Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Iza, Masz niski dom i duże ładne okna. Na sztukaterię jest bardzo mało miejsca. Myślę, że bez tych opasek chyba będzie lepiej ;-) Przynajmniej od tyłu - nie wiem jak front wygląda.

Sztukateria przydaje się gdy mamy dużą ścianę i małe okna - wtedy optycznie je powiększa i urozmaica elewację.

 

A ty za kasę na te listwy urządzisz cały ogród ;-)

 

Jak się jednak zdecydujesz to najładniej będzie w kolorze elewacji, ewentualnie w kolorze pomiedzy elewacją a oknami (krem/beż).

 

Pozdrawiam!

 

Iza tez bym opasek nie robila z tych samych powodow, o ktorych wspomniala Zuzza. Jednakze ze zdaniem o ogrodzie stanowczo sie nie zgodze:D:p

 

Kurcze dałyście mi do myślenia-chyba macie rację:sick: Pokażę jeszcze dom z przodu,zdjęcie trochę nie wyraźne:

przód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ada,

 

Każdy kolor okien bedzie pasował. Wybierz takie które Ci się najbardziej podobają...

Tylko rzeczywiście trochę te kominy skomplikowały sprawę ...

 

Ja mam okna w kolorze "mahoniowym" myślę ze pasują do wszystkiego ;-)

 

 

Wkleiłam na bloga kolejną porcję numerów tynku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada,

 

Każdy kolor okien bedzie pasował. Wybierz takie które Ci się najbardziej podobają...

Tylko rzeczywiście trochę te kominy skomplikowały sprawę ...

 

Ja mam okna w kolorze "mahoniowym" myślę ze pasują do wszystkiego ;-)

 

 

 

!

 

 

Mowie wam te okna mi spac nie daja. Musze zdecydowac do soboty, a mam taki mętlik ze plakac mi sie chce...

Wiem...te nieszczęsne kominy... bez nich nie mialabym problemu z wyborem.

 

Ja mam już meble do salonu z poprzedniego mieszkania: ciemne brązowe więc obawiam się ze do mahoniowych okien nie bardzo one beda pasowaly. A nawet jesli to podloga pewnie tez by musiała być jakaś ciemna. Jakoś tego nie widzę...

 

Powiem Ci Zuzza ze czekałam cały dzień na Twoją odpowiedz:) Bo widzę że nie opuszczasz potrzebujących:):) I masz dobry gust:):)

 

Może jeszcze cos ci przyjdzie do głowy patrząc na ten mój nieszczęsny dom:(

A w ogóle myślisz że powinnam dodać jakieś boni czy gzymsy wokół okien? Czy wtedy to już będzie totalna katastrofa?

 

A jesli nawet wstawie okna ciemnobrązowe czy nawet mahoniowe to myślisz że może cokół wokól domu powinien być taki jak kominy? Ceglasty?

Edytowane przez ada1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie wam te okna mi spac nie daja. Musze zdecydowac do soboty, a mam taki mętlik ze plakac mi sie chce...

 

Ładny dom się zapowiada a tu lament :) Wrzucam fotkę, może będzie inspiracją - zdjęcie zrobione w słabym świetle, w słońcu kolory są żywsze. Jeśli nie chcesz białych okien, zawsze możesz zamówić dwukolorowe.

 

P.S. Komin to moim zdaniem ozdoba!

20130203_113730 (Large).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada, nie stresuj się ;-) Ładny dom - mój wygląda identycznie ;-) - będzie dobrze.

Naprawdę do takiego dachu pasuje każdy kolor okien, niezaleznie od kominów. Jak do tych mahoniowych nie jesteś przekonana, to zrób takie, któe Ci się bardziej podobają. Białe, dębowe, ciemne, jasne - wszystko będzie dobrze wyglądać.

 

Nad resztą będziesz się zastanawiać później. Na razie okna - tylko ładne szprosy dobierz ;-) Popatrz na okna Macuta i daj się zainspirować ;-)

 

O podmurówce i sztukaterii pomyślimy jak wybierzesz okna ;-)

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada, nie stresuj się ;-) Ładny dom - mój wygląda identycznie ;-) - będzie dobrze.

Naprawdę do takiego dachu pasuje każdy kolor okien, niezaleznie od kominów. Jak do tych mahoniowych nie jesteś przekonana, to zrób takie, któe Ci się bardziej podobają. Białe, dębowe, ciemne, jasne - wszystko będzie dobrze wyglądać.

 

Nad resztą będziesz się zastanawiać później. Na razie okna - tylko ładne szprosy dobierz ;-) Popatrz na okna Macuta i daj się zainspirować ;-)

 

O podmurówce i sztukaterii pomyślimy jak wybierzesz okna ;-)

 

:-)

 

 

Szprosy... Moj mąż nawet nie chce o nich słyszeć:(:( Wątpie że go przekonam.

 

 

Muszę przed położeniem dachu wybrać kolor elewacji. Kładziemy blachodachówkę więc ten fragment domu między garażem a domem i kukułki muszą być pomalowane juz teraz. Myslałam o jakimś jasnym kolorze, kremowym. Tylko nie wiem czy lepiej by ten krem wpadał w zolty czy brazowy(takie cappucino). JAk myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przed położeniem dachu wybrać kolor elewacji. Kładziemy blachodachówkę więc ten fragment domu między garażem a domem i kukułki muszą być pomalowane juz teraz. Myslałam o jakimś jasnym kolorze, kremowym. Tylko nie wiem czy lepiej by ten krem wpadał w zolty czy brazowy(takie cappucino). JAk myslisz?

 

Nie wybieraj jeszcze koloru. Zaciągnijcie ten fragment klejem i siatką, zagruntujcie białym gruntem (żeby było uniwersalnie). Ekipa poradzi sobie później z nałożeniem struktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieraj jeszcze koloru. Zaciągnijcie ten fragment klejem i siatką, zagruntujcie białym gruntem (żeby było uniwersalnie). Ekipa poradzi sobie później z nałożeniem struktury.

 

To wlasnie pomysl ekipy by ten maly fragment juz teraz pomalowac:( Powiem Ci ze mam takie wrazenie ze na tej naszej budowie to wszystko robimy od konca:) A efekty widac... ciagle jedno nie pasuje do drugiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie pomysl ekipy by ten maly fragment juz teraz pomalowac:( Powiem Ci ze mam takie wrazenie ze na tej naszej budowie to wszystko robimy od konca:) A efekty widac... ciagle jedno nie pasuje do drugiego:)

 

Ja też na miejscu ekipy coś takiego bym proponował, bo tak jest łatwiej (zwłaszcza przy blachodachówce). Ale nie wybieraj koloru na już, jeśli nie jesteś pewna, spytaj ekipę o możliwość późniejszego nałożenia struktury. Jestem pewien że się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada, ja mam taki sam dach i tylko ocieplenie tego fragmentu było zrobione przy dachu. Ekipa od tynków sobie potem poradziła.

aLe jak chcesz wybrać koniecznie to do tego ceglastego kominalepiej by pasował odcień kremu ciepły - żółtawy. Możesz potem rzeczywiście zrobić klinkierową podmurówkę.

 

Zobacz na mojej stronie dom drugi od dołu:

 

http://elewacjezuzzy.blogspot.com/search/label/Czekoladowy%20dach%20ciemne%20okna

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...