Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownie Ulirich czy ktoś zainstalował lub użytkuje?


Faraon1

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem kotlowni w skład której wchodzi Ulrich Kompresor oraz zasobnik 140L tez Urlicha. Ten zestaw eksploatuje juz od 2 lat (CO i CWU).

Jak do tej pory bezawaryjnie, kontakt z firma doskonały. Wszystko chodzi jak w "szwajcarskim zegarku".

Absolutnie nie rozumię tych wszystkich uprzedzeń co do koreańskiej firmy.

A odnośnie niemieckich technologii to nie sąone zbytnio wyrafinowane - "Mercedesy na drodze widuje się z podniesioną maską i z kierowcą wpatrzonym tępym wzrokiem w obiekt jego marzeń!"

 

Pozdrawiam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po drugie Pawle61 - główne zainteresowanie forumowiczów budził kondensat Ulricha, który był kiedyś bardzo atrakcyjnie ceniony.

Obecnie to juz nie te czasy :)

 

pozdr - Krzysiek

PS Jakkolwiek, jeśli jesteś rzeczywiscie zadowolonym uzytkownikiem pieca Ulricha -> to dobrze, zawsze to jakas informacja dla innych, choć rzeczywiscie, wpisac sie na forum zeby napisac 2 posty pochwalne o Ulrichu - to mało wiarygodne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są może jeszcze jakieś opinie nt. pieców tej firmy?

 

Mi się bardzo spodobała możliwość dołączenia zasobnika do pieca dwufunkcyjnego - czyli póki co mam dwufunkcyjny, jak się okaże, że to nie wystarczy, to dodaje zasobnik.

 

Czy kotły innych firm umożliwiają coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrat - kiedys rozpatrywałem instalację kotła SD Ecosy 24 (2-f, kondensat) - instalator od razu deklarował że połączy go z zasobnikiem cwu.

 

Ale nie znam szczegółów, czym 2-f Ulrich może się różnić np. od takiego SD i czy ma to jakies realne znaczenie dla użytkownika

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Wszedłem na forum muratora przez przypadek bo w internecie szukałem koleżanki o nazwisku ulrich i tak tutaj trafiłem. Jestem posiadaczem kotła ulrich i z ciekawością zacząłem czytać i gdzieś wypowiedziałem się też na jego temat. Ale zaintrygowało mnie co innego. Zaobserwowałem, że gość o nicku krzysztofmarusza czy jakoś podobnie od 2002 roku komentuje negatywnie wszystkie wypowiedzi forumowiczów i widać pilnie to robi, a każdy kto jak ja pojawia się tu przypadkiem jest dla niego niewiarygodny. Wyrźnie widać, że to chyba etetowiec jakiejś konkurencji. Nieładnie tak robić wodę z mózgu innym którzy budują. Czyżby wykonywał swoją instalację od 5 lat. Bo przecież Ci co już skończyli budowę dawno tu nie zaglądają :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - nie jestem jedyny co komentuje z pewnym poziomem rezerwy :)

W swoim domu [z działającymi instalacjami] mieszkam juz 3-ci sezon.

Na forum bywam od początku swojej budowy - miałem okazję się tu co-nieco dokształcić, a teraz czasem zdarzy mi się komuś coś doradzić.

Moją instalację i doświadczenia opisywałem wielokrotnie i szczegółowo, podobnie ja i dom - użyj forumowej wyszukiwarki, jeśli nie wierzysz.

Z rezerwą [także nie ja jeden] wypowiadam się, gdy widzę przypadek taki jak Twój, Abovo - gdy ktoś pierwszy raz jest na forum - po to żeby pochwalić coś - np. kotły Ulricha.

 

Fakt - nie mam takiego kotła, więc trudno mi go oceniać. Natomiast uważam że wolno mi wyrazić zdanie o niektórych sposobach marketingowych [podobnie się wyrażałem np. o systemie budowy Praefa/Legalett - ale to z powodu penych wstępnych doświadczeń ].

 

Uważam że Ulrich sobie mocno "nagrabił" w przeszłości, gdy wystartował z intesywną kampanią reklamową - a jako że pracuję w marketingu, to na niektóre sposoby działania bywam uczulony :) [te "japońskie technologie" a do tego po niemiecku = solidnie brzmiąca nazwa, i niegdzie ani słowa że producnt z Korei ]

 

Swoją scieżką każdy może sprawdzić kim jestem - wystarczy w Googlach wpisac moje imię i nazwisko -> widać wprost że pracuję w nieco innej branży :)

 

pozdrawiam ciepło [ bo wiosna ] - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkrab - jako że czuję się do tablicy wywołany, rzeknę, dlaczego tu piszę:

1) bo mogłem byc użytkownikiem kondensata Ulricha, szczególnie że był wtedy wyraźnie tańszy od innych kotłów - ale się nie zdecydowałem

2) dlaczego się nie zdecydowałem - wyłuszczam +/_ wcześniej

 

Fajnie by było gdyby we wszystkich wątkach tego forum pisali ludzie - niestety to tylko ideał: w tym wątku (poza mną niegodną osobą) calkiem prawdopodobnie piszą też ludzie którzy wcale nie mają zainstalowanego Ulricha, ale pociskają kit :-?

 

A ja uważam że warto dbać o wiarygodność wypowiedzi i osób na forum - stąd podaję swoje wyniki poboru gazu, w połaczeniu z informacją o swoim domu - żeby inni mogli porównać ze swoimi - czy to źle ?

 

pozdrawiam - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam serdecznie,

Na początek pozwolę sobie zacytować kolegę Krzysztofa:...

 

[Hej - nie jestem jedyny co komentuje z pewnym poziomem rezerwy

W swoim domu [z działającymi instalacjami] mieszkam juz 3-ci sezon.

Na forum bywam od początku swojej budowy - miałem okazję się tu co-nieco dokształcić, a teraz czasem zdarzy mi się komuś coś doradzić.

Moją instalację i doświadczenia opisywałem wielokrotnie i szczegółowo, podobnie ja i dom - użyj forumowej wyszukiwarki, jeśli nie wierzysz.

Z rezerwą [także nie ja jeden] wypowiadam się, gdy widzę przypadek taki jak Twój, Abovo - gdy ktoś pierwszy raz jest na forum - po to żeby pochwalić coś - np. kotły Ulricha.

 

Fakt - nie mam takiego kotła, więc trudno mi go oceniać. Natomiast uważam że wolno mi wyrazić zdanie o niektórych sposobach marketingowych [podobnie się wyrażałem np. o systemie budowy Praefa/Legalett - ale to z powodu penych wstępnych doświadczeń ].

 

Uważam że Ulrich sobie mocno "nagrabił" w przeszłości, gdy wystartował z intesywną kampanią reklamową - a jako że pracuję w marketingu, to na niektóre sposoby działania bywam uczulony [te "japońskie technologie" a do tego po niemiecku = solidnie brzmiąca nazwa, i niegdzie ani słowa że producnt z Korei ] ......

 

Troche przypomina mi Pan mojego kolegę z branży gazeciarskiej , jest on redaktorem pewnej poczytnej gazety o tematyce motoryzacyjnej......wiec pisze i pisze na temat różnych modeli samochodów - które lepsze, które gorsze ...itd.

Ludziska czytając to pismo myslą sobie ...wow jaki ten gość mądry ....wydaje osądy o autkach....

Znamy sie z tym redaktorem od dziecinstwa , bywamy u siebie czesto i wiem ze gość jest absolutnym ignorantem technicznym ...sam nie potrafi gwozdzia wbic w deske....a jak zlapie gume to wola servis by mu kolo zmienili.

Jedyne co potrafi to dobrze pisze i ludziom z muzgu wode robi.

 

Wniosek z tego następujący skoro sie czegoś nie robiło ,skoro sie czegoś nie ma i skoro się na czymś nie zna to nie powinno sie wypowiadac na ten temat.

Szczegolnie dotyczy to dziedzin technicznych. Sam jestem inżynierem i mam taką zasade ze jesli czegos nie mam nie sprawdzilem to nie wypowiadam sie nten temat.

A jako inżynier (chemik) nie zajmuję się handlem czy tzw marketingiem lecz produkcją.

I jako chemik nie jestem przedstawicielem firmy Urlich. Jestem za to posiadaczem (szczesliwym!)ich pieca kondensacyjnego Kompresor.

Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawel61

Wobec tego pochwal sie Twoim zuzyciem gazu + odpowiednie parametry domu -> nie jestem przeciwko temu zeby merytorycznie (!) dyskutowac i dzieki temu dawać innym informacje co jest dobre a co mniej dobre.

 

pozdr - Krzysiek

PS Jako inzynier chemik (pisalem ze jestem takowym ?) wracam wlasnie .

Czy dzieki temu jestem teraz bardziej wiarygodny ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysku,

Czy bardziej wiarygodny? nie wiem.

A parametry mojego domu są następujące:

Pow. calkowita ca 230m2,

Pow. użytkowa ca 180m2

Technologia Thermomur (stary typ tzn. 2x 5cm styro)

bez piwnic,

Parter :

-wysokość pom 3m

-bez ściam działowych - pow ca 85m2

-cześć odziel scian dzialow cegła - pow ca 25 m2

- podłoga ocieplenie - ca 5cm suprema + 10 cm styro (oczywiście izolacja hydro)

- terakota 85 m2 reszta parkiet.

Gora domu:

-wysokość pom 2,7m

-pow ca 70m2

podłogi 10 cm styro - parkiet

Okna plastiki + weluks drewno w lazience górnej

Strych:

pow ca 40m2

podłoga -deski drewno + 15 cm welna

Dach:

Dwuspadowy Blachodachówka ocieplony 25 cm welny

nie wykonczony od środka

 

W domu nie ma typowej klatki schodowej zamkniętej

Góra i dół - schody debowe w salonie.

Stolarka wewnętrzna dębowa w calości.

 

Zeszłej zimy pierwsze grzanie domu .

Zużycia gazu LPG nie moge podać za sezon bo jeszcze nie mieszkam w tym domu przez okres zimy.

 

Piec gazowy Ulrich Kompresor + zasobnik na wodę 140dm3

 

Instalacja CO miedź - cisnieniowa zamknęta,

Grzejniki Regulusy.

 

Zeszlej zimy (lagodnej) - pobyt w soboty i niedziele - 20C temp w nocy 18C

Przez pierwszy mieśiąc (balem sie ze dostane zawału za zużycie gazu) -tragedia . Pierwszy tydzien grzania ca 18m3 LPg na dobe,

Drugi tydzien ca 12- 15, - zawał tuż tuż- trzeci tydzien oddech ca 8m3 na dobe.

 

Zuzycie ustabilizowało sie na poziomie ok 5m3 jak zostawiałem w dni robocze dom z temp 15c .

 

Pełne dane o zużyciu gazu LPGbede miał dopiero w tym sezonie.

Z mojej kotlowni jestem bardzo zadowolony -zero problemow.

 

Pozdrawiam Pawel61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - napisz po całym sezonie grzewczym, najlepiej całoroczne

zużycie gazu i ile Cie to kosztuje.

 

pozdr ciepło -

 

Krzysiek

PS Pawel61 - ja przed zainstalowaniem systemu grzewczego policzylem sobie ile bedzie zjadał [normalny, nieco uproszczony bilans cieplny w arkuszu kalkulacynym], przestrzeliłem się o jakieś 20% (tzn. przeszacowałem) i żyję dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=]

Drodzy forumowicze, uważajcie na "dobre rady" albo "trafne spostrzeżenia" takich uzytkowników jak . Proponuję przesledzić jego poprzednie posty. Wypowiada się prawe wyłacznie na temat Urlicha i zawsze bardzo dobrze.

Moim zdaniem to zamaskowany pracownik firmy, która przy pomocy haseł "japońska technologia" i używając niemieckobrzmiącej nzwy prowadzi testy tańszych rozwiązań technicznych i zdobywa doświadczenie na tych którzy dadzą się na ich tricki złapać.

Apropos harleya technologia zatrzymala sie w latch 50 ubieglego wieku i dzieki legedzie kupuja dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=]
Drodzy forumowicze, uważajcie na "dobre rady" albo "trafne spostrzeżenia" takich uzytkowników jak . Proponuję przesledzić jego poprzednie posty. Wypowiada się prawe wyłacznie na temat Urlicha i zawsze bardzo dobrze.

Moim zdaniem to zamaskowany pracownik firmy, która przy pomocy haseł "japońska technologia" i używając niemieckobrzmiącej nzwy prowadzi testy tańszych rozwiązań technicznych i zdobywa doświadczenie na tych którzy dadzą się na ich tricki złapać.

Apropos harleya technologia zatrzymala sie w latch 50 ubieglego wieku i dzieki legedzie kupuja dalej :D

Sorki ale sie wtrące, nie jestem ani hydraulikiem ani przedstawicielem, mam Urlicha olejaka juz 3 sezon, odpukać nic, dosłownie zero problemów, może gazowe są be :wink: ale mój ojciec ma tez urlicha już 2 lata gazowca i tez jest ok, ja nie narzekam. Mało pali, 2funkcyjny(nie potrzeba dodatkowego zbiornika) a ze koreański, to co? Honda, robiona w Chinach a każdy sie podnieca. według mnie to dobry piec, przynajmniej ten co ja mam. Pozdrawiam i sie nie gotujcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Od 2 lat wyskakuje kod błędu 09 (problemy z wentylatorem) i piec się zawiesza.(raz kilka razy dziennie - raz ponad miesiąc pracuje bez przerw). Dwóch kolejnych serwisantów nie dało sobie z nim rady, a wymienili:

-presostat (2x)

-płytę główna elektroniki,

-wentylator,

-zawór trójdrożny,

-elektrodę jonizacyjną i zapłonową,

- kondensator zapłonowy (2x)

-sterownik zasobnika (WA05),

-wielokrotne czyszczenia wymienników itp.

-kryzowanie wylotu spalin,

Widać, że działają "w ciemno" w myśl zasady -a może się uda, a z pieca została tak naprawdę tylko obudowa. Gwarancja się skończyła i koszty tych działań rosną niepokojąco. Bojąc się, że może ma to związek z zasilaniem puściłem go przez UPS , a potem pociągnąłem zasilanie z innej fazy ale bez efektu. Może ktoś miał doświadczenia z tym wynalazkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...