Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownie Ulirich czy ktoś zainstalował lub użytkuje?


Faraon1

Recommended Posts

A ja uważam, że właśnie tutaj jest świetne miejsce by zmobilizować firmę do reakcji. Jak widać czytają forum i starają się wypaść dobrze. Oczywiście droga proceduralna jest jak najbardziej na miejscu. Swoją drogą czy nie możesz czasem skorzystać z uprawnień konsumenckich i zażądać wymiany kotła na nowy przez sprzedawcę?

Niecierpliwie czekam na rozwój wydarzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety piec jest już po gwarancji(została tylko na wymiennik ciepła i coś tam).Na elektronikę firma daje 18 miesięcy gwarancji ale nie dłużej niż 12 miesięcy od uruchomienia i niestety muszę sobie radzić sam.Jeśli piec będzie nadal sprawiał problemy to poprostu będę zmuszony kupić drugi.Co do rękojmi-to chyba już za późno.Mój błąd,że nie wysyłałem poleconych listów z reklamacjami do firmy Instbud oraz Urlicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2003r. względem konsumenta nie obowiązuje już rękojmia ale "odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową", która trwa 2 lata od sprzedaży. Kwestia udowodnienia, że towar jest niezgodny z umową...

 

Jesteśmy gotowi wskazać alternatywny, autoryzowany serwis działający na tym samym terenie oraz pokryć koszty związane z przywróceniem pełnej sprawności kotłów.

No a co z tą deklaracją Urlicha? Kontaktowałeś się z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do nas p.Broda,jednak wcześniej rozmawialiśmy z kimś z Warszawy i uzyskaliśmy info,że presostat,który niedawno się popsuł nie podlega gwarancji gdyż mieliśmy go wymienionego za darmo kilka miesięcy temu...Piec naprawiliśmy na swój koszt...

Po rozmowie ze mną p.Broda stwierdził,że presostat powinien być wymieniony bezpłatnie ale niestety było już za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie kocioł sąsiada sprawiał najwięcej problemów.Już jest naprawiony-właśnie ten presostat chyba już piąty z kolei.Firma Instbud z Bełchatowa dokończyła montaż(jeden z panów chciał pobrać opłatę za dodatkową rurę jednak został szybko zgaszony przez kolegę i nic nie trzeba było dopłacać).Szkoda,że dopiero po interwencji na forum coś drgnęło i po kilkunastu miesiącach naszych starań o poprawny montaż pieca zostało to zrobione.U sąsiada na przykład wcześniej praktycznie nie było dnie żeby piec się nie zawiesił a teraz chodzi(odpukać)w porządku.Mój piec co jakiś czas sie zawiesi ale po resecie działa dalej więc ciężko by mi było udowodnić firmie,że coś jest z nim nie tak,a czekać na serwis przy zimnych grzejnikach i bez ciepłej wody mi się nie widzi(mam małe dziecko).

Jeśli coś się zacznie znowu dziać z piecami oczywiście opiszę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Jeśli coś się zacznie znowu dziać z piecami oczywiście opiszę na forum

 

Firma Ulrich, ponawia swoją propozycję z poprzedniego postu.

".....Jesteśmy gotowi wskazać alternatywny, autoryzowany serwis działający na tym samym terenie oraz pokryć koszty związane z przywróceniem pełnej sprawności kotłów....."

 

Pozdrawiam

Jacek Broda

Ulrich sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Panie Arkadiuszu Grzelka! Propozycja firmy jest jednoznaczna i konkretna. Dlaczego Pan z niej nie skorzysta?

Może dlatego:

Dzwoniłem do Urlicha i prosiłem o przyjazd,nagrywałem się na pocztę p.Głozaka-niestety nie było już póżniej żadnego odzewu.I tak dzwoniąc do Urlicha kazano nam interweniować u sprzedawców pieca(Instbud) i odwrotnie dzwoniąc do Instbud odsyłano nas do Urlicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie się zdaje, że ma się skontaktować z panem Broda?? I do tego inny serwis ma się zająć kotłem???

Nie mam interesu bronić firmy Ulrich ale skoro raz się w tym wątku odezwałem to go czytam i stara się oceniać obiektywnie. Czekam na przedstawienie wyniku rozmowy z panem Broda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chce już mi się wydzwaniać tu i tam prosząc o naprawę.Piece na razie chodzą bez poważnych usterek.Co mi po tym,że przyjedzie ktoś z serwisu, po raz kolejny zresetuje i wyreguluje piec a ja będę musiał zapłacić za przyjazd serwisanta(dojazd jest płatny także podczas gwarancji).

Potrafię piec zresetować i robię to sam.Jeśli będą poważniejsze awarie zadzwonię do p.Brody,którego numer telefonu posiadam.Pan Broda jako jedyny z pracowników Urlicha potraktował sprawę poważnie więc myślę,że nie zostawi nas na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

przeżylismy dzisiaj szok!!!!!!

mamy piec ulrichED 24 WP użytkowany od listopada 2006.zatankowaliśmy 800l oleju i wczoraj go już zabrakło.

ponieważ jest to domek letniskowy to jesteśmy tam od piątku wieczora do niedzieli/tylko ostatni tydzień bylismy cały/,obliczyliśmy że było to 900 H.

dom ma 200m,jeszcze nie ocieplony,zbudowany z poro 44.

łazienek jrszcze nie ma więc nie zużywamy dużo wody

co z tym robić ???

w takim tempie to na ogrzanie trzeba 100 tys.

sprzedać?

oddać w dobre ręce/najgorszemu wrogowi :lol: /?

nie wiem

do teraz nie umiemy dojść do siebie!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domek nie jest ocieplony i jeszcze może dość przewiewny, to ten wynik zużycia oleju nie jest romka taki szokujący. Przecież na pewno jak nie przebywacie w tym domku, to i tak kociołek utrzymuje jakąś zadaną temperaturę (minimum 7 st. C.). Po odpowiednim dociepleniu i uszczelnieniu zużycie oleju znacznie spadnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to i ja się przyłączę.

Mam trochę doświadczenia, jako użytkownik.

 

W '96 zlikwidowałem piece kaflowe w mieszkaniu i zamontowałem kocioł elektryczny Kospel 6kW. Do grzania wody zastosowałem przepływowy ogrzewacz 12kW też Kospela. Za prąd płaciłem mniej niż moi rodzice za ogrzewanie w bloku z wielkiej płyty.

 

Teściowie przy okazji remontu w 1997 zakupili kocioł gazowy Beretta. Działa on do dziś bezawaryjnie.

W następnym roku ja remontowałem swoje mieszkanie i też kupowałem kocioł gazowy, bo chciałem jeszcze mniej płacić za ogrzewanie. Beretty były wtedy droższe od Immergasa, więc zakupiłem ten drugi.

Oba piece mają otwartą komorę, są zamontowane w kuchniach i nie przeszkadzają swoją pracą mieszkańcom oraz nie były jeszcze naprawiane. Oba mają podobne zużycie gazu, choć krąży opinia, że Immergasy to smoki.

 

Od stycznia ub.r. moja żonka w firmie używa Aristona UNO z zamkniętą komorą. Kupiłem go w Castoramie ze względu na cenę.

Serwisant, który nam go uruchamiał bardzo chwalił te kotły. I miał rację: cichy i oszczędny.

 

Od grudnia 2005 wynajmujemy mieszkanie. Ogrzewane jest Vailantem z pogodówką. No takiego smoka to nikomu nie życzę! Płacimy 300 zł na miesiąc, a w chacie zimno!

 

Teraz kończymy budowę. I znowu zaczęły się poszukiwania kotła.

Chciałem kupić takie samo UNO, ale forumowicze i sprzedawcy w sklepach odradzali te rozwiązanie ze względu na odległość pieca od kranów. Za to ceny Aristona kotła + zasobnik kształtowały się koło 6tys. A to dla mnie za drogo.

 

W jednym ze sklepów zaproponowano mi ULRICHA WANDICH FUTURA. Wcześniej w internecie też czytałem o tym kotle. Ale marka koreańska, z niemiecką nazwą bardzo mnie odstraszały. Zadzwoniłem do serwisanta, który uruchamiał UNO.

Mówię mu, że chciałem ten sam piec, że chciałem tanio a teraz mam propozycję ULRICHA. A on na to, że to bardzo dobry piec, że mogę go brać, a on prowadzi też serwis Ulricha, a że wcześniejsze modele były awaryjne, a ten WANDICH jest już lepszy.

 

Naprawdę z mieszanymi uczuciami pojechałem do sklepu, ale z drugiej strony, gdy teściowe zakładali piec, to Beretta nie była wcześniej znana na naszym terenie, podonbie jak Immergas.

 

Wybór padł na WANDICHA 15 + zasobnik 40L, już sprzedawca określił rabat. I naszło go zwąpienie, czy 15kW wystarczy do ogrzania CW (będzie wanna na górze). Chwilę pomyślał i... zaproponował WANDICHA 24 + zasobnik 140L w cenie większej o 200zł. Wziąłem go bez namysłu. Na drugi dzień pojechałem do tego sklepu zwrócić... regulator pokojowy. Żonie nie przypadł do gustu, a poza tym miał czułość co 1 stopień. Wymieniłem go Euroster 2005( czułość 1/4 st), taki żonka ma "wyćwiczony", a wcześniej przy Immergasie mieliśmy Euroster 2000, więc nie ma problemu. Teraz czeka od grudnia w naszym wynajmowanym mieszkaniu aż gaz doprowadzą do nowego domu. I mam nadzieję, że będę zadowolony, bo jak nie, to komuś się oberwie! :evil:

 

Aha, teraz podczas pisania tego postu odwiedziłem stronę ULRICHA (bo nie pamiętałem pisowni tej nazwy) i zobaczyłem, że mój zestaw zbliżył się cenowo do Aristona z zasobnikiem. No, tyle to bym jednak nie dał za ULRICHA!

 

Oczywiście po uruchomieniu zdam na forum relację.

Pozdrawiam Szkrab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to pytanie powinno rzacej brzmieć czy pojemność zasobnika 40L mi wystarczy czy też nie? Dlaczego Wandich 15kW miałby nie podgrzać 40L wody - kwestia tylko w jakim czasie to zrobi. Znam rozwiązania w których WA 15 radzi sopie z podgrzaniem 120L wody w zasobniku jednak w nieco innym układzie.

 

Twoje rozwiązanie to o ile się nie mylę tzw. srebrny zestaw czyli kocioł WA + zasobnik warstwowy. Ładowanie zasobnika odbywa się wodą podgrzaną uprzednio w wymienniku cwu wbudowanym w kocioł. Innym rozwiązaniem jest tzw. złoty zestaw, gdzie podgrzew wody odbywa się 2-wu etapowo tj. w wymienniku wbudowanym w kocioł a nastepnie w węrzownicy zasobnika. Złote zestawy to jednak poj. zasobnika w granicach 100-120L fizycznej pojemności - taki układ miałem na myśli pisząc o współpracy WA15 + zas. 120L

 

Pojemność standardowej wanny to chyba jakieś 100L przy czym należy pamiętać że wanny nie napełnia się raczej wodą o temp. która jest w zasobniku a raczej jest to w mniejszym lub większym stopniu mieszanka wody z zasobnika z wodą zimną.

 

WA 15 + zasobnik 40L - wanny z hydromasażem tym nie obsłużysz :lol: ale do zwyklej wanny powinno wystarczyć. Dla bezpieczeństawa lepiej dać WA 19. WA 24 to może nieco zbytek łaski ale ostatecznie WA19 moduluje tylko nieco niże (pewnie jakieś 1-2kW). W sumie powinieneś być zadowolony.

 

Aby cieszyć się możliwie bezawaryjną pracą dopilnuj by przy montażu zastosowano odpowiednią kryzę kominową (jeśli będzie ona potrzebna, a to zależy od zastosowanego rozwiązania kominowego) oraz aby przy uruchomieniu serwisant sprawdził i ewentuanie wyregulował ciśnienia gazu. Kotły są przetestowane i ustawione fabrycznie ale wskazane jest sprawdzenie i ewentualnie doregulowanie kotła do konkretnej sytuacji. Powietrze przeznaczone do spalania powinno być odpowiedniej jakości. Generalnie zestaw kocioł atmosferyczny + powietrze z kuchni nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kuchenka (o ile jest gazowa) podkrada powietrze kotłowi więc kuchnia powinna być odpowiednio duża aby kocioł i kuchenka gazowa podzeliły się powietrzem. Poza tym powietrze w kuchni samo w sobie nie jest środowiskowo najepsze (opary kuchenne itp.) choć jak widać w niektórych przypadkach skutecznie to działa :wink:

 

W nowym domu lepiej jednak zastosować lepsze rozwiązanie. Masz kocioł z zamkniętą komorą spalania, możesz pobierać powietrze z poza budynku choć dopuszczalne jest również pobieranie z pomieszczenia (ale lepiej aby nie była to kuchnia :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...