urlich to nie auto japońskie a koreańskie bez tradycji i doświadczenia, w Polsce są od 4 lat i tak naprawdę to nie wiadomo jak ten piec zachowuje się po 5 latach, rozebrali kiedyś ten piec i zbudowany jest on na podzespołach "no name" ( inne piece powstają na bazie części renomowanych producentów ).

 

Zebraliśmy oferty renomowanych znanych producentów i za to samo po negocjacjach zapłacimy 1900.- zł więcej. Wprawdzie aż 38% więcej aniżeli u Urlicha ale tylko 1.900.- za kupno z o wiele mniejszym ryzykiem.

 

Ich strona to http://www.kdboiler.com

 

Dzięki za porade a tak nawiasem pisząc to jaki piec wybrały

    Bigsister[/b] osobiście chyba zrezygnuje z tego kotła a mam ciekawą propozycje i tu zastanawiam się czy beratta to dobry kocioł wszak włoszczyzna jest dobra

     

    pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kupiliśmy ten kocioł...

 

Przed każdym ważnym zakupem lubimy wiedzieć jak najwięcej o produkcie i firmie. W necie - nic. Poprosiłem Urlicha o trochę informacji na temat firmy - po 40 dniach jeszcze nie ma odpowiedzi. Sama znalazłam. Pod nazwą Urlich kryje się koreańska firma KyungDong Boiler Co., Ltd, założona w 1979. Mają 3 fabryki w Korei. W Polsce od 2000. Ich rynki to oprócz Korei i Polski to Holandia, Grecja, Turcja, Portugalia, Rosja, Kazakhstan, Chiny, USA, Brazylia, Chile i Uruguay. Co tu dużo mówić, poza USA i Holandią to nie są zbyt wymagające rynki i o wyższych temperaturach niż w Polsce. ( Co ciekawe w holenderskim necie nic na ich temat nie znalazłam )

 

Zapytałem się kolegi instalatora. Powiedział zapomnij jak najszybciej o tym Koreańczyku. Ja mu na to, że kiedyś na Japońskie auta też mówiono jednorazówki a teraz wszyscy ich gonią. On na to: Urlich to nie auto japońskie a koreańskie bez tradycji i doświadczenia, w Polsce są od 4 lat i tak naprawdę to nie wiadomo jak ten piec zachowuje się po 5 latach, rozebrali kiedyś ten piec i zbudowany jest on na podzespołach "no name" ( inne piece powstają na bazie części renomowanych producentów ).

 

Zebraliśmy oferty renomowanych znanych producentów i za to samo po negocjacjach zapłacimy 1900.- zł więcej. Wprawdzie aż 38% więcej aniżeli u Urlicha ale tylko 1.900.- za kupno z o wiele mniejszym ryzykiem.

 

Ich strona to http://www.kdboiler.com

 

Dzięki za porade a tak nawiasem pisząc to jaki piec wybrały

    Bigsister[/b] osobiście chyba zrezygnuje z tego kotła a mam ciekawą propozycje i tu zastanawiam się czy beratta to dobry kocioł wszak włoszczyzna jest dobra

     

    pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem ten błąd. W ciągu 1 roku 2 dwie awarie :evil:

Ale trzeba mu oddać sprawiedliwość, jest oszczędny. Zatankowałem cały zbiornik gazu płynnego w styczniu 2005 i do dzisiaj mam na wskażniku 30% (fakt że przy 20% gaz już nie płynie) tak więc zużyłem niecałe 2000l. ogrzewam w tej chwili ok 200m2 i "wodę'. Tyle, że gospodaruję dość oszczędnie bo w cieplejsze dni opalam tylko kominkiem. Ale już mi się nie chce nosić/rąbać/rozpalać w kominku a i gaz mocno podrożał, no i myśle o piecach na pellets/owies a kominek tylko od święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam olejaka 24kw i nie nazekam,a mam go 2 lata,jedyny problem jaki byl to wyciek oleju przy filtrze,ale serwis przyslal mi NIEODPLATNIE redukcje i juz po problemie.Nie wiem dla czego pisza ze to koreanski(ja mam na piecu ze Japonski),zreszta na orginalnym kartonie bylo raczej po japonsku niz po koreansku :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też awaria. A jak byś musiał wyjechać na tydzień i w trakcie by walneło, a na dworze -20? Co z tego =, że przysyłają części gratis, takie coś nie powinno mieć miejsca. Niestety stara zasada jak chcesz oszczędzić to musisz kupić coś pożądnego mimo, że droższe :-?

no kropla na dzien to faktycznie wywali caly kociol,poza tym jest jeszcze kominek a po 2 latach to nie awaria,w mojej 2 letniej toyocie raw4 wymieniali juz sensor ABS,przekaznik od wycieraczek,wyciek oleju ze skrzynki i przegob w tylnym kole,a niby bezawaryjna a droga jak cholera,sasiad z 15 letnim golfem tylko boki zrywa,fakt jak go znam to leje tylko rope i wymienia filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej 2 letniej toyocie raw4 wymieniali juz sensor ABS,przekaznik od wycieraczek,wyciek oleju ze skrzynki i przegob w tylnym kole,a niby bezawaryjna a droga jak cholera,sasiad z 15 letnim golfem tylko boki zrywa,fakt jak go znam to leje tylko rope i wymienia filtry.

A w dziale porad życiowych radzili jeśli chodzi o samochód, żeby tylko japońca kupować, bo bezawaryjny...

I bądź tu człowieku mądry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...