Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Poza tym ci co ocieplali dom skryli pod styropian piorunochron a woda spływając po część drutu z dachu powoduje zaciek rdzy na elewacji..i co z tym zrobić

:roll:

 

Hej - wydaje mi sie, ze drut z piorunochrona nie moze byc schowany w styropianie - zacieki na elewacji to moze byc najmniejszy problem...

 

:roll: noooo też przemknęło mi, że być może i inny problem z zaklejonym piorunochronem. hmmmm

a więc modyfikować :roll: coby woda nie zacieków nie robiła czy montować nowy :roll:

 

echhh fachowcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

stoimy przed wyborem koloru elewacji, mamy dachówkę cementową w kolorze grafitu a okna i bramy w kolorze orzech. Planujemy tynk silikonowo na wzorniku z Bolixa spodobał nam się kolor taki bardzo jasno wrzosowy (42F nr. koloru na wzorniku) tylko się zastyanawiamy jak to będzie wyglądało? czy ma ktoś może takie kolory na elewacji i mógłby podzielić się zdięciami???

A jaki kolor elewacji wy byści proponowali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor okien mam chyba inny,ale dach bardzo zblizony-z tego co piszesz.Ja mam zamiar wybrac Webera silikon,wahamy sie pom. jakas ''brzoskwinka'' , czy czyms zoltawym lekko,bezem....albo ostatecznie sino-bialym,pod podbitke,parapety szare i narozniki,chyba fajnie by to u mnie pasowalo.Dylemat mamy,gdyz maja kopcacego caly rok sasiada,boimy sie bardzo jasnych kolorow,tez tego,ze z czasem same z siebie wyblakna i lekko sciemnieja....Jaka fakture robisz?Planuje baranka 1.5 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weendy :D , dołączam do grona proszących o rodzaj i kolor Twojego tynku!

 

Cieszę się,że znalazłam Twoje zdjęcia, bo także marzy nam się taki kolor elewacji.

Przerabiałam w myślach kolory kremowe, zielone, ceglaste ale ostatecznie

kolor Waszego domku wydaje się nam idealny, no i sprawdzony u Was na dużej powierzchni.

Dach będzie antracytowy, więc prawie czarny, a obwódki wokół okien i drzwi z jasnej cegły klinkierowej.

Gratulujemy pomysłu i realizacji, Twoje fotki upewniły mnie co do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Wasze domki.

Ja też chciałabym pokazać swoją Karmen

 

http://images36.fotosik.pl/158/fc7b7f113248cb20med.jpg

http://images49.fotosik.pl/271/dae0bddb74697e30med.jpg

http://images42.fotosik.pl/187/135831a4a6111958med.jpg

 

Ślicznie!!!!! A ja wszędzie szukam wolich oczek a tu proszę taka konspiracja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jesteście :) dziękuję.

STEFANY: Opaski to styropian kupiony u producenta ( prywatny domek w Kielcach) poszukam nazwy firmy. Pojechaliśmy tam i właściciel nam pomógł wybrać. Jakieś dobre ceny miał- ale to chyba już przyślę na priv.

MonikaC :) a przypadkiem nie jesteśmy sąsiadami? Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY: Opaski to styropian kupiony u producenta ( prywatny domek w Kielcach) poszukam nazwy firmy. Pojechaliśmy tam i właściciel nam pomógł wybrać. Jakieś dobre ceny miał- ale to chyba już przyślę na priv.

 

To ja też poproszę namiary na tego producenta. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, oto moj pierwszy wpis na forum wiec 'starych wyjadaczy' prosze o wyrozumialosc :)

 

Wydaje mi sie, ze przeszukalam juz wszystko wzdluz i wszerz, przejezdzilam wszystki katki i zakatki i nadal nic. :bash:

Szukam ciekawej elewacji dla naszego domu, ktorego budowa zaczyna sie juz w sierpniu, ma to byc klinkier.

Wsteonie myslelismy o szarym kolorze z CRH - Tytan, Nepal lub Tybet, ale im blizej jestesmy podjecia finalnej decyzji tym wiecej obaw. Bo moze cos w czerwieni/ brazie? (np Rustika)

No i jak juz bedzie kolor klinkieru to co dalej?

 

Dodam ze nasz dom jest raczej z tych rozlozystych, z dachem kopertowym, poddasze uzytkowe.

POMOCY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka.Z napisała:

Szukam ciekawej elewacji dla naszego domu, którego budowa zaczyna się już w sierpniu, ma to być klinkier.

Szczerze mówiąc to szukać możesz ale czy to będzie ta elewacja to zdecydujesz dopiero gdy domek już będzie stał . Trzeba spojrzeć na to co powstało i dopiero szukać inspiracji... Na elewację masz jeszcze bardzo duuuużżżooooo czasu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka.Z napisała:

 

Na elewację masz jeszcze bardzo duuuużżżooooo czasu.

Pozdrawiam.

 

Stały bywalcu, nie bardzo duuuzo czasu, jesli nie zatwierdze elewacji klinkierowej to mocno zmieni sie projekt (nie bedzie sciany 3warstwowej).

A niestety zmysl wyobrazni jest u mnie ograniczony do minimum. Albo nawet jeszcze bardziej :(

Dlatego bardzo prosze o wszelkie linki/ zdjecia z elewacja klinkierowa, najchetniej w kolorze szarym/ grafitowym lub czerwonym.

Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...