Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownie Ulirich czy ktoś zainstalował lub użytkuje?


Faraon1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Użytkuję kocioł Ulrich kondensacyjny KO 21 od marca 2004, żadnych awarii, ogrzewam dom 136mkw + koloryfer w garażu sredna temp 22stC

zużycie roczne około 1800m3 gazu (ogrzewanie + ciepła woda), w momencie instalacji odbioru musi dokonać serwisant Ulricha, okazało się ze serwis mam niedalego.

Jedyna wada to to że jest trochę głośny, najlepiej żeby był zainstalowany w oddzielnym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję kocioł Ulrich kondensacyjny KO 21 od marca 2004, żadnych awarii, ogrzewam dom 136mkw + koloryfer w garażu sredna temp 22stC

zużycie roczne około 1800m3 gazu (ogrzewanie + ciepła woda), w momencie instalacji odbioru musi dokonać serwisant Ulricha, okazało się ze serwis mam niedalego.

Jedyna wada to to że jest trochę głośny, najlepiej żeby był zainstalowany w oddzielnym pomieszczeniu.

Pomijam awaryjność 9już pisałem o tym) ale czy to że jest głośny to wina pompy obiegowej czy wentylatora i palnika? Pytam, bo u mnie strasznie pompa "jęczy" i Urlich obiecał przysłać drugą za free. Bo ponoc ma chodzić cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę owszem słychać ale nie można nazwaćtego jęczeniem, u mnie najbardziej słychaćjak kocioł startuje tzn załączy go termostat. Wtedy kocioł na początku startuje chyba z pełną mocą.

Wentylator palnika i chyba wentylator od wyloty spalun i palnik na pełną moc. Przez 10 min odgłos jest jak z miotacza ognia potem się uspakaja, jak dojdzie do warunków ustalonych to jest nawet cicho trudno z dochodzącego odgłosu wyróżnic pompę CO. Ale wystarczy odkręcić ciepłą wode (użytkową) to znowu startuje z pełną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę owszem słychać ale nie można nazwaćtego jęczeniem, u mnie najbardziej słychaćjak kocioł startuje tzn załączy go termostat. Wtedy kocioł na początku startuje chyba z pełną mocą.

Wentylator palnika i chyba wentylator od wyloty spalun i palnik na pełną moc. Przez 10 min odgłos jest jak z miotacza ognia potem się uspakaja, jak dojdzie do warunków ustalonych to jest nawet cicho trudno z dochodzącego odgłosu wyróżnic pompę CO. Ale wystarczy odkręcić ciepłą wode (użytkową) to znowu startuje z pełną mocą.

ha a u mnie odwrotnie piec owszem szumi ale delikatnie, tylko ta pompa :evil: No cóż sam widzisz Ulrich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Prawie kupiliśmy ten kocioł...

 

Przed każdym ważnym zakupem lubimy wiedzieć jak najwięcej o produkcie i firmie. W necie - nic. Poprosiłem Urlicha o trochę informacji na temat firmy - po 40 dniach jeszcze nie ma odpowiedzi. Sama znalazłam. Pod nazwą Urlich kryje się koreańska firma KyungDong Boiler Co., Ltd, założona w 1979. Mają 3 fabryki w Korei. W Polsce od 2000. Ich rynki to oprócz Korei i Polski to Holandia, Grecja, Turcja, Portugalia, Rosja, Kazakhstan, Chiny, USA, Brazylia, Chile i Uruguay. Co tu dużo mówić, poza USA i Holandią to nie są zbyt wymagające rynki i o wyższych temperaturach niż w Polsce. ( Co ciekawe w holenderskim necie nic na ich temat nie znalazłam )

 

Zapytałem się kolegi instalatora. Powiedział zapomnij jak najszybciej o tym Koreańczyku. Ja mu na to, że kiedyś na Japońskie auta też mówiono jednorazówki a teraz wszyscy ich gonią. On na to: Urlich to nie auto japońskie a koreańskie bez tradycji i doświadczenia, w Polsce są od 4 lat i tak naprawdę to nie wiadomo jak ten piec zachowuje się po 5 latach, rozebrali kiedyś ten piec i zbudowany jest on na podzespołach "no name" ( inne piece powstają na bazie części renomowanych producentów ).

 

Zebraliśmy oferty renomowanych znanych producentów i za to samo po negocjacjach zapłacimy 1900.- zł więcej. Wprawdzie aż 38% więcej aniżeli u Urlicha ale tylko 1.900.- za kupno z o wiele mniejszym ryzykiem.

 

Ich strona to http://www.kdboiler.com

 

 

Marka ULRICH istnieje w Polsce od 6 lat, a dystrybutor tych kotłów od ponad 10 lat. Kotły Ulrich są dostępne w Polsce od 6 lat, a dla wielu z nich obecny sezon jest 7 z kolei.

Z częściami składowymi kotła jest podobnie jak z częściami samochodu jakiejkolwiek marki np. Toyota - myślisz, że wszystko jest Made in Toyota? Każda część ma swojego producenta i tak jak w przypadku Ulricha na pewno nie jest to podzespół "no name" - jak powiedział Ci twój "instalator"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Pompę owszem słychać ale nie można nazwaćtego jęczeniem, u mnie najbardziej słychaćjak kocioł startuje tzn załączy go termostat. Wtedy kocioł na początku startuje chyba z pełną mocą.

Wentylator palnika i chyba wentylator od wyloty spalun i palnik na pełną moc. Przez 10 min odgłos jest jak z miotacza ognia potem się uspakaja, jak dojdzie do warunków ustalonych to jest nawet cicho trudno z dochodzącego odgłosu wyróżnic pompę CO. Ale wystarczy odkręcić ciepłą wode (użytkową) to znowu startuje z pełną mocą.

 

Szanowny Panie,

 

Dział Obsługi Klienta - Serwis firmy Ulrich prosi o kontakt telefoniczny lub pocztą elektroniczną.

Jesteśmy zdecydowani pomóc i wyjaśnić zaistniałą sytuację.

z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmn, dobrze odnalazłem ten link . Zastanawiałem sie nad zakupem kotła ulrich Futura 19 , jednakze wole dołozyc troszke gotówki i wybrać bardziej markowy kocioł.

Pozdrwaiam

i w razie czego zaplacic jeszcze wiecej za czesci :wink: pozdrawiam

 

 

hmn, niekoniecznie obecnie jade na Junkersie i podczas swej 6 letniej pracy nie zawiódł mnie jeszcze ani razu, ale to moze poprostu szczęscie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, uważajcie na "dobre rady" albo "trafne spostrzeżenia" takich uzytkowników jak . Proponuję przesledzić jego poprzednie posty. Wypowiada się prawe wyłacznie na temat Urlicha i zawsze bardzo dobrze.

Moim zdaniem to zamaskowany pracownik firmy, która przy pomocy haseł "japońska technologia" i używając niemieckobrzmiącej nzwy prowadzi testy tańszych rozwiązań technicznych i zdobywa doświadczenie na tych którzy dadzą się na ich tricki złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, uważajcie na "dobre rady" albo "trafne spostrzeżenia" takich uzytkowników jak . Proponuję przesledzić jego poprzednie posty. Wypowiada się prawe wyłacznie na temat Urlicha i zawsze bardzo dobrze.

Moim zdaniem to zamaskowany pracownik firmy, która przy pomocy haseł "japońska technologia" i używając niemieckobrzmiącej nzwy prowadzi testy tańszych rozwiązań technicznych i zdobywa doświadczenie na tych którzy dadzą się na ich tricki złapać.

 

 

 

DROGI KOLEGO BIGSISTER PAN BOGDAN W DNIU 28 MAJA 2005 ROKU DOPIERO NOSIŁ SIE Z ZAMIAREM KUPNA TEGO PIECA *ULRICH* BO BYŁY W PROMOCJI, NATOMIAST W DNIU 18 CZERWCA 2005 ROKU , DAŁ POSTA ŻE UŻYTKUJE GO JUZ OD ROKU CZASU !!!! TAKZE MOGE WNIOSKOWAĆ ZE W OKRESIE OD 28 MAJA DO 18 CZERWCA 2005 KOCIOŁ DAWAŁ SOBIE RADE Z PANUJĄCYMI NA ZEWNĄTRZ MROZAMI :)

WNIOSEK JEDEN : Z KOTŁAMI ULRICH, ZYCIE CI MINIE SZYBKO !!!

DOWÓD:

 

 

 

Odpowiedzi : 27

Wyświetleń : 2037

Forum : Wymiana doświadczeń Wysłany : Sob, 18 Czerwiec 2005 09:33 Temat : kocioł kondensacyjny ULRICH Kondensich

Mam Ulricha turbo kondensta, wprawdzie dopiero od roku więc zbyt krótko aby powiedzieć czy jest dobry lub zły. Jednak powiem wam że jak czytam tekst typu - koreański to byle co - śmiac mi się chce. L ...

Temat : Kotły c.o. Ulrich - kto uzywa i co o nich powie

 

Odpowiedzi : 43

Wyświetleń : 1555

Forum : Wymiana doświadczeń Wysłany : Sob, 28 Maj 2005 08:33 Temat : Kotły c.o. Ulrich - kto uzywa i co o nich powie

...Akurat jest promocja na Ulricha i się przymierzam do zakupu jakiegoś kotła, więc pytam o opinie na jego temat.

Zaznaczam, że chcę informacji konkretnych uzytkownikow a nie postów w stylu "słyszałe ...

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Drodzy forumowicze, uważajcie na "dobre rady" albo "trafne spostrzeżenia" takich uzytkowników jak . Proponuję przesledzić jego poprzednie posty. Wypowiada się prawe wyłacznie na temat Urlicha i zawsze bardzo dobrze.

Moim zdaniem to zamaskowany pracownik firmy, która przy pomocy haseł "japońska technologia" i używając niemieckobrzmiącej nzwy prowadzi testy tańszych rozwiązań technicznych i zdobywa doświadczenie na tych którzy dadzą się na ich tricki złapać.

 

 

Tak, przyznaję się - jestem fanem Ulricha i nie rozumiem nagonki prowadzonej na tą firmę. Myślę, że wypowiedzi na tym forum dotyczące firmy Ulrich są inspirowane przez konkurencję Ulricha.

Nie jest prawdą to, że wprowadzam ludzi w błąd.

Tak jak inni lubią Harleya, ja lubię Ulricha.

Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, prawda?

Czy muszę mieć takie same poglądy, jak Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROGI KOLEGO BIGSISTER PAN BOGDAN W DNIU 28 MAJA 2005 ROKU DOPIERO NOSIŁ SIE Z ZAMIAREM KUPNA TEGO PIECA *ULRICH* BO BYŁY W PROMOCJI, NATOMIAST W DNIU 18 CZERWCA 2005 ROKU , DAŁ POSTA ŻE UŻYTKUJE GO JUZ OD ROKU CZASU !!!! TAKZE MOGE WNIOSKOWAĆ ZE W OKRESIE OD 28 MAJA DO 18 CZERWCA 2005 KOCIOŁ DAWAŁ SOBIE RADE Z PANUJĄCYMI NA ZEWNĄTRZ MROZAMI :)

WNIOSEK JEDEN : Z KOTŁAMI ULRICH, ZYCIE CI MINIE SZYBKO !!!

DOWÓD:

 

 

 

Odpowiedzi : 27

Wyświetleń : 2037

Forum : Wymiana doświadczeń Wysłany : Sob, 18 Czerwiec 2005 09:33 Temat : kocioł kondensacyjny ULRICH Kondensich

Mam Ulricha turbo kondensta, wprawdzie dopiero od roku więc zbyt krótko aby powiedzieć czy jest dobry lub zły. Jednak powiem wam że jak czytam tekst typu - koreański to byle co - śmiac mi się chce. L ...

Temat : Kotły c.o. Ulrich - kto uzywa i co o nich powie

 

Odpowiedzi : 43

Wyświetleń : 1555

Forum : Wymiana doświadczeń Wysłany : Sob, 28 Maj 2005 08:33 Temat : Kotły c.o. Ulrich - kto uzywa i co o nich powie

...Akurat jest promocja na Ulricha i się przymierzam do zakupu jakiegoś kotła, więc pytam o opinie na jego temat.

Zaznaczam, że chcę informacji konkretnych uzytkownikow a nie postów w stylu "słyszałe ...

 

 

POZDRAWIAM

 

 

Ad.1 cytowanej wypowiedzi z 18 czerwca 2005 r. - nie jest to moja wypowiedź, a cytat z wypowiedzi forumowicza "jacekska".

Ad. 2 cytowanej wypowiedzi z 28 maja 2005 r. - także nie jest to moja wypowiedź,a cytat z wypowiedzi forumowicza "juras".

Sugeruję uważniejsze "studiowanie" moich wypowiedzi i nie wprowadzanie forumowiczów w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...