Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na moje fotograficzne oko to oba są be. Lepiej wygląda bez tynku. Tyle że fotkę zrobiłeś późnym popołudniem i zafarb z otoczenia może mylić.

 

Zafarbem sie nie za bardzo trzeba przejmowac, bo kolorek nakladany w PS. Faktycznie dach jest nieco bardziej ceglany niz ten "wieczorny". Robilem bez polaryzacyjnego.

Jak sie trafi dzionek z rozproszonym oswietleniem to zrobie tak blizej poludnia fotke.

 

Czyli jednak sterowac w kierunku neutralnej szrosci?

 

C

http://szkut.com/dom/DomElewacja3.jpg

 

D

http://szkut.com/dom/DomElewacja4.jpg

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, dalej mi nie lezy tonacyjnie, cieple kolory dachu, drzwi i bramy. możesz pokombinować ze zlamana biela cieplejsza?

 

No ta wersja D jest wlasnie z lekka domieszka "piaskowego".

 

CZy chodzi o cos takiego?

 

E

http://szkut.com/dom/DomElewacja5.jpg

 

 

A tu masz dom juz z ogrodzeniem z neutralnego strzegomskiego granitu.

 

http://szkut.com/dom/Dom83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam asfaltowki, droga szutrowa, dookoła pola i w pobliżu stare domy, w których pali się smieciami ;) poza tym odpowiedni tynk można traktować myjka cisnieniowa. ja mam tynk sisi (silikonowo-silikatowy). na przestrzeni okresu 3-letniego tylko raz go potraktowałam woda z weza jak mi jedna sciane pod okapnikiem ptaki ofajdolily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, Ja też mam białą elewację zrobioną 7 lat temu - najblizszy asfalt 2 km ;-) Nadal jest biała. Zresztą nie wiem czemu biała miłaby się bardziej brudzić niż kremowa, czy żółta. Słyszałam też opinie, ze na białej widać ślady po owadach? Tego już zupełnie nie rozumiem. ;-)

 

A wracając do Twojej elewacji. Złoty dąb to jest bardzo mocny akcent, z ceglastą dachówką masz już dwa mocne ciepłe kolory. Czyli zeby to dalej dobrze wyglądało, to elewacja musi już koloru nie mieć. I na dodatek być w ciepłym odcieniu lub białym, żaden szary. Żaden łososiowy, pomarańczowy. Oczywiście ogrodzenie Ci do tego wcale nie pasuje. Jak wybraleś ceglasto-brązowo to się tego trzymaj - ten szary mur nie do tego domu... Podoba ci się szarawa elewacja i szare ogrodzenie to trzeba było grafitowy dach zrobić.

 

Elewacja tylko biała, jasny krem ,ecru, itp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad kolorem do tego domku http://images50.fotosik.pl/1986/5040cb754b4cc7bcmed.jpg

Dach jest kasztan Robena, stolarka złoty dąb....wykończenie podmurówki w kolorze dachu mniej więcej będzie. Myślałam o amazon1 ceresitu, generalnie z ceresitu powinnam wybrać - mam dobrą cenę na tynk barwiony w masie..... W warunkach zabudowy mam kolor jasny pastelowy. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, Ja też mam białą elewację zrobioną 7 lat temu - najblizszy asfalt 2 km ;-) Nadal jest biała. Zresztą nie wiem czemu biała miłaby się bardziej brudzić niż kremowa, czy żółta. Słyszałam też opinie, ze na białej widać ślady po owadach? Tego już zupełnie nie rozumiem. ;-)

 

A wracając do Twojej elewacji. Złoty dąb to jest bardzo mocny akcent, z ceglastą dachówką masz już dwa mocne ciepłe kolory. Czyli zeby to dalej dobrze wyglądało, to elewacja musi już koloru nie mieć. I na dodatek być w ciepłym odcieniu lub białym, żaden szary. Żaden łososiowy, pomarańczowy. Oczywiście ogrodzenie Ci do tego wcale nie pasuje. Jak wybraleś ceglasto-brązowo to się tego trzymaj - ten szary mur nie do tego domu... Podoba ci się szarawa elewacja i szare ogrodzenie to trzeba było grafitowy dach zrobić.

 

Elewacja tylko biała, jasny krem ,ecru, itp ;-)

 

No to pocieszajace, ze jasna elewacja tez daje rade. A slady po owadach, to moze te w ktorych zginely na elewacji. :)

 

Widzisz, jakos nie bralem pod uwage bialego koloru elewacji, dlatego tak na sile nieco probowalem cos ciemniejszego. Cos co by mialo wspolny akcent z reszta domu. Bede bardzo powaznie przemysliwal temat "Elewacja tylko biała, jasny krem ,ecru,"

 

Co do koloru dachu, to po prostu nie chcialem miec go czarnego ani grafitowego. Jakos mi do tego inny niz ten ceglasty nie pasowal. Ogrodzenie mialo byc caly czas planowane jako klinkierowe. Z takiej samej cegly jak elementy na domku. Jednak poszedlem w kierunku "bezobslugowosci" i zrobilem z litego granitu. Poogladalem taki kilu(nasto) letnie ogrodzenia murowane i jakos odeszla mi ochota na takowe. Licze, ze szare ogrodzenie bedzie pasowalo do szarej kostki wokol domu i jakiejs jasnej elewacji.

 

Dziekuje za konstruktywna krytyke. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...