Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu trafiłam na ten wątek,przeglądnęłam go od początku i niestety nie znalazłam tego czego szukałam:(

Mam gorąca prośbę.Macie może elewacje w kolorze popielu,siwym?Ale z czarnobrązową dachówką i nie białymi oknami...najlepiej ciemny brąz.

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelnkie komentarze...dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

czy możecie doradzić jakiego koloru zrobić opaskę wokół domu, no i przy okazji jakie kolory na taras i ganek?

na zdjęciu kolor wyszedł trochę bardziej żółty niż jest w rzeczywistości, ale i tak kolor na domu zaskoczył mnie w porównaniu z "próbką"

Nie wiem czy opaskę w brązie, w bordo (klinkier?), albo kamienie. poradźcie coś, opaski nie ma za dużo, większy problem mam z tym gankiem i tarasem

P1050070 (Medium).JPG

P1050069 (Medium).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu trafiłam na ten wątek,przeglądnęłam go od początku i niestety nie znalazłam tego czego szukałam:(

Mam gorąca prośbę.Macie może elewacje w kolorze popielu,siwym?Ale z czarnobrązową dachówką i nie białymi oknami...najlepiej ciemny brąz.

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelnkie komentarze...dziękuję

 

Ja tez jestem tu swieza :D ale jak przegladalam blogi z budow to pewna bardzo aktywna forumowiczka budowala taki nowoczesny domek w slicznie szarej elewacji i ciemnym dachem- to mogl byc antracyt. Niestety nie pamietam imienia, obrazek chyba miala z Kill Billa. Jeszcze na tym, etapie nie wiem gdzie szukac blogow, a historie stron www wyczyscil mi maż :) Powodzenia! :D

PS wnetrza byly idelnie dopasowane klimatem to zewnatrz

Edytowane przez Kajka.Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym zapytac o elewację z termo jesionu. Warto? Podobno wystarczy raz na 3 lata olejowac, chciałabym ten termo jesion polaczyc z łupkiem, myslę ze wygladalony fajnie tylko zastanawiam mnie ten termo jesion. Może ktoś ma taka elewacje i moze podzielic sie doswiadczeniami? Lub wie cos na ten temat?

Pozdraiwam

Aga&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gosia samosia - ja też jestem tu nowa i, podobnie jak Ty, szukam inspiracji do elewacji w szarym kolorze. Także planuję czarno-brązową lub czarną dachówkę i okna w kolorze winchester. Myślę, że taka jasnoszara elewacja powinna ładnie się z tym komponować, do tego planuję białe opaski wokół okien i drzwi dla rozjaśnienia i rozweselenia tych wszystkich szarości. Chętnie bym jednak zobaczyła do na jakichś zdjęciach, więc również o nie proszę, jeśli ktoś takowe posiada:) Z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaros:)...ogólnie mało na necie elewacji w popielu ale mimo tego u mnie klamka zapadła:)

dachówka czarny-brąz,nadbitka w kolorze okien drzwi i bramy garażowej czyli złoty dąb lub winchester.Marzyłaby mi sie do tego płaska dachówka jednak nie jest ona na moją kieszeń:(

Jeżdżac tu i tam przyglądam się elewacjom i kurcze tylko jeden dom w mojej okolicy w popielu widziałam.

Specjalnie koło niego chyba ze 100 razy przejechałam żeby sie utwierdzić w decyzji:)..Jak uda mi sie zrobic fotke to ją wrzucę,jednak to może byc trudne bo właściciel podobno mało wyrozumiały:)i niekomunikatywny...choc może zdobędę się na odwagę i zapytam go o kolory jego elewacji:)...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia samosia - ja jeszcze do niedawna myślałam o zupełnie innej elewacji (podobała mi się wizualizacja naszego projektu), ale całkiem niedawno zwróciłam uwagę na piękne elewacje irlandzkich kamienic (od 3 lat tu mieszkam) - są właśnie takie jasnopopielate z białymi opaskami wokół okien i ciemnym dachem - piękne i eleganckie. Szukałam w necie, ale masz rację, że tego tu bardzo mało. Dachówkę i okna wstawiamy dopiero latem, ale decyzję o kolorkach trzeba już podjąć. Okna będą raczej w kolorze winchester - szukam czegoś jaśniejszego od złotego dębu. Byłoby super, gdybyś dała radę zrobić fotki domu tego sąsiada :) Ja postaram się zabrać kiedyś aparat do miasta i też pstryknę kilka zdjęć! Fajnie, że znalazłam kogoś, kto chce mieć podobną elewację :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko - jestem tu nowa, bo dopiero niedawno się zalogowałam, ale tak naprawdę FM śledzę prawie 2 lata - nigdy jednak nie miałam odwagi,by się zarejestrować. Wątek o elewacjach przejrzałam kiedyś w całości - jest jednym z moich ulubionych! Na przedostatniej stronie są piękne elewacje w szarej klinkierce i cudna elewacja sylwitomka. Tak naprawdę to pomysł na popielatą elewację zrodził się u mnie całkiem niedawno i pewnie dlatego tak się ucieszyłam, że aktualnie ktoś inny jest też tym tematem zainteresowany. Oczywiście rozumiem Twoją reakcję, bo z mojej wypowiedzi wynika, jakbym faktycznie wskoczyła tu od tak. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, nie tylko Twoje, he he;) A tak poważnie - dziękuję za przywitanie! Wcześniej nie rejestrowałam się, gdyż budujemy domek na odległość, od 3 lat mieszkamy za granicą i to nasze budowanie jest mocno rozciągnięte w czasie. Jednak dzięki FM dowiedziałam się naprawdę wielu wartościowych rzeczy- myślę, że nadszedł czas, by móc aktywnie udzielać się na forum, być może uda mi się komuś pomóc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem tu swieza :D ale jak przegladalam blogi z budow to pewna bardzo aktywna forumowiczka budowala taki nowoczesny domek w slicznie szarej elewacji i ciemnym dachem- to mogl byc antracyt. Niestety nie pamietam imienia, obrazek chyba miala z Kill Billa. Jeszcze na tym, etapie nie wiem gdzie szukac blogow, a historie stron www wyczyscil mi maż :) Powodzenia! :D

PS wnetrza byly idelnie dopasowane klimatem to zewnatrz

 

 

Kajka, zgaduje ze chodzi Ci o Rasie ;)

 

Tutaj link do rasiowego dziennika:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125193-rASI-domek-fotoretrodziennik

 

Pozdrowienia,

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...