Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://lh6.ggpht.com/_QEgLSEqE-Xo/Sq1avPmkc2I/AAAAAAAAAtU/c3vj-KXiIa4/s720/od%20frontu.JPG

 

Ladny domek i kolor elewacji.

 

Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??

Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny kolor spokojny elegancki

czy mozna sie dowiedziec jaki to tynk

bialy i malowany czy odrazu barwiony?

pozdrawiam

 

barwiony. tak nam radzili murarze i znajomi.

 

a w ogole to wybralismy baranka 2 mm, jakims zbiegiem okolicznosci polozyli nam kornik 2 mm ... i w sumie dobrze wyszlo, bo teraz elewacja nam sie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??

Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?

 

Nasza elewacja jest bardzo jasna i nie łapie żadnego kurzu, a po deszczu wystarczy ewentualne błoto polać wodą albo zetrzeć na sucho/zamieść (jak pisałam wyżej)

ale:

po pierwsze mamy farbę silikonową

po drugie żadnej struktury, tynk jest gładki, gipsowy (nie ma zakamarków do osiadania kurzu i brud ma gorszą przyczepność)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :D dachówka RuppCeramika sirius, tynk silikatowy firmy KABE nr 1010. pozdrawiam

 

karkoludku czy na pewno jest to kolor Kabe nr 1010, a nie 10110?

Właśnie zamówiliśmy kolor na naszą elewację wybraliśmy 10130 (bardzo podobny do Twojego) i dlatego dopytuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??

Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?

 

Nasza elewacja jest bardzo jasna i nie łapie żadnego kurzu, a po deszczu wystarczy ewentualne błoto polać wodą albo zetrzeć na sucho/zamieść (jak pisałam wyżej)

ale:

po pierwsze mamy farbę silikonową

po drugie żadnej struktury, tynk jest gładki, gipsowy (nie ma zakamarków do osiadania kurzu i brud ma gorszą przyczepność)

Pozdrawiam.

 

Pewnie i tak jest poniewaz widzialam duzo jasnych elewacji, tak naprawde to jestem troszke laik w tym temacie i jak rozumiem kiedy czytam - "bialy i malowany czy odrazu barwiony?

Chodzi i dobieranie koloru farby, po uprzednim otynkowaniu lub juz gotowego tynku?? Tynki silikonowe? :-? Czy jest jakis program w ktorym mozna wybrac kolorki?

Taaaak u mnie planowany jest tynk gladziutki jak niemowleca pupcia ;) nie lubie jakis "upiekszaczy ; prostota w swoim rodzaju jest juz piekna ;) jak mawiala pewna witch

Pozdrawiam cierpliwych i nie krecacych glowa z grymasna mina podczas czytania moich postow :wink:

 

I jeszcze jedno; mysle o bezowej elewacji aleee rowniez o lekko brazowej, bardzo jasny braz tylko nie umiem sobie tego wyobrazic na tym domie, czy jasny braz bedzie ok? czy trzymac sie uprzedniego - bezowego?

 

http://lh5.ggpht.com/_07pZyfjzQJk/Sqal_1p72kI/AAAAAAAACNI/Smx4eE4UePI/s800/SDC12302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

karkoludku czy na pewno jest to kolor Kabe nr 1010, a nie 10110?

Właśnie zamówiliśmy kolor na naszą elewację wybraliśmy 10130 (bardzo podobny do Twojego) i dlatego dopytuję :wink:

 

na kubełku z tynkiem widnieje ten numer i pamiętam że przy zamawianiu też go podawałam więc powinno sie zgadzać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :cry: :roll:

Nie wiem jaki dać kolor na elewację :( Dach jest czerwony (ceglasty), okna białe, podbitka Gamrat tzw.ciemny dąb, rynny brązowe.

Wiadomo, że najbezpieczniejszy kolor to kremowy / ecru itp. ale co jeszcze? :o :o

Pomyślałam o "kawie z mlekiem" i do tego obramowanie styropianem okien na biało. Jak myślicie będzie pasować?

 

 

http://images33.fotosik.pl/303/e7377295afdefc13med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go oddzielnie nie uwydatniała, tzn. już bez obramówek w kolorze elewacji, jedynie filary można podkreślić, ale wtedy pasowało by tym samym kolorkiem co obramówki, a jak ma być biały - jasny to może szybko się ubrudzić w tak dostępnym miejscu, chociaż teraz są takie tynki, że się nie brudzą :lol: :wink:

albo kontur łuczku i falarki w innym kolorze niż elewacja, okien nie jest dużo więc nie powinny się zlewać te wszystkie obramówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, bardzo ładny, ciepły kolor :D U mnie by też taki pasował.

Jaki to tynk i i kolor (numer?)

A dzięki :)

Tynk to Weber chyba silikatowy - kolor 140 D. Kolor jest o tyle ciekawy, że jak świeci słońce, to jest to lekkie ecru, wpadające w biały, a jak jest w cieniu, to taki cieplejszy żółty się wydaje. Jak świeci słońce, to mi się odcień bardzo podoba, a jak jest w cieniu, to mam wrażenie, że za ciemny... ale podejrzewam, że tak jest z każdym kolorem - nie wygląda tak samo w ciągu całego dnia.

Zresztą to widać na frontowej i bocznej elewacji - ten sam kolor, a wygląda jak 2 odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karkoludek napisał:

Dziękuje dachówka RuppCeramika sirius, tynk silikatowy firmy KABE nr 1010. pozdrawiam

 

 

karkoludku czy na pewno jest to kolor Kabe nr 1010, a nie 10110?

Właśnie zamówiliśmy kolor na naszą elewację wybraliśmy 10130 (bardzo podobny do Twojego) i dlatego dopytuję

_________________

Andromeda I-bliźniak z małymi zmianami

http://www.dobredomy.pl/?id_project=18

Sprzedam NOWE KOŁNIERZE DO OKIEN POŁACIOWYCH FAKRO EHN (8szt, wymiar 78x160). Kolor RAL 8019 (ciemny brąz).

witam

przymierzamy sie rowniez do tego koloru 10130

i ty i karkoludek macie racje

sa 2 wzorniki tynkow kabe nowy i stary i tsad rozne numery

pozdrawiam

dzisiaj zamawiam tynk albo kabe 2 milimetry baranek albo webera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...