Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jaret rys nr 4.

ze wzgledow estetycznych, ekonomicznych i praktycznych. drewno w zaglebieniu nie bedzie gnic, a takie wypustki na elewacji z innych wersji ciezko obrobic zeby nie zaciekalo. z drugiej strony zamiast na elewacji poloz drewniany taras i bedzie git;)

ewentualnie 5 ale musi byc ta sama wysokosc drewna i musisz je dobrze obrobic blacharką na górze

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaret rys nr 4.

ze wzgledow estetycznych, ekonomicznych i praktycznych. drewno w zaglebieniu nie bedzie gnic, a takie wypustki na elewacji z innych wersji ciezko obrobic zeby nie zaciekalo. z drugiej strony zamiast na elewacji poloz drewniany taras i bedzie git;)

 

Drewniany taras i tak będzie :)

Drewno będzie egzotyczne. Myślę, że tak szybko nie zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbys w elewacji zrobic wpusty - zeby tynk byl bardziej wysuniety niz deska.

 

elewacje z tymi wypustkami sa dla mnie pozatym przerysowane

4 lub 5.zdecydowanie.

 

4 jest również moim faworytem, ale czegoś mi tam jednak brakuje...

Mam jeszcze 2 inne pomysły:

 

4a. http://www.budowanie-domu.pl/temp/elewacje/4a.jpg

4b. http://www.budowanie-domu.pl/temp/elewacje/4b.jpg

 

I w tym samym klimacie tył:

1. http://www.budowanie-domu.pl/temp/elewacje/tyl1.jpg

1a. http://www.budowanie-domu.pl/temp/elewacje/tyl1a.jpg

1b. http://www.budowanie-domu.pl/temp/elewacje/tyl1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Dom sklada sie (sorry za brak polskich znakow) z dwoch domow. Ma wiec dwa osobne wejscia i w srodku, wewnatrz drzwi pomiedzy dwoma czesciami domu. Ma 230 m. kw i przeznaczony jest dla dwoch rodzin. To "Borowik"z Archonu tyle ze z pelnymi piwnicami co daje 320 m. kw. Pierwotnie ten jasny tynk wokol boni mial byc ciemniejszy, bardziej zielony ale wyszlo tak jak widac. Opaska z masy zywicznej ciemno szara. Tez myslimy a raczej mysle o jetce...moze uda mi sie przekonac zone. Dodala by ona (jetka) troche fantazji do domu. Duzo jeszcze do wykonania, schody, opaska wokol domu, barierki na balkonie, etc. Edytowane przez orasje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie podobała wam sie wersja nowoczesna zaproponowana przez Archon? Tak szczerze to nie rozumiem, zastosowaliscie piekna (i bardzo drogą- coś o tym wiem :)) nowoczesna dachówkę, macie nowoczesne okna, a kolor wybraliscie w stylu stosowanym w Polsce juz od kilkunastu lat...Stylizowane drzwi, jak do retro domku... I tych boni coś za dużo...Ten dach nie pasuje w ogole do reszty domu :confused: A balustrada na balkon bedzie nowoczesna? Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Aleksandryta...już myslałem, że się nie doczekam Twojej opinii. Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze dyskusje, pozwól, że nie zwrócę uwagi na Twój komentarz i opinię...

Chociaż zapytam o coś...Jaki Ty byś wybrała kolor elewacji? ...i co masz na myśli pisząc że dach nie pasuje do reszty domu...jak w ogóle dach może nie pasować do domu (a zrobiony jest tak jak w projekcie).

DSC06559.jpg

DSC06561.jpg

DSC06563.jpg

Edytowane przez orasje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orasje dach w tym znaczeniu, ze macie nowoczesną dachowke płaską. Sam dom i ten dach jest w porzadku. Podbitka super! Ładnie komponuje z dachem. Ładny, zgrabny dom o prostej bryle. Ja zrobiłabym biała elewację, a bonie w kolorze szarym.

Dlaczego krytykuję ten żółty.. Bo sama wiesz, że co drugi dom w Polsce jest pomalowany na ten kolor. I ta moda na żółty trwa już kilkanaście lat. Od wielu lat polskie domy sa przyozdabiane czerwoną lub brazową dachówką z właśnie z żółtymi i morelowymi elewacjami. Od 2-3 lat modny jest dach w palecie szarości i najmodniejsze są płaskie dachówki. Dla mnie to jest sygnał do przełamania tej mody na ciepłe kolory na elewacji domu. Nawet Archon dodał od pewnego czasu do projektów gotowych opcję tzw. nowoczesną, właśnie w celu unowocześnienia swoich projektów, których większośc sprzedaje od co najmniej 10 lat. Czy widzisz w nich żółty kolor elewacji ?

Jeśli zdecydowałaś się przełamać ten obowiązujący w Polsce trend z kolorystyką domów kupując szarą nowoczesną dachówkę, to konsekwentnie elewacja też powinna być bardziej odważna....

Ja też kupiłam taką dachówkę do mojej stodoły, też proste okna, tyle że biała stolarka. I wcale ten mój dom nie jest super nowoczesny .... Jak będę już na etapie malowania elewacji (teraz mam SSZ) to wybiorę coś z palety bieli i szarości.

Tak naprawdę to kwestia gustu, no ale prosiłaś o komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta...dziekuje za konstuktywna opinie. Barzdo mi sie podoba. Inna niz inne. Problem z tym projektem byl taki ze potrzebowalismy domu dwurodzinnego. Ze 100 gotowych projektow moze tylko 1 lub 2 dotycza domow dwurodzinnych, reszta to ladne i modne bryly ale typowo jednorodzinne. Niestety taka byla potrzeba. Co do tego zoltego koloru to tak naprawde jest to jasno zielony ale tak jasny ze wyglada na zdjeciu jak zolty. Ale nim nie jest :-) Innymi slowy, na domu nie ma zadnego koloru zoltego. Gdybysmy zrobili tak jak planowalismy, to bylaby to rewolucja na rynku kolorow i designu elewacji w Polsce. Moze nastepnym razem. Dzieki za opinie raz jeszcze. Za pare dni konczymi elewacje i zrobie zdjecia przy innym naswietleniu. Pozdrawiam serdecznie. Edytowane przez orasje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poproszę o komentarze.

 

jestem ciekawa tego zielonego przy innym świetle

co do stylu, też wydaje mi się że dachówka -stricte nowoczesna- troche odbiega od reszty...jaką planujecie balustradę ?

no i....nie dało się tego okna nad drzwiami wejściowymi obniżyć do lini drzwi balkonowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okna nad drzwiami to jest to trend, o ktorym uslyszycie za jakies powiedzmy 6 do 8 miesiecy kiedy wejdzie do Polski. A co do balustrady...no wlasnie, jak myslicie, co by bylo najlepsza opcja...my myslimy o szkle hartowanym, przezroczystym i slupkach ze stali nierdzewnej kolory srebrnego. Jak myslicie...?

images[8].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...