Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na wiosnę planujemy wrócić do dokończenia elewacji

ale cały czas zastanawiamy sie nad kolorami wrzucam parę zdjęć

będzie łatwiej zrozumieć o czym mówimy

PB270014.jpgPB279979.jpgPB279989.jpgPB279998.jpg

 

więc planujemy tak całą elewacje chcemy zrobić w bardzo jasnym zółtym a bonie które są na elewacji w delikatnym szarym

a cokół będzie w kolorze ciemnym (czarnym)czy to będzie wyglądać dobrze

a i jeszcze jedna sprawa czy bonie które są na ścianie szczytowej z oknami zostawić na takiej wysokości czy zrobić je do samej góry

wykonawca proponuje zostawić tak jak jest tłumaczy to tym że okna są nie symetrycznie i bonie do samej góry będą dziwnie wyglądały

na jednej będzie za duży skos reszta boni będzie do samej góry.

Zuzza

widzę że znasz się na tym może możesz coś doradzić

czekamy na uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieli,

 

mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

 

P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieli,

 

mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

 

P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).

 

zieli blagam tylko nie zolty ani zaden inny sprany majtkowy, zlamana biel z szaroscia lub jasna szarosc :)

 

kurcze może źle się wyraziłem ;)

jako facet nie odróżniam zbyt wielu kolorów :p

ten kolor o którym myśleliśmy to wygląda bardziej jak cytrynowy

załączam zdjęcie elewacji która nam się spodobała

20120730_174058.jpg

mam nadzieje że właściciel się nie obrazi

za to że wstawiłem ten domek

zdjęcie też nie jest najlepszej jakości ale bardziej widać o co nam chodzi

 

tak w ogóle to dzięki za rady

wszystko można jeszcze przemyśleć i zmienić:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieli, nie będzie łatwo....

 

Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

 

Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

 

Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

 

Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

 

W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.

 

 

Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.

 

 

Coś takiego sobie wyobrażam:

 

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/b017__r01d_zpse45e00c5.jpg

 

Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieli, nie będzie łatwo....

 

Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

 

Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

 

Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

 

Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

 

W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.

 

 

Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.

 

 

Coś takiego sobie wyobrażam:

 

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/b017__r01d_zpse45e00c5.jpg

 

Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało ;-)

 

dzięki za konstruktywną krytykę !

 

pomysł z boniami pojawił się właśnie przez tą ścianę szczytową

ona jest naprawdę duuuża

a później to już poszło...

 

najważniejsze że jest to nasz pomysł i nam się podoba

musimy tylko przemyśleć kolorystykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza

Najbardziej podoba mi się "odcień elewacji kremowożółtobeżowy." (propozycja 3).

Roboty planujemy na czerwiec, więc jest jeszcze trochę czasu na ostateczną decyzję,

dlatego gdyby trafiło Ci się coś ciekawego to będę wdzięczna.

 

Ps. Poświęciłaś więcej czasu naszej elewacji niż mój mąż ;)

 

Wielkie DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...