Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie znalazłem nigdzie zdjęć z zestawieniem ciemnobrązowego dachu, ciemnych okien i jasnoszarej elewacji. Największy problem to dobranie tynku szarego, który odcień i jakiej firmy wybrać by nie wpadał w zieleń, brąz tylko był typowo szary? Może ktoś ma doświadczenie z odcieniami szarości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

 

Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.

A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a mi chodzi po głowie zestawienie czarny dach (lub grafitowy nie mogę się zdecydować) i jasnodrewniane okna do tego jakiś jasny śmietankowy tynk i sara kostka.

nie widziałam domów z jasnodrewnianymi oknami większość do czarnych dachów daje albo złoty dąb albo ciemne orzechy. Myślę i głowa mi już pęka od tych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

 

Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.

A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

 

Pozdrawiam!

 

No zgadzam się, tyle że ja mam nie do końca brązową, lecz czarnobrązową angobowaną :

http://www.roben.pl/produkty,monzaplus-dachowka-sredzka-falista-plus.xml?widok=obrazek_3

 

Wychodzi mi że do takiego dachu (czterospadowy) najlepiej będzie się prezentować elewacja jasnoszara, cokół ciemnoszary.

W projekcie mam jeszcze trójkąty u szczytu 2 lukarn w drewnie oraz minimalna ilość tego samego drewna pomiędzy okienkami przy wejściu. Z tego względu nie ma już mowy o wielu kolorach tynku czy jakiś ozdobnikach. Szukam tylko odcienia tej szarości. Musi kontrastować z ciemnym dachem i oknami w orzechu, no i z tym drewnem które ma nawiązawać do brązu drzwi i okien (deski brąz ale nieco jaśniejszy niż okna). Powinien to być więc jasnoszary, ale nie chcę przesadzić by znowu nie przechodził w biel i za 2 lata elewacja nie wyglądała na brudną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kamienia w forumowym domu:

 

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185561.jpg

 

i dalej moje ulubione zestawienia:

 

 

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185562.jpg

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185563.jpg

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185564.jpg

 

 

Zuza nic eis nie wyświetla rzeczywiście tu wstawiałaś zdjęcia?

Czy po tak długim czasie już ich tu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzaa gratuluję blogu! Bardzo przydatny :-)

U mnie jeszcze fundamentów nie ma (planowane na maj/czerwiec i do zimy chcemy przykryć) a ja już szukam inspiracji na wygląd domu hahah

Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowana na czekoladowy dach (błyszcząca dachówka, chyba z Robena; słyszalam, ze na tych matowych mech rośnie a wejśćie u nas od płn, będzie), taki głęboki kolor. i do tego jasna elewacja (ecru, złamana biel, może delikatnie wpadający w krem/beż). Nie wiem jakie okna do tego i czy z obramówkami. Styl domu dworkowy, dach dwuspadowy z zadaszeniem nad wejściem i 2 piękne filarki ach :-)

 

W ogóle marzyła mi się dachówka karpiówka kolor ceglasty ale ostatecznie na dzień dzisiejszy zmieniliśmy zdanie...

Dobrze ogladać takie wątki jak ten bo człowiek jakoś dojrzewa :-)

 

Co do balkonów (podczytałam) to u nas będą tzw. francuskie (sama barierka), też słyszałam o problemach z odizolowaniem ich czy przeciekaniem, zwlaszcza od zachodu.

W pokojach dzieci zastanawiamy się nad tradycyjnymi oknami bez drzwi balkonowych - zobaczymy jeszcze.

 

Teraz mam balkon i używam, ale tylko dlatego, że mieszkam na 2 piętrze (poddasze u teściów) i pranie, kwiaty, zabawa dzieci (jest duży 7 m x 1,5 m). Jak będę miała salon z wyjściem na ogród - na bank nie będę korzystała z balkonów. Większość znajomych używa do suszenia prania wlasnie i widzę ich tyle ile go myją ;-) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) Świetny wątek i bardzo pomocny blog:)

 

zajrzałam tutaj bo szukam inspiracji..mianowicie mam problem z dobraniem koloru elewacji..dach będzie kryty dachówką Roben najprawdopodobniej Piemont Tobago glazurowany..wstępnie miał być Monza Plus antracyt angobowana ale ta pierwsza nadaje się lepiej ponieważ mieszkamy blisko drzew i na starym dachu zalega mech;d a tego chcemy uniknąć.. myślę, że kolor waniliowy, jasny beż bądź ecru byłby trafiony bo okna są ciemny orzech. A może ktoś ma inna wizje? będę wdzięczna za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.

Dom z biura archon:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

 

Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.

Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.

Dom z biura archon:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

 

Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.

Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

 

a nie lepiej zlecic to komus kto ma wyczucie estetyczne? Projektantowi jakiemus? zaplacic pare zlotych i miec porzadny projekt elewacji?

Jezeli masz zmysl estetyczny - sama to zrobisz, jezeli nie to nie szukaj pomocy na forum, bo kazdy ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...