Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Reniulka.... wez sobie projektanta... ja korzystam jakkolwiek to brzmi z Magdy 504211651, dogadaj sie, omow szczegoly, niech Ci to zaprojektuje profesjonalnie z wizualizacjami itd....

Sama sobie zrobisz cos takiego:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdj%C4%99cia&p=5986326&viewfull=1#post5986326

i sie bedziesz pozniej wstydzic i kasowac posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradźcie proszę. Mamy mieć grafitowy kolor dachu. Żonie marzy się podbitka i okna w kolorze jasnego , ciepłego brązu, a elewacja w kolorze złamanej bieli lub cos w stylu ecru. Pytanie mam następujące: w jakim kolorze dać rynny i odciecie pasów nadrynnowych? Podoba mi się srebro ale boję się, ze za duzo będzie sie już działo w tej elewacji. Poradźcie coś bardzo proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam ponad 100 stron wątku.... bo szukam inspiracji, porady i POMOCY :) Jesteśmy na etapie wybierania pokrycia dachowego- a co za tym idzie od razu decyzji co do elewacji. Do niedawna byliśmy pewni, że chcemy dach w kolorze ceglastym ale ostatnio podoba nam się też grafit. Jesteśmy w kropce,...2[/ATTACH]

 

Grafit z tymi drewnopodobnymi dodatkami i jasną elewacją będzie bardzo wyraźny/odcinajacy się-ładne proste rozwiązanie, ceglane dach i wybarwione elewacje -trzeba prosić o pomoc doradców/architektów bo łatwo nie zgrać kolory, kapka niedobrego odcieniu na elewacji może niekomponować z dachem...z drugiej strony, ciemny dach to cieplejsze poddasze. W moim przypadku kolorystyka wygrała -będzie grafitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit z tymi drewnopodobnymi dodatkami i jasną elewacją będzie bardzo wyraźny/odcinajacy się-ładne proste rozwiązanie, ceglane dach i wybarwione elewacje -trzeba prosić o pomoc doradców/architektów bo łatwo nie zgrać kolory, kapka niedobrego odcieniu na elewacji może niekomponować z dachem...z drugiej strony, ciemny dach to cieplejsze poddasze. W moim przypadku kolorystyka wygrała -będzie grafitowy.

 

Podobne przemyślenia skłoniły nas w stronę koloru grafitowego. Kolory rynien, pasa nad i pod rynnowego też były tematem dyskusji. Jednak zdecydowaliśmy się zrobić je w kolorze dachu. Łatwo przedobrzyć z kolorystyką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekkk, ja bym również wybrała rynny i dodatki w kolorze dachu. Ze srebrem to bedzie ryzyko. Jesli okna będą w ciepłym kolorze i elewacja wyjdzie wam w ciepłym odcieniu, to wtedy to srebro już nie będzie pasować.

 

Weź jeszcze pod uwagę, ze potem będziesz robić balustrady, ogrodzenie, wybierać klamki do drzwi - i wszystko musiałoby się z tym srebrem się komponować. Grafit będzie o niebo bezpieczniejszy ( bo i tak już masz taki dach).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekkk my mamy antracytowy dach, jasną elewację - kolor biały od szarego, okna złoty dąb i taką podbitkę i daliśmy grafitowe rynny. Wygląda to spójnie. A rynny to nie ozdoba moim zdaniem.

 

Wiosenna a masz może zdjecia swojego domu? Mogłabyś pokazać, bo też chcemy zrobić podobną elewację. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, chcesz szczerze? Oba kolory sa okropne - nie pasują do niczego co masz na elewacji. Do złotego dębu takie kolory to tragedia.

 

Natomiast dom wyglada super tak jak jest - biały.

 

Ale to tylko moje prywatne zdanie ;-)

 

Pozdrawiam :-)

 

Jeśli Pyxis bierze pod uwagę kolor biały to ja tez byłabym za tym kolorem. A jesli nie to z dwojga złego lepszy B. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję pomocy odnośnie koloru tynku :)

Zuzza u Ciebie na zdjęciach znalazłam kolor na budynku którego właśnie szukam i jest podpisany Weber silikonowy frakcja 1,5mm kolor L007

tylko na stronie producenta nie mogę znależć takiej nazwy.Potrzebuje jasnego kolorku takiego bardzo jasnego ecru zaraz po białym. Możecie mi coś polecic? 2 zdjecia to ze strony Zuzzy a 2 kolejne to moje okna orzech sorento i cały dom :)

kolor.jpg

kolor1.jpg

DSC08497.JPG

DSC08496g.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pyxis bierze pod uwagę kolor biały to ja tez byłabym za tym kolorem. A jesli nie to z dwojga złego lepszy B. ;)

 

Hm.... bialego nie bralem pod uwage mowiac szczerze.

Ta wersja A to taki bardziej lososiowy delikatnt niz rozowy. Nieststy wystarczy miec nieco inna matryce w monitorze i jest odjazd. NA moim laptopie jez wyglada "odjechanie" wersja A. Chyba w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie musisz snieznobialego robic a jakas zlamana biel. "wyspokoi" ten dom, bo dodatkowy kolor to juz kompletny chaos bedzie.

 

swoja droga co jest ze ostatnio mnostwo elewek robi sie w oczojebliwych kolorach: pomarancze, zółtka jajowe, kanarkowe. a nie mozna jakies delikatne jasne pastele i dla oka i dla otoczenia przyjemniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie musisz snieznobialego robic a jakas zlamana biel. "wyspokoi" ten dom, bo dodatkowy kolor to juz kompletny chaos bedzie.

 

swoja droga co jest ze ostatnio mnostwo elewek robi sie w oczojebliwych kolorach: pomarancze, zółtka jajowe, kanarkowe. a nie mozna jakies delikatne jasne pastele i dla oka i dla otoczenia przyjemniejsze ;)

 

To ja wkleję moją bardzo prostą, chociaż to dopiero zaczątki, bo jeszcze okna nie do końca wstawione, brak parapetów itd. Ale kolory widać :) I uwielbiam ją więc się chwalę :)

elewacja ogrodowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...