Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rafus,

Obejrzałam Twój dziennik – fajna okolica – może też kiedyś tam zamieszkam ;-) Wychowałam się w Gdańsku i może uda mi się do niego wrócić ;-)

 

Kawa z mlekiem będzie pasować do okien, obramowania mogłyby być o ton ciemniejsze – jeśli zdecydujecie się na kamienne wstawki – to dobrze, żeby kolor kamienia był identyczny jak kolor obramowań ( może się uda). Cokół z kamienia – też będzie fajnie wyglądał.

 

Przyznam szczerze, że tylko kolor dachu mi tu zgrzyta. Do takiego dachu pasują mi tylko ciemnodrewniane okna. Ewentualnie białe. No ale tego już nie zmienisz. Chyba, że na zdjęciach ten kolor jest przekłamany – bo mi wydaje się bardziej bordowy niż ceglasty. Złoty dąb dobrze wygląda z pomarańczowoceglastą dachówka, a z bordowoczerwoną już nie… Ale to oczywiście moje dziwne gusta ;-P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Fighter zobaczy to zaraz pochwali, że na Caparolu - taka ładna elewacja :)

 

Hmmm... elewacja jak elewacja....

Przemyslana pod wzgledem kolorystycznym, solidnie wykonana, ladnie komponuje sie z bryla budynku.

A czy Caparol, czy cos innego - co za roznica.... swiezo zrobiona kazda tak bedzie wygladala

 

Ta akurat mi sie podoba, ale wg mnie najwazniejsze zeby podobala sie wlascicielom a nie innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zaplanowałam elewację z imitacją deski i cegłę klinkierową przy wejściu do domu i na ścianach przy tarasie.

Proszę Was o poradę czy będzie pasowała do całej elewacji ta cegła elewacyjna??

Pozdrawiam.[ATTACH=CONFIG]167997[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]167998[/ATTACH]

 

Luzik a co to ta imitacja deski?Nadaje się na zewnątrz? I przy okazji - fajny domek-co to za projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik- fsl,

 

b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

 

Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

 

P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik- fsl,

 

b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

 

Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

 

P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.

 

dzięki za cenne uwagi

balustrady raczej mleczne szkło lub same proste kształtowniki pionowe

 

a co do klinkieru - to zdjęcie przedstawia elastyczną płytkę klinkierową - jest ona dużo delikatniejsza niż cięta cegła lub klinkier

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik,

 

Nie przekombinuj z tą elewacją.

 

Już zreszta pomieszałeś klasyczne obramowania okien z nowoczesnymi wstawkami z drewna - to zupełnie dwie różne bajki.

 

Wkleiłam dziś na bloga dom z identycznymi wstawkami drewnianymi - tam jest kamień zamiast cegły - ale chyba o coś takiego Ci chodziło. Popatrz na ten pierwszy dom...

 

Jak ulepszysz elewację wszystkimi elementami, które Ci się podobają w różnych domach to nie znaczy, ze to razem da dobry efekt. Jak chcesz mieć nowoczesną bryłę z drewnem i balustradą ze szkła, to po co ta sztukateria?

 

Jak dla mnie tu jest wszystkiego za dużo już w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałam kolejne grafitowe dachy i ciemne okna.

 

Pierwszy dom ze sztukaterią i cegła elewacyjną - Luzik coś w Twoim stylu.

 

Pozdrawiam!

 

Wielkie dzięki za kolejne fotki

 

Jednak teraz dopiero mam mętlik w głowie.

Może mi doradzisz jaką wybrać balustradę na balkony /mam jeszcze jeden - większy od strony ogrodu/

bo pewnie dobrze by było gdyby pasowały do ogrodzenia.

A jeszcze później zostanie mi coś wykombinować na tarasie.

Przeczytałam masę Twoich wypowiedzi i wiem że jesteś fachowcem bardzo pomocnym , więc liczę na Twoją poradę.

Wklejam bok domu z częścią tarasu / zawsze marzyłam o balustradzie tarasowe - tradycyjnej drewnianej z X /"iksami"/

Z góry dziękuję i pozdrawiam

1.JPG

 

i zdjecie balkonu od ogrodu

2.JPG

 

Ps. deski między oknami na piętrze - jeszcze nie pomalowane - /będą takie jak od frontu/

Edytowane przez luzik- fsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik,

 

Niestety fachowcem nie jestem, wypowiadam się tylko na forum, o tym co mi się podoba, a co nie ;-) Jak każdy tu zresztą ;-)

Weź więc pod uwagę, że to tylko forum i nikt nie musi być mądrzejszy od Ciebie ;-)

 

Ale jeśli mnie pytasz, to balustrady najlepsze byłyby drewniane tak jak piszesz x-owate. Ponieważ masz już drewniane słupy na tarasie, to musisz się do nich dopasować. Możesz zobaczyć na zdjęciach mojego domu – mam identyczne balustrady.

 

Ja bym jeszcze przypilnowała, żeby balustrada miała dokładnie ten sam odcień co okna/drewno na elewacji.

I jeszcze jedno – pomalowałabym sztukaterię na kolor elewacji – to ten kontrast białego z ciemnym drewnem to najbardziej mi zgrzyta.

 

 

Wklejam za chwilę nowe propozycje domów – tym razem klinkier.

I niestety żegnam się z Wami do czwartku – mój widok z okna na najbliższe kilka dni do obejrzenia na zdjęciach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mając dom z balkonem, nie korzysta się z balkonów :)

 

Sąsiedzi mają trzy. Od czterech lat widziałem tylko jak na nich kołdry wietrzą.

Zresztą dookoła pełno domów z balkonami ale żywego ducha na nich nie widać. Balkony to tylko w blokach do suszenia prania się nadają. Widok przepiękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka, w twoim projekcie są typowe ozdobne balkony - przyjmuję zakład, że nigdy z nich nie skorzystasz. Zgadajmy się za 3-4 lata ;-)

Ja mam balkon od frontu - nigdy na niego nie wychodzę - i od tyłu: w lecie czasami (wstyd się przyznać...) wystawiam tam suszarkę z praniem (wstyd, wstyd)...

 

Fachowiec od balustrady tak ją przymocował, że oczywiście przewiercił się w dziesięciu miejscach przez wszystkie warstwy izolacji,a woda wchodzi w te dziury i spływa między murem a ociepleniem wykraplając się nad witryną i drzwiami wejściowymi i spływając wapiennym osadem, który jest nie do wyczyszczenia..... Zalepiamy, uszczelniamy, czyścimy snieg, wycieramy wodę, ale i tak nic nie pomaga... Teraz wybudowałabym dom piętrowy bez balkonów..... Może jeszcze się uda ;-)

 

Sąsiedzi mają balkon bez rynien i po kilku latach cały spód balkonu odchodzi im wielkimi płatami. OK inny sąsiad ma dobrze zrobione balkony - ale też nigdy nikogo na nich nie było ;-)

 

Ale może się odezwie ktoś kto korzysta? Zgadzam się, że pewnie są takie wyjątki... ;-)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...