Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hubertsain rzeczywiście ładny ten jaśniutki kolorek :-) ładnie się komponuje z brązowymi oknami.

 

My dopiero ruszamy z fundamentami, ale do końca roku chcemy zamknąć domek i już się zastanawiam nad elewacją...

Podoba mi się cegła i zastanawiam się nad obramówkami wkoło okien z płytek ceglanych, ale za chiny żadnego zdjęcia takiej realizacji nie mogę znaleźć :-( W necie może jedno mi wpadło i na tym koniec. Może ktoś robił elewację z obramówkami wkoło okien z cegły (a reszta domu tynkowana).

Planujemy czekoladowy dach (dachówka marsylka), okna chyba białe (ze szprosami). Kolor tynku ecru. I do tego brązową cegłę lub ciemnoceglastą chciałam. Ale wyobraźnia to jedno a realizacja do drugie. I jeszcze głównego inwestora trzeba przekonać ;-) (czyli męża ;-) ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę forum i wątki związane z elewacjami od dłuższego czasu, ponieważ zamierzamy wykończyć swój dom również na gotowo. W tej chwili mamy już położoną blachodachówkę w kolorze czarnym, mamy białe okna, ogrodzenie będzie częściowo z betonu a częściowo metalowe (czarne) i myślimy o elewacji w kolorze szarości z białymi obramowaniami na oknach i balkonach oraz drzwiach garażowych, ewentualnie o łososiowej. A jakie są Wasze opinie? Jaka elewacja ciekawsza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że jest tutaj dużo kompetentnych osób, które może i mnie będą chciały pomóc:)

Otóż rodzice planują zrobić elewację na swój dom, kolorystykę proponują odcienie beżu jednak chcieli oprócz samego koloru dodać kilka delikatnych ozdób może macie pomysł gdzie je umieścić by dom stał się jeszcze bardziej atrakcyjny... (bonie, paski itd) z góry dziękuję za pomysły

IMG_2824.jpgIMG_2819.jpgIMG_2822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojej wypowiedzi dodam jeszcze kilka moich spostrzeżeń, znalazłam projekt który nam się podoba jednak bonie na brzegach domu wg mnie odpadają bo budynek jest za wysoki, rodzice chcieliby bardzo drewniane barierki na balkonach dwa boczne balkony wyglądałyby świetnie jednak czy kolejne 4 z tyłu domu także?

Zdjęcie zaczerpnięte z elewacji Zuzzy 17806256_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że jest tutaj dużo kompetentnych osób, które może i mnie będą chciały pomóc:)

 

Nie zebym sie jakos bardzo "czepial", ale co bylo motywem oblepienia damu balkonami z kazdej strony? Ani to ladnie, ani zdrowo dla kieszeni w zimie (bo nie za bardzo widze miejsce na oklejenie ich 20cm styro). Klopot z nimi bedzie zawsze a z racji ich ilosci bedzie to bardzo duzy klopot.

Tak z wrodzonej babskiej ciekawosci pytam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jesteśmy na etapie tynków zewnętrznych. Wybralismy tynki firmy Kabe tylko na kolor nie jesteśmy zdecydowani . Marzy nam się odcień szarości - czarny mamy dach.Tylko jaka szarość aby nie weszła w odcień brudnego szarego , niebieskiego albo nie daj Boże zielonego. Ma ktoś na elewacji odcień szarości szary jasny ? Poradzcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jesteśmy na etapie tynków zewnętrznych. Wybralismy tynki firmy Kabe tylko na kolor nie jesteśmy zdecydowani . Marzy nam się odcień szarości - czarny mamy dach.Tylko jaka szarość aby nie weszła w odcień brudnego szarego , niebieskiego albo nie daj Boże zielonego. Ma ktoś na elewacji odcień szarości szary jasny ? Poradzcie.

 

moim zdaniem nebraska 2 lub nebraska 3 z Ceresitu ze wskazaniem na 2

nebraska.JPG

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja elewacja jeszcze nie skonczona, ale front juz jest.

Poczatkowo na elewacji mialo byc drewno, ale niestety....finanse juz mocno wyczerpane i trzeba robic oszczednosci

 

Byla jeszcze wersja z wstawkami w kolorze zolto miodowym ale ostatecznie zdecydowalam sie na szarosci

 

Mam nadzieje ze nie jest bardzo zle.... chociaz szkoda ze nie drewno :(

zdjęcie (50).jpg

zdjęcie (51).jpg

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja elewacja jeszcze nie skonczona, ale front juz jest.

Poczatkowo na elewacji mialo byc drewno, ale niestety....finanse juz mocno wyczerpane i trzeba robic oszczednosci

 

Byla jeszcze wersja z wstawkami w kolorze zolto miodowym ale ostatecznie zdecydowalam sie na szarosci

 

Mam nadzieje ze nie jest bardzo zle.... chociaz szkoda ze nie drewno :(

 

Yaa co to za tynk i jakie nr kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...