Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, teraz, to sie waham pomiedzy tym Twoim 10030 a tym, ktory sobie upatrzylam 10040 :-?

Sure, nie masz, jakiegos innego zdjecia swojego domu?

Chcialbym zobaczyc ten kolor czy jest bardziej ecru czy szary.

Mogę coś poszukać,wrzucę do moich komentarzy, bo na razie to tylko 1 ściana (deszcz wypłoszył moich tynkarzy, będą kończyć za 1-2 tygodnie, będzie więcej fotek)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze w temacie mojego domku.

Przypomnę:

Dach - antracyt

Okna - złoty dąb

Elewacja - biały i jasnoszary - do zrobienia

Parapety antracyt - też dopiero będą robione

I zastanawiam się, czy

drzwi i brama złoty dąb?, czy może szary...

podbitka: złoty dąb, biała...

 

Domek do podglądnięcia na stronie

http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1506&idk=3&strona=&str=projekty.php

 

I tu zastanawiam się nad radą:

Drzwi bym dała złoty dąb ( wtedy z drewna bejcowanego) lub w kolorze bramy, natomiast bramę dobraną do elewacji - jasnoszarą. Unikniesz okleiny drewnopodobnej na takiej dużej powierzchni i brama nie będzie zaakcentowana, bo i po co? O podbitce się nie wypowiadam, bo trzeba by domek zobaczyć.

 

Bo jak widać bryła garażu jest wysunięta względem wejścia do domu, czyli jest taka masywna (do tego brama duża na dwa stanowiska a nie dwie małe jak w projekcie), może warto więc dać bramę szarą czyli zbliżoną do koloru elewacji, nie będzie on wtedy taka zwalista, ciężka... i do tego drzwi i okna złoty dąb, czy może drzwi też szare jak brama????

 

Może macie zdjęcia takich nietypowych rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo zbzikuję!!

Buduję domek wg. projektu Koliba Archetonu-http://www.archeton.pl/projekt/koliba-132-360-opisogolny-a48b1b6fd63ae236f4fae46686349025)

 

Okna mahoniowe, brama i drzwi mahoniowe, dach -blachodachówka w kolorze powiedzmy brąz wpadający w bordo. Problem oczywisty - jaka elewacja???? Oczywiste dla mnie jest że najbezpieczniejszy będzie mleczny, jasny. Ale jasnych kolorów jest mnóstwo. Podpowiedzcie proszę jaki powinien być odcień- ciepły czy zimny, bardziej beżowy czy ecru, bo już wariuję. No i co jeśli mąż upiera się nad ciemniejszym beżem, kawą z mlekiem:(???

A może wogóle walnę majtkowy róż i po sprawie (miałaś rację :wink: Blutka..)

Dodam że lubie styl raczej nowoczesny, minimalistyczny, drzwi z poziomymi przeszkleniami, balkony będą proste drewniane albo metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem ze te beże/ecru są najodpowiedniejsze ale niewiem czy do mahoniowych okien lepszy zimny złamany biały, chłodny beż, czy może taki mleczny, budyniowy( waniliowy mniam) znaczy ciepły:) ja sie na tym kompletnie nie znam. No i nielubię żółtych odcieni:((

Pokażcie swoje mahoniowo-deserowe domki ok??

HELP!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ludzie poratujcie bo zwariuje ;)

Musze do jutra podjac decyzje o kolorze stolarki okiennej a co za tym idzie drzwi i bramy garazowej.

 

Dachowka brazowa Rupp ceramika (jest tylko jeden braz u nich - jest to taki ciemny gleboki braz raczej chlodniejszy niz na zdjeciu ponizej) kominy klinkier identyczny jak dachowka, filar przed wejsciem ten sam klinkier co kominy.

http://www.monier.pl/uploads/pics/syrius_13.jpg

 

Okna oknoplast - chcialem dac ich dab bagienny - bardzo ciemne, pasowaly by do dachowki i slupkow przed wejsciem tzn nie odcinaly sie niemal, ale....

 

Teraz tak sobie ogladam i mam wrazenie ze bedzie tego ciemnego za duzo, i moze lepiej zeby okna, dzwi, brama garazowa odcinala sie od tego ciemnego dachu nieco. I tu bardzo podoba mi sie orzech stosowany w oknoplascie.

 

Jakies poczucie estetyki mam i generalnie poszedl bym w te ciemne zeby nie odcianaly sie od dachu, z drugiej strony boje sie ze bedzie to wszystko strasznie smetne. Orzech jest za to bardzo ladny, daje takie cieplo "drewniane" ale nie daje az takiej zolci w sloncu jak zloty dab. Dab bagienny natomiast jest do bolu ciemny i zimny.

 

Ladnie bedzie brazowa ciemna dachowka, takie same slupy przy wejsciu /brazowy klinkier/ i orzechowa stolarka okienna i drzwiowa?

 

Myslalem zeby bylo cos jak ponizej, ale nie wiem czy okna o ton jasniejsze - wlasnie orzech nie beda lepsze - dachowka na zdjeciu tez podobno braz tylko z powodu pogody wyszlo tak ciemno

 

http://img142.imageshack.us/img142/8236/pict59471nx9.jpg

 

pozdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowka na zdjeciu tez podobno braz tylko z powodu pogody wyszlo tak ciemno

Dachówka na zdjęciu to brąz z robena.Ona jest w rzeczywistości troszkę ciemniejsza od ruppa.

 

Może powiem jak ja planuję.A żeby było śmieszniej buduję ten sam dom który zaprezentowałeś na zdjęciu.

- dąb bagienny okna

- dachówka roben brązowa(już kupiona)

O gustach się nie dyskutuje..... :wink: więc ciężko radzic.Mnie osobiście się podoba takie jednakowe zestawienie kolorystyczne :D

 

A może zrób tak:

Zabierz ze sobą jedną dachówkę i na spokojnie porównaj na miejscu przy okleinie.Wtedy napewno będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ciemną tylko blachodachówkę Plannja Brąz satyna

Zobacz jak komponuje się z oknoplastem w złotym dębie (dziennik)

 

Dzieki, ale musi byc elewacja zeby wiedziec czy to zagra - patrze jednak tak sobie i mam wrazenie, ze czy to bedzie dab bagienny, orzech czy zloty dab jak u Ciebie to przy stonowanej jasnej elewacji moze dodatkowych listwach ze styro przy oknach w innym odcieniu niz sciany i tak bedzie to ladnie wygladalo.

W debie bagiennym po prostu powazniej, bardziej zachowawczo - w jasniejszych kolorach bardziej wesolo, cieplej jesli mozna tak powiedziec. Mysle jednak ze we wszystkich tych przypadkach o ile nie da sie tynku w kolorze zielonego markera lub innego od czapy - bedzie ladnie.

 

Oczywiscie biale okna zagraja wszedzie, ale nie chce ze wzgledow praktycznych - brzydko sie starzeja ;)

 

Pogrzebie jeszcze w necie za zdjeciami elewacji - jutro umowa na okna i ostateczna decyzja.

 

Jesli ktos ma brazowy dach, kominy i np slupki a ma jakies fotki albo linki do elewacji bede dzwieczny bardzo.

 

Problem z bagiennym jest jeszcze taki ze ciezko dobrac bramy garazowe bo np normstahl nie ma takiego dekoru a orzech jak najbardziej - niemal identyczny jak ten z oknoplastu.

 

Pozdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie wybrał to i tak będzie ładnie, bo najwięcej zależy od elewacji :wink: Każdy dom jest ładny, jak ma dobrze dobraną elewację... A jeśli chodzi o ciepłe kolorki to ja właśnie z tego względu zmieniłam kolor okien z orzecha na złoty dąb :lol: Dębu bagiennego nie brałam pod uwagę, choć z bliska mi się podobał, lecz na elewacji wygląda (zwłaszcza z odległości) jak czarny i rzeczywiście sprawia, że elewacja staje się bardziej poważna, mniej ciepła :roll: Tak wię powodzenia w podjęciu decyzji, na pewno będzie dobra :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...