Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Temat sprzedazowy, drugi koniec Polski, południe - opolskie

 

Tynk TNB

szary wg wzornika GRE 6730

biały: nasza własna receptura barwienia po próbach i błędach.

IMO - biały jest obłędny - ale co kto lubi.

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/glucholazy/1.jpg

 

2

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/glucholazy/2.jpg

3.

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/glucholazy/1.jpg

 

 

fighter1983 czy ten siwy/biały kolor malowane są na różnych płaszczyznach ?? W sensie chodzi mi o to, czy elewacja rozdzielona jest tylko kolorem czy może styro kładzione jest w rożnych grubościach tworząc różne płaszczyzny, czy malowane jest to na płasko ??

 

Zastanawiam się czy własnie nie zrobić u siebie szczytów w innym kolorku, bo tak to będę miał jedną wielką ścianę szczytową z małym okienkiem. Tylko własnie nie wiem, czy takie odcięcie samym kolorem bez stworzenia innych powierzchni grubością styro będzie fajnie wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

fighter1983 czy ten siwy/biały kolor malowane są na różnych płaszczyznach ?? W sensie chodzi mi o to, czy elewacja rozdzielona jest tylko kolorem czy może styro kładzione jest w rożnych grubościach tworząc różne płaszczyzny, czy malowane jest to na płasko ??

 

Zastanawiam się czy własnie nie zrobić u siebie szczytów w innym kolorku, bo tak to będę miał jedną wielką ścianę szczytową z małym okienkiem. Tylko własnie nie wiem, czy takie odcięcie samym kolorem bez stworzenia innych powierzchni grubością styro będzie fajnie wyglądać...

jedna grubosc, w jednej plaszczyznie. i to nie jest malowane tylko 2 kolory tynkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/hubert/3.jpg

 

A myślałam, że u mnie jest pierdolnik, bo dwa kolory drewna :) Inne na tarasie inne na elewacji.

A tutaj, wszystko z innej mańki :)

Gont (dachówka), tynk na elewacji, pseudodeski elewacyjne,ramy okienne,rolety, granit i deska (kompozyt?) tarasowa.

Z całym szacunkiem, ale brakuje tylko złoconej matki boskiej i białego gołąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/hubert/3.jpg

 

A myślałam, że u mnie jest pierdolnik, bo dwa kolory drewna :) Inne na tarasie inne na elewacji.

A tutaj, wszystko z innej mańki :)

Gont (dachówka), tynk na elewacji, pseudodeski elewacyjne,ramy okienne,rolety, granit i deska (kompozyt?) tarasowa.

Z całym szacunkiem, ale brakuje tylko złoconej matki boskiej i białego gołąbka.

:) Wez pod uwage ze to jest poczatek remontu budynku. Byla ten zolty tynk wszedzie odpadajacy, odpadajace plytki na tarasie.

Zaczelismy od desek i od kamiennego dywanu. Wiosna 2020 to wymiana elewacji calej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "deski" wyglądają strasznie. Jakby miały zaraz odpaść :p

Zapewniam: nie odpadają ani nie odpadną.

Wygląd jest rzeczą gustu: miały być nieregularnie pomalowane i są, zawsze można położyć 2 i 3 warstwę bejcy co ujednolici kolor.

O gustach się nie dyskutuje.

Ja osobiście już rzygam tymi trendami: kilka lat temu żółte, później bezyk i brazik, teraz bialo-szary i graficik jest " elegancki"

Każdy sobie wybiera tak jak jemu się podoba, ja staram się poprawnie dobrać materiały lub wykonać tak żeby to było trwałe.

I podobać z mojego pkt widzenia ma się wylacznie jednej osobie: mojemu zleceniodawcy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Wez pod uwage ze to jest poczatek remontu budynku. Byla ten zolty tynk wszedzie odpadajacy, odpadajace plytki na tarasie.

Zaczelismy od desek i od kamiennego dywanu. Wiosna 2020 to wymiana elewacji calej.

 

Mnie się bardzo podoba jest fajnie i eklektycznie a nie ta hujowizna jak u wszystkich. mam pytanie co to za kamien na tarasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba jest fajnie i eklektycznie a nie ta hujowizna jak u wszystkich. mam pytanie co to za kamien na tarasie?

Greinplast Greinstone kamień rzeczny

Kamienny dywan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO a to jest w jednym kawałku czy w kafelkach poproszę o info

To się układa jak gruby tynk mozaikowy tyle że można po tym chodzić. Ponadto to natychmiast odbiera wodę, oddając ja w dół i odprowadzając pod spodem.

To jest zdylatowane jak każdy taras tyle że dylatacji na kamiennym nie widać.

Znajdź mój profil na FB : med-bud zobaczysz więcej zdjęć w tym z etapu wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się układa jak gruby tynk mozaikowy tyle że można po tym chodzić. Ponadto to natychmiast odbiera wodę, oddając ja w dół i odprowadzając pod spodem.

To jest zdylatowane jak każdy taras tyle że dylatacji na kamiennym nie widać.

Znajdź mój profil na FB : med-bud zobaczysz więcej zdjęć w tym z etapu wykonania

 

A możesz napisać coś na temat elastolithu? Widziałem kilka realizacji na zdjęciach, całkiem fajnie to wygląda, nie widziałem nigdy na żywo, poleciłbyś odradził, jakieś ogólne przemyślenia co do produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO a to jest w jednym kawałku czy w kafelkach poproszę o info

Po wykonaniu stanowi optycznie jeden element. Wygląda jak wycięte na wymiar z jednej wielkiej płyty i polozone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś na temat elastolithu? Widziałem kilka realizacji na zdjęciach, całkiem fajnie to wygląda, nie widziałem nigdy na żywo, poleciłbyś odradził, jakieś ogólne przemyślenia co do produktu?

Elastolith od samego początku nie do końca mi się podobał jako rozwiązanie (pierwszy kontakt parę lat temu) . Realizacja na zdj pokazała pewne trudności a raczej reżim którego trzeba bezwzględnie przestrzegać, temperatura i opady. Natomiast to świeża realizacja - 2 miesiące jeszcze nie ma :) mało można powiedzieć po takim okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Wez pod uwage ze to jest poczatek remontu budynku. Byla ten zolty tynk wszedzie odpadajacy, odpadajace plytki na tarasie.

Zaczelismy od desek i od kamiennego dywanu. Wiosna 2020 to wymiana elewacji calej.

 

 

To wiele wyjaśnia :) Efekt końcowy może być imponujący, póki co (eufemizmu użyję), nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele wyjaśnia :) Efekt końcowy może być imponujący, póki co (eufemizmu użyję), nie zachwyca.

bardziej wprost: dupy nie urywa :)

poczekaj na wiosne :D bedzie optycznie znacznie lepiej. teraz bylo malo czasu (pogoda) i inwestor z $$$ srednio przygotowany, ale trzeba bylo robic bo sie woda lala z balkonu. zwlaszcza ze zaczelismy od najdrozszych rzeczy do zrobienia: deski i prawie 40m2 kamiennego z hydroizolacjami i profilami to fura pieniedzy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Reanimacja elewacji, prace naprawcze, efekt koncowy niestety nie powala, ale nic wiecej nie dalo sie zrobic.

Zaczynalismy ze stanu takiego: >> klik <<

Zakonczylismy na stanie takim: >> klik <<

 

Wszystko przeciwko, pogoda, goniacy czas przeterminowanego tynku, komplikacje w obrobkach blacharskich, i ten nieszczesny Carbon 1mm wiazacy blyskawicznie.

 

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/marki/1.jpg

 

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/marki/DSC_0221.jpg

 

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/marki/DSC_0222.jpg

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła nadzieja, że z mojej elewacji coś jeszcze będzie :D

a co tam u Ciebie nie teges? te naprawy to paskudny temat jest. Duzo kosztuja, generuja negatywne emocje, pozostaje niesmak i szkoda kazdej ze stron zainteresowanych zdarzeniem tak na prawde.

aktualnie walczymy - a raczej nie walczymy (wstrzymanie prac) z wlasnym bledem ktory nam sie zdarzyl na starcie tego roku. Jutro moze jakies ustalenia konstruktywne beda i w ktoryms kierunku sprawa nam sie ruszy.

Ech... koncowka roku poprawka po kims i to takie koszty tej poprawki ze az serce krwawi ile to kosztowalo inwestora, na dodatek dla nas malo rentowne i bardzo ryzykowne wejscie na budowe w takim stanie - a tylko dlatego, ze dostarczalismy tam towar i znowu ten cholerny jak to mawia moj klient "Bog Honor Ojczyzna".

A w tym roku sami mamy wpadke... i trzeba posypac glowe popiolem i wyjsc z twarza i posprzatac rozlane mleko

Ech...

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...