Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, nadszedł czas na wybór tynków elewacyjnych. Zdecydowaliśmy się na tynki z firmy KABE. Jednak pozostała kwestia wyboru koloru i tu liczę na Wasza pomoc :) Oto nasz domek, pierwsze zdjęcie w słoneczny dzień, drugie w pochmurny. Dachówka TONDACH glazura czerwona, w słońcu widac tą czerwień jednak w cieniu jest to bardziej kasztan, mahoń. Okna i podbitka w kolorze winchester, zaś drzwi i brama garażowa w mahoniu-kolor idealnie jak dach. Pozdrawiam

http://images41.fotosik.pl/1431/0cdb7df6b9e157acm.jpg

http://images37.fotosik.pl/1448/1f458373b5d790b7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blechert, łupek ładny. Uparłam się przy gresie, bo chodzi nam o gładką powierzchnię ze względów czysto praktycznych ( raz na rok przelecę myjka i po kłopocie). Klinkieru nie lubię, więc pomyśleliśmy o gresie, tym bardziej, że udało nam się kupić w dobrej cenie dużą ilość. Sęk w tym, że z tego co się orientowałam profile do mocowania gresu na kotwach są dosyć kosztowne ;) i miałam nadzieję, że może ktoś coś doradzi w temacie zanim podejmę decyzję. Ewentualnie pozostanie opaska z gresu na porządny klej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym?

 

Obecnie tylko wizualizacja zatem kolory też w sumie nie dokońca takie będą, ogólnie w kierunku jasnych brązów celujemy.

 

Rozważam co widać na fotkach dwie opcje - różnica na poziomie piwnic. Ta warstwa najniższa to będą płytki kilnkierowe i teraz czy nad nimi już jednolity kolor do samej góry,

czy też klinkier i później do wyskości piętra ciemniejszy i dalej jaśniejszy kolor.

 

I do tego myślimy o boniach zlicowanych z oknem (takie paski tylko widać na wizualizacji nie umiem tego zrobić lepiej)

 

Co o tym sądzicie.

 

Tynk planuję silikonowy caparola,

ffd.jpg

fg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszukuję od jakiegoś czasu producenta i nazwy płytki klinkierowej z elewacji poniżej.

Czy może ktoś rozpoznaje lub ma u siebie taki kolor ?

Proszę o pomoc :)

http://img220.imageshack.us/img220/3980/obraz151fr.jpg

 

Witam !

Ja mam bardzo podobną. Nie jest to ta sama płytka co na zdjęciu, ale moim zdaniem dużo ładniejsza - to vandersanden - model lithium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blechert, kafelkarz mówi, że takie częściowe obłożenie gresem nie stanowi problemu. Łupek lubię, ale jakoś nie bardzo mi pasuje ze względu na osiadający na nim bród i kurz. W łupku chcę zrobić jedną ścianę w salonie. No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Dzięki za zainteresowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie lubię się chwalić swoim domem, ale zostało nam sporo tynku mozaikowego po wykonaniu cokołu i pomyślałam, że może jak ktoś obejrzy zdjęcia i mu wpadnie w oko, to go od nas odkupi w atrakcyjnej cenie...

 

Szczegóły o tynku mozaikowym w ogłoszeniu (dzisiaj zamieszczałam jako Waldzik).

Pozdrawiam

Monika, żona Waldzika

PICT0024.jpg

PICT0026.jpg

PICT0028.jpg

PICT0025.jpg

PICT0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Szukam zdjęcia elewacji wykonanej tynkiem KABE kolor 10010 - przekopałam już pół internetu i nic :-(

 

Macie może namiary na jakieś dzienniki budowy, w których można ten kolor zobaczyć? Zależy mi na odcieniu lekko złamanej bieli, NIE śnieżnobiałej, ale też nie wpadającej w żółć, krem, ecru, czy też szary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM POMOCY!! Witajcie, jestem na etapie układania płytek na tarasie. Oczywiście mam problem jak nie trudno się domyślić ;-) rok temu została wylana posadzka ale mąż jej nie zatarł i stało się co się stało (widać na zdjęciach) po prostu pod wpływem warunków pogodowych i nie tylko wierzchnia część uległa wykruszaniu się. Teraz nie wiem co mamy zrobić. Czego użyć aby klej związał płytkę z podłożem, tak aby nie odsadziło jej po zimie. Zastanawialiśmy się nad posadzką samopoziomującą ale nie wiem co będzie najlepszym rozwiązaniem. Załączam grafikę może komuś przyjdzie coś ciekawego do głowy . Pozdrawiam ;-)

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...