Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Czy o tej porze roku przy temp. nocą rzędu 6 stopni i wilgotności ok. 80 % można myśleć o ocieplaniu domu z silki wełną???

Mam już zainstalowane okna, elektrycy jutro się wymeldowują, wykonawca chce gonić pracę, bo po 31.12.15 płaci kary.

Czy wykonanie elewacji ma sens z punktu widzenia technicznego (jakie tynki na tą pogodę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Moja elewacja:

cokół:

tynk mozaikowy Baumaster BM 535

sciana:

mineralny tynk cienkowarstwowy POZTYNK-SZ BR 062 Kreisel

farba NANOTECH 006 nanocząsteczkowa elewacyjna farba silikonowa Kreisel

kolor numer 27420

 

[ATTACH=CONFIG]321389[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]321390[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]321391[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]321392[/ATTACH]

 

Piękny projekt, piękny domek, piękna elewacja!!! brawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://images78.fotosik.pl/187/382ea6fac6daaf46.jpg

 

Stan obecny mojego domu, zastanawiamy się nad wyborem okien, firmę mamy już wybraną , jest to Abakus-okna , tylko wybór koloru sprawia nam duże problemy :) okucia drewnopodobne antracyt ( czyli pod dachówke ) albo coś jaśniejszego mahoń, montana itp. w kolorze drewna, co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images78.fotosik.pl/187/382ea6fac6daaf46.jpg

 

Stan obecny mojego domu, zastanawiamy się nad wyborem okien, firmę mamy już wybraną , jest to Abakus-okna , tylko wybór koloru sprawia nam duże problemy :) okucia drewnopodobne antracyt ( czyli pod dachówke ) albo coś jaśniejszego mahoń, montana itp. w kolorze drewna, co doradzicie?

 

 

My również mamy okna z firmy Abakus, już trzeci rok. Okna super, bardzo ciepłe, przy okazji w bardzo dobrej cenie- kilka tysięcy złotych tańsze od analogicznych, dobrze rozreklamowanych...

Myśmy też chcieli okna w antracycie ale sprzedawca zwrócił uwagę, że przy tak ciemnym kolorze istnieje ryzyko powyginania się z czasem ram od wysokiej temperatury. Czy to prawda, nie wiem ale warto o to spytać. Różnica cenowa między białymi a antracytem na całości ok 1200 zł, zostaliśmy przy bieli, dla świętego spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś fajne programy do elewacji?

 

To jak z tą deskę RODEO, warto czy nie warto? Jeśli planuje takie deski to w tym miejscu cieńszy styropian o 1 cm?

 

Robił ktoś elewacje z płyt z betonu architektonicznego? Płyty na stelażu czy kołkowanie stryropianu i klej? Czy nie warto i leeiej tynk betonopodobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy ktoś z was wykonawców lub inwestorów ma opinię na temat tynków silikonowych Mapei ? mam wycenę na tynk Kabe Novalit ( wiem że to nie silikon) i silikonowy Mapei cenowo wychodzi prawie to samo... będę miał całą elewację białą bądź lekko kremową. Nie mam pojęcia co wybrać, dwóch wykonawców obaj chwalą swoje oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku. Zakres naszych prac to zaprojektowanie, wizualizacja oraz wykonanie elewacji budynku jednorodzinnego z lat 70-tych po jego przebudowie, hydroizolacja balkonów wraz z obróbkami i wylewkami. Przy wykonywaniu prac elewacyjnych wykorzystaliśmy styropian grafitowy lambda 0,031, system marki Kreisel w kolorach 29985 oraz 28012, mozaika na cokole Kreisel DDCE. Podbitka grafitowa marki Bryza z oświetleniem LEDowym.

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/1.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/2.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/3.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/4.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/5.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/6.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/7.jpg

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z4/41406/big/8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie drodzy forumowicze!

 

W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.

Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:

1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)

2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu

3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

 

Kolorystyka i materiały już użyte:

1. dach w kolorze ceglastym

2. podbitka drewniana orzech

3. okna okleina orzech

4. rolety beż z palety ncs S1005Y

5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa

6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).

7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

 

To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

 

1448822420875.jpg

1448822423394.jpg

 

Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

 

d front 100.jpg

d zachód 1.jpg

d ogrod 1.jpg

 

Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.

I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

 

W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat ;)

 

Będę wdzięczna za Wasze opinie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez zlobiva
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze!

 

W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.

Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:

1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)

2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu

3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

 

Kolorystyka i materiały już użyte:

1. dach w kolorze ceglastym

2. podbitka drewniana orzech

3. okna okleina orzech

4. rolety beż z palety ncs S1005Y

5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa

6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).

7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

 

To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

 

[ATTACH=CONFIG]347825[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]347826[/ATTACH]

 

Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

 

[ATTACH=CONFIG]347822[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]347823[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]347824[/ATTACH]

 

Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.

I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

 

W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat ;)

 

Będę wdzięczna za Wasze opinie.

 

pozdrawiam

 

 

Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

 

Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

 

Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/

 

Dziękuję za dobre słowo! Mam co do tego projektu małe wątpliwości, dlatego proszę o opinie.

 

Dom jest wybudowany wg gotowego projektu jeleniogórskiej pracowni architektonicznej. Jeśli chodzi o to co widzisz na wizualach, to są to moje wytwory. To niestety pierwszy projekt elewacji za jaki się wzięłam. Chciałam to oddać fachowcom, bo czuję, że mam braki w wiedzy i liczyłam, że zaproponują coś ciekawego. Niestety nie znalazłam nikogo, kto chciałby się tym zająć. Jedny chętny projektant i wykonawca, który chciał się podjąć wyzwania, zrezygnował po zobaczeniu projektu domu. Chyba liczył na coś bardziej współczesnego, na czym mógłby się wyżyć. aha! w grupie poświęconej architekturze na FB zgłosił się do mnie jakiś student, który chciał zrobić projekt elewacji 2d za kilka stówek.

 

Ponieważ zajmuję się trochę projektowaniem wnętrz, z powodu braku chętnych, spróbowałam sama wymyślić coś co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety zaczynając projektowanie wnętrz domu nie zakładałam, że będę się sama mierzyć z elewacją i przenosząc projekt do programu, nie uwzględniłam wysokości cokołu. stąd w wizualach taras jest na poziomie gruntu i cokołu nie widać. A w rzeczywistości bryła będzie wyższa, a taras 3 stopnie powyżej poziomu gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...