Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

maciejki Wysłany: Wto, 3 Listopad 2009 18:54 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

eleuteria....i tu Ciebie znalazlam!!!

Twoj domek wyglada przepieknie!!!co to za plytki na tarasie!??

a kuchnie moze tez pokazywalas ??badz łazienke ?

 

To taki mały szpieg z Ciebie ha ha, ale miło, że i elewacja Ci się podoba. Kuchni, ani łazienki nie pokazywałam. Jak znajdę odpowiedni wątek to wrzucę jakieś fotki.

 

A płytki na tarasie? Niestety nie pamiętam. Może i ładne ale strasznie niepraktyczne... troszkę wody i łyżew nie potrzeba, jazda bez trzymanki jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moze mi ktos z forumowiczow podpowiedziec jakiej szerokosci powinny byc opaski wokol okien aby optycznie obnizyc dom i czy w zwiazku z tym np gorna czesc powinna byc wezsza niz boczne.

 

Do soboty musze podjac decyzje - domek juz ocieplony styropianem zostaly tylko jeszcze te opaski. Nizej zdjecie - troszke nieaktualne :wink:

 

http://img9.imageshack.us/img9/8628/fotki497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze widzialam tylko równej szerokości opaski wokół okien

 

może nie dowaj dolnej opaski pod parapetem

 

opaska optycznie powiększa okno jeśli chcesz by wizualnie poszło w górę trzeba dać szerszy styropian na gorze okna

 

Najlepiej poproś by chłopaki wycieli ci kilka wesji obramówek przypieli gwoździkami i wtedy będzie widać jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne Wasze elewacje - można znaleź inspirację do własnego - ja mam narazie ocieplony dom, ale jeszcze bez kolorku. Parapety mam klinkierowe, a okna kolor orzech, dachówka na jesień. Ale ostanio przyszły mi do głowy obramowania okien wykonane z płytek kilinkierowych (może nawet nie całe okna tylko dół i kawałek boku - mam to w głowie, ale nie widziałam zdjęć- może ktoś tak ma i pochwali się zdjęciami. A może mam niezbyt mądry pomysł i tak się nie robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ostanio przyszły mi do głowy obramowania okien wykonane z płytek kilinkierowych (może nawet nie całe okna tylko dół i kawałek boku - mam to w głowie, ale nie widziałam zdjęć- może ktoś tak ma i pochwali się zdjęciami. A może mam niezbyt mądry pomysł i tak się nie robi?

 

U nas w regionie to bardzo popularny pomysł i - jeśli wykonanie nie jest liche - bardzo praktyczny. Też tak planowałam u siebie, ale ze względu na niewielkie odstępy między oknami w wykuszu zdecydowałam się na obłożenie klinkierem jedyne fragmentów wewnętrzych, tuż przy ramie okna.

Na zdjęciach zamieszczonych na naszym blogu widać, jak takie wykończenie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w regionie to bardzo popularny pomysł i - jeśli wykonanie nie jest liche - bardzo praktyczny. Też tak planowałam u siebie, ale ze względu na niewielkie odstępy między oknami w wykuszu zdecydowałam się na obłożenie klinkierem jedyne fragmentów wewnętrzych, tuż przy ramie okna.

Na zdjęciach zamieszczonych na naszym blogu widać, jak takie wykończenie się prezentuje.

 

Faktycznie ładnie to wygląda, ale ja mam okna w kolorze orzech i takie ciemne obramowanie jakoś mi nie pasuje. Wolałabym raczej klinkier pod oknem, albo na rogach. Szukam dalej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyborze kolorów klinkieru znalezienie czegoś jasnego do ciemnych okien nie powinno być przecież problemem :)

 

Tu też ramy okien są ciemne (opaski bardzo stylizowane, bo to budynek objęty ochroną konserwatorską, ale jako inspiracja może służyć).

http://picasaweb.google.com/skryptorium/Inspiracje#5402945852979824722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyborze kolorów klinkieru znalezienie czegoś jasnego do ciemnych okien nie powinno być przecież problemem :)

 

Tu też ramy okien są ciemne (opaski bardzo stylizowane, bo to budynek objęty ochroną konserwatorską, ale jako inspiracja może służyć).

http://picasaweb.google.com/skryptorium/Inspiracje#5402945852979824722

 

Dzięki! Piekne to nie jest ale zainspirować się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się zakochałam w tej elewacji :D - nie będziecie krzyczeli jak sobie zgapię koncepcję ? - prośba o info jaki to kolor i z jakiego wzornika kolorów, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...